Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED три-доказ светлина > Tube LED Три-доказ светлина
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Tube LED Три-доказ светлина

Категории на производи од Tube LED Три-доказ светлина , ние сме специјализирани производители од Кина, Tube LED три-доказ светлина , LED светло со три доказ добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ip65 LED три-доказ светлина R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
IP65 алуминиум 1200mm 30w 40w 60w 80w LED три доказ светилка

Единечната цена: USD 27.57 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 27.57 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

IP65 алуминиум 1200mm 30w 40w 60w 80w LED три доказ светилка Опис: IP65 алуминиум 1200mm 30w 40w 60w 80w LED три доказ светилка Постојан актуелен драјвер со уникатна технологија, добро бренд IC, Јапонија Rubycon, подолг живот од обичните. Висока...
AC 110V 220V IP65 SMD 60W LED три-доказ светилка

Единечната цена: USD 27.95 - 28.28 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 27.95 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 28.15 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 28.28 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

AC 110V 220V IP65 SMD 60W LED три-доказ светилка Опис: 2018 3-годишна гаранција 80w 5ft 150cm / 1500mm / 1.5m LED три-доказ светлосни тела е нова LED светло, за замена на стари LED три-доказ тела со цевка светлина, се користи за Пакување многу,...
3 години гаранција 80w 5ft 150cm / 1500mm / 1.5m LED три-доказ светлосни тела

Единечната цена: USD 25.45 - 25.63 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 25.45 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 25.58 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25.63 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

3 години гаранција 80w 5ft 150cm / 1500mm / 1.5m LED три-доказ светлосни тела Опис: 2018 3-годишна гаранција 80w 5ft 150cm / 1500mm / 1.5m LED три-доказ светлосни тела е нова LED светло, за замена на стари LED три-доказ тела со цевка светлина, се...
Млечно / чисто покритие LED 4ft 20w 40w LED Три-доказ осветлување

Единечната цена: USD 17.75 - 17.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 17.75 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 17.83 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 17.91 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Млечно / чисто покритие LED 4ft 20w 40w LED Три-доказ осветлување Опис: 2018 Млечен / чист капак LED 4ft 20w 40w LED Три-доказ осветлување е 2018 топла продажба модел, можеме да понудиме две различни корици за да ги задоволат вашите потреби, Miky...
1500mm 120lm / W AC100-277V LED Три-доказ светлина

Единечната цена: USD 33.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 33.91 / Piece/Pieces

Бренд: SMD2835

Пакување: CTN Големина: 1630 * 275 * 275mm Компјутери / Ctn: 6 парчиња GW /CTN.19.6KG

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

1500mm 120lm / W AC100-277V LED Три-доказ светлина Model: AD-C5F-80W Width Wide Size 1565*118*80 Type of LED Board whole LED Board
IP65 2ft 600mm 10W LED три-доказ светлина тела

Единечната цена: USD 11.65 - 12 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 11.65 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 11.83 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 12 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

30W LED светилка со LED светилка со ниска светлина Опис: 2018 IP65 2ft 600mm 10W LED Три-доказ светлина тела е едноставен и лесен за инсталирање на три доказ светлина, можеме да произведеме многу differents вати, типови на овој модел, 10w, 20w, 30w,...
3-годишна гаранција Високо Lumen водоотпорен 60W LED Три-доказ светлина

Единечната цена: USD 24.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 24.22 / Piece/Pieces

Бренд: SMD2835

Пакување: CTN Големина: 1630 * 275 * 275mm Компјутери / Ctn: 6 парчиња GW /CTN.19.6KG

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

3-годишна гаранција Високо Lumen водоотпорен 60W LED Три-доказ светлина Model: AD-C5F-60W Width Wide Size 1565*118*80 Type of LED Board 3pcs LED Board
Водоотпорна IP65 50W LED триспроводлива светлина

Единечната цена: USD 26.56 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 26.56 / Piece/Pieces

Бренд: SMD2835

Пакување: CTN Големина: 1630 * 275 * 275mm Компјутери / Ctn: 6 парчиња GW /CTN.19.6KG

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Водоотпорна IP65 50W LED триспроводлива светлина Model: AD-C4F-50W Width Wide Size 1265*118*80 Type of LED Board whole LED
Шенжен Водоотпорен Отпорен на Потрошувачка IP65 LED Три-доказ Светлина

Единечната цена: USD 20.09 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 20.09 / Piece/Pieces

Бренд: SMD2835

Пакување: CTN Големина: 1330 * 275 * 200mm Компјутери / Ctn: 6 парчиња GW / CTN: 13KG

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Шенжен Водоотпорен Отпорен на Потрошувачка IP65 LED Три-доказ Светлина Model: AD-CF4-40W Width Narrow Size 1265*86*80 Type of LED Board 2pcs LED Board
IP65 LED Три-доказ светлина 0.6m / 1.2m / 1.5m за надворешно осветлување

Единечната цена: USD 16.35 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 16.35 / Piece/Pieces

Бренд: SMD2835

Пакување: CTN Големина: 720 * 275 * 265mm Компјутери / Ctn: 6 парчиња GW / CTN: 8.2KG

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

IP65 LED Три-доказ светлина 0.6m / 1.2m / 1.5m за надворешно осветлување Model: AD-CF2-30W Width Wide Size 662*118*80 Type of LED Board 3pcs LED Board
AC Влез 60Watt LED Три доказ светлина

