Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED High Bay Light > НЛО ЛЕР Висока заливска светлина
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

НЛО ЛЕР Висока заливска светлина

Категории на производи од НЛО ЛЕР Висока заливска светлина , ние сме специјализирани производители од Кина, НЛО ЛЕР Висока заливска светлина , LED High Bay Light добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од НЛО Висок залив R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
200W E27 UFO LED силно светло за залив

Единечната цена: USD 44.4 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 44.4 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 455 * 360 * 125мм / 1 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

200W E27 UFO LED силно светло за залив Опис: Одличен начин да се обезбеди видливост на широко подрачје со голема сигурност, LED светлосните заливи светла се популарен избор во многу апликации. Од светлината ќе работи од повисок опсег, осветлувањето...
100W E40 UFO LED силно светло за залив

Единечната цена: USD 27.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 27.6 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 355 * 260 * 125мм / 1 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

100W E40 UFO LED силно светло за залив Опис: Бидејќи светлината ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да се зголеми за оптимално осветлување. Висок дизајн е LED UFO залив светла, дизајнот е дел од ефикасноста. Создадено со стил на перка за...
150W 200W UFO LED светло заливско светло

Единечната цена: USD 28.29 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 28.29 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 370 * 370 * 190мм / 2 ЕЕЗ / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

150W 200W UFO LED светло заливско светло Опис: Бидејќи светлината ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да се зголеми за оптимално осветлување. Висок дизајн е LED UFO залив светла, дизајнот е дел од ефикасноста. Создадено со стил на перка...
50W 100W DOB UFO LED силно светло за залив

Единечната цена: USD 15.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 15.6 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 260 * 260 * 155мм / 2 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

50W 100W DOB UFO LED силно светло за залив Опис: При изборот на осветлување за високи тавани на заливот, ефикасноста е важна. Бидејќи светлината ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да биде максимизиран за оптимално осветлување. Со...
100w 150w 200w LED светилки со високи залистоци

Единечната цена: USD 90.59 - 98.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 90.59 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 92.66 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 98.23 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: ЦТН големина: 450 * 450 * 230мм

Способност за снабдување: 5000pcs/month

100w 150w 200w LED светилки со високи залистоци Податоци Model NO RYGHUFO-007A-200W(HBG)
5 години гаранција 150W LED светла за зајдисонце во рудникот

Единечната цена: USD 80.89 - 86.88 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 80.89 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 82.34 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 86.88 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: ЦТН големина: 39 * 39 * 21см

Способност за снабдување: 5000pcs/month

5 години гаранција 150W LED светла за зајдисонце во рудникот Податоци Model NO RYGHUFO-007B-150W(HLG)
Висококвалитетен водоотпорен IP65 120W LED засилувач

Единечната цена: USD 58.64 - 63.18 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 58.64 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 60.08 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 63.18 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: ЦТН големина: 390 * 390 * 210мм

Способност за снабдување: 5000pcs/month

Висококвалитетен водоотпорен IP65 120W LED засилувач Податоци Model NO RYGHUFO-007B-100W(ELG)
Meanwell возач 240W НЛО ЛЕР Висока заливска светлина

Единечната цена: USD 100.08 - 108.96 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 100.08 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 102.35 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 108.96 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: ЦТН големина: 450 * 450 * 230mm GW: 5kg 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Meanwell возач 240W НЛО ЛЕР Висока заливска светлина Опис: При изборот на осветлување за тавани со високи заливи, ефикасноста е важна. Бидејќи светлото ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да биде максимизирано за оптимално осветлување....
Чиста Бела 200W НЛО LED Висока Залив светилка

Единечната цена: USD 88.32 - 93.69 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 88.32 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 89.56 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 93.69 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: ЦТН големина: 450 * 450 * 230mm GW: 5kg 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Чиста Бела 200W НЛО LED Висока Залив светилка Опис: При изборот на осветлување за тавани со високи заливи, ефикасноста е важна. Бидејќи светлото ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да биде максимизирано за оптимално осветлување. Со...
200W НЛО LED High Bay Light со CE и RoHS

Единечната цена: USD 90.59 - 98.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 90.59 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 92.66 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 98.23 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: ЦТН големина: 450 * 450 * 230mm GW: 5kg 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

200W НЛО LED High Bay Light со CE и RoHS Опис: При изборот на осветлување за тавани со високи заливи, ефикасноста е важна. Бидејќи светлото ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да биде максимизирано за оптимално осветлување. Со...
CREE 150W НЛО ЛЕР Висока заливска светлина

Единечната цена: USD 76.56 - 82.96 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 76.56 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 78.21 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 82.96 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: ЦТН големина: 390 * 390 * 210mm GW: 4.5kg 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

CREE 150W НЛО ЛЕР Висока заливска светлина Опис: При изборот на осветлување за тавани со високи заливи, ефикасноста е важна. Бидејќи светлото ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да биде максимизирано за оптимално осветлување. Со...
IP65 200W НЛО LED светилки со висока густина

Единечната цена: USD 90.08 - 95.2 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
2000 Piece/Pieces USD 90.08 / Piece/Pieces
500 Piece/Pieces USD 93 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 95.2 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: ЦТН Големина: 45 * 45 * 23см 1 парче / цт NW: 4.53KG GW: 5.33KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