Единечната цена: USD 28.28 - 28.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 28.28 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 28.91 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

AC Влез 60Watt LED Три доказ светлина Нашите ЛЕР Три-доказ светлината донесе високо квалитетни ABS материјал и алуминиумски лист, издржливи. Дизајниран како железна возачка табла инсталирана на долната кутија, совршена при дисипација на топлина и...
Магла со проѕирна и млечна обвивка LED три-доказ светлина

Единечната цена: USD 15.13 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 15.13 / Piece/Pieces

Бренд: SMD2835

Пакување: CTN Големина: 720 * 275 * 265mm Компјутери / Ctn: 6 парчиња GW / CTN: 8.2KG

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Магла со проѕирна и милков покривка LED три-доказ светлина Опис: Материјал од алуминиумска легура , концизен и убав изглед, електростатско обложување. Дифузна плоча за оптичко ниво и плочка за...
10-80W Пластика 600mm 1200mm 1500mm LED Три-доказ Светлина

Единечната цена: USD 12 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 12 / Piece/Pieces

Бренд: SMD2835

Пакување: CTN Големина: 720 * 265 * 190mm Компјутери / Ctn: 6 парчиња GW / CTN: 7KG

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

10-80W Пластика 600mm 1200mm 1500mm LED Три-доказ Светлина Опис: 1. Висока осветленост SMD LED како извор на светлина; Ултра-тенок дизајн , лесна LED светилка...
LED три-доказ 20W LED Пакување многу светло

Единечната цена: USD 12.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 12.6 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

LED три-доказ 20W LED Пакување многу светло Опис: LED три-доказ 20W LED Пакување многу светлина е мини LED три-доказ светлина, што се користи за Пакување многу, канцеларија, магацин, фабрика, итн цената е многу ниска, и да го замени на високата цена...
Мини 15w LED Tube Три-доказ светлина

Единечната цена: USD 12.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 12.6 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мини 15w LED Tube Три-доказ светлина Опис: Мини 15w LED Tube Три-доказ светлината е модел за топли продажба, 15w (2 ft) 20w (3ft) 30w (4ft) 40w (5ft), користете San'an SMD 2835, 100-130lm / w, 3 години гаранција, Може да биде прилагодени според...
Супер издржлива 30W LED три-доказ светлина

Единечната цена: USD 18.18 - 19.26 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 18.18 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 18.49 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 18.96 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 19.26 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Супер издржлива 30W LED три-доказ светлина Оваа мини LED три-доказ светлина направена како чиста алуминиумско куќиште и компјутер бела бела маска. Усвоена Кина TUV, CE и други уверение за напојување, три години гаранција. Форми и нијанси и...
40W IP65 Мини LED три-доказ светлина

Единечната цена: USD 21.35 - 22.62 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 21.35 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 21.72 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 22.26 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 22.62 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

40W IP65 Мини LED три-доказ светлина Оваа LED три-доказ светлина школка е чист алуминиум AL6063 профил алуминиум + компјутер бела бела покривка / транспарентен Форми и нијанси и приклучоци и светло тело со водоотпорен силиконски прстен, така што...
60W 4FT LED три-доказ светла тела

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

60W 4FT LED три-доказ светла тела Опис: 60W 4FT LED три-доказ светла тела Три-доказ LED тела за IP65 водоотпорни, отпорни на прашина и отпорен на корозија Највисоки лумени, висока моќност, најниска дисипација на светлина, ниска топлина CE,...
Нова LED светилка од 1500mm 80W со три-доказ

Единечната цена: USD 38.27 - 40.54 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 38.27 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 38.89 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 38.92 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 40.54 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Нова LED светилка од 1500mm 80W со три-доказ ЛЕР Три-доказ светлина, Три-доказ се однесува на анти-корозија, отпорен на вода и водоотпорен; Употреба на специјални анти-оксидација анти-корозија материјали и силиконски заптивки за да се постигне...
130LM / W алуминиумски 30W LED три-доказ светлина

Единечната цена: USD 16.94 - 17.95 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 16.94 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 17.23 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 17.66 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 17.95 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

130LM / W алуминиумски 30W LED три-доказ светлина Употребата на специјални антиоксидациски антикорозивни материјали и силиконски заптивки, нашата ЛЕР Три-доказ светлина има добра репутација кај нашите клиенти. Клиентите ја сакаат нашата ЛЕР...
40W LED три-доказ светло за канцеларија

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

40W LED три-доказ светло за канцеларија Опис: LED Tri-proof светилки обично се користат за корозивни релативно силни, прашини, дождливи места за индустриско осветлување, како што се: електрични централи, челик, петрохемиски производи, бродови,...

Кина Tube LED Три-доказ светлина Добавувачи

Tube LED Три-доказ светлина:

LED Tri-proof светилки обично се користат за корозивни релативно силни, прашини, дождливи места за индустриско осветлување, како што се: електрични централи, челик, петрохемиски производи, бродови, места, паркинзи, подруми и сл. цевка светлина, таа е направена со алуминиум и PC Cover.San`an 2835 LED чип може да го направи луменот да биде 100lm / w до 130lm / w. Се разбира, различниот Лумен има поинаква Цена. Животот може да биде 30000 часа. Има