IP65 200W НЛО LED светилки со висока густина Опис: При изборот на осветлување за тавани со високи заливи, ефикасноста е важна. Бидејќи светлото ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да биде максимизирано за оптимално осветлување. Со...
150W НЛО LED High Bay осветлување со Ce & RoHS

Единечната цена: USD 74.88 - 78.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
2000 Piece/Pieces USD 74.88 / Piece/Pieces
500 Piece/Pieces USD 76.69 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 78.5 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 41 * 41 * 23cm 1 парчиња / ctn NW: 3.63KG GW: 4.23KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

150W НЛО LED High Bay осветлување со Ce & RoHS Опис: При изборот на осветлување за тавани со високи заливи, ефикасноста е важна. Бидејќи светлото ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да биде максимизирано за оптимално осветлување. Со...
Meanwell возач 100W НЛО ЛЕР Висока заливска светлина

Единечната цена: USD 55.93 - 58.64 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
2000 Piece/Pieces USD 55.93 / Piece/Pieces
500 Piece/Pieces USD 57.28 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 58.64 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 32 * 32 * 21cm 1 парчиња / ctn NW: 2.98KG GW: 3.5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Meanwell возач 100W НЛО ЛЕР Висока заливска светлина Опис: При изборот на осветлување за тавани со високи заливи, ефикасноста е важна. Бидејќи светлото ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да биде максимизирано за оптимално осветлување....
200 вати предводени од високи залистоци со CE / RoHS

Единечната цена: USD 90.89 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 90.89 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Опис на производот 200 вати предводени од високи залистоци со CE / RoHS Опис на производот: Model NO.AD-UFO-200WD1 Nominal Power 200W Voltage AC 85-295V Certificate CE, RoHs Frequency Range 50Hz-60Hz Light OSRAM 3030 224pcs Life Time 50000 Hours...
120 Степен зрак агол предводена Hgh Залив светилки

Единечната цена: USD 73.51 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 73.51 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Опис на производот 120 степени предводена Hgh Залив светилки за живеење Опис на производот: Model NO.AD-UFO-120WD1 Nominal Power 120W Voltage AC 85-295V Certificate CE, RoHs Frequency Range 50Hz-60Hz Light OSRAM 3030 154pcs Life Time 50000 Hours...
100W LED светилки со 5 години гаранција

Единечната цена: USD 50.55 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 50.55 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Опис на производот 100W LED светилки со 5 години гаранција Опис на производот: Model NO.AD-UFO-100WD1 Nominal Power 100W Voltage AC 85-295V Certificate CE, RoHs Frequency Range 50Hz-60Hz Light OSRAM 3030 105 pcs Life Time 50000 Hours Storage...
LED High Bay Light Fixture предводена индустриска светилка

Единечната цена: USD 38.72 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 38.72 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Опис на производот LED High Bay Light Fixture предводена индустриска светилка Опис на производот: Model NO.AD-UFO-50WD1 Nominal Power 50W Voltage AC 85-295V Certificate CE, RoHs Frequency Range 50Hz-60Hz Light OSRAM 3030 105 pcs Life Time 50000...
AC 85-305V LED High Bay Light Fixtures за кошаркарскиот двор

Единечната цена: USD 102.35 - 110.61 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 102.35 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 104.83 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 110.61 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот: AC 85-305V LED High Bay Light Fixtures за кошаркарскиот двор Спецификации на производот: Model NO.RYGHUFO-007B-240W(HLG) Wattage 240W Voltage AC 85-305V, 50/60Hz Certificate CE, RoHs Beam Angle 60°90°120° Power Factor...
IP65 130lm / w LED сијалица со висока ефикасност на светилка

Единечната цена: USD 102.35 - 110.61 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 102.35 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 104.83 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 110.61 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот: IP65 130lm / w LED сијалица со висока ефикасност на светилка Спецификации на производот: Model NO.RYGHUFO-007A-200W(HLG) Wattage 200W Voltage AC 85-305V, 50/60Hz Certificate CE, RoHs Beam Angle 60°90°120° Power Factor...
150W НЛО Лид Високи Беј осветлување тела

Единечната цена: USD 68.34 - 73.29 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
300 Piece/Pieces USD 68.34 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 69.78 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 73.29 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот: 150W НЛО Лид Високи Беј осветлување тела Спецификации на производот: Model NO.RYGHUFO-007B-150W(HLG) Wattage 150W Voltage AC 85-305V, 50/60Hz Certificate CE, RoHs Beam Angle 60°90°120° Power Factor...

Кина НЛО ЛЕР Висока заливска светлина Добавувачи

НЛО ЛЕР Висока светлина:

НЛО високо залив светло, поради уникатната форма, убава како НЛО (НЛО) и именуван. Употребата на висока прецизност целосно автоматизирана опрема, формирање алуминиумски перки топлина дисипација школка, добра дисипација на топлина, употребата на мулти-чип висока моќ високи перформанси висока светлина се однесува на 3030LED светилка монистра, лесна униформа, со Тајван Mingwei кружни моќ; , Ефективно спречување на температурата на околната средина предизвикана од магла, водоотпорна и отпорна на прашина. Долг живот, светлината згаснува мали, може да биде широко се користи во отворено и во внатрешноста груби примена на животната средина.

Како нов вид на рударска светилка, тој го користи леќата со лесен дизајн, не треба да се зголеми рефлекторот со дополнително светло, така што нема традиционални LED рударски светилки во транспортот е лесно да се деформира феноменот на рефлекторот и транспортот трошоците се релативно пониски.


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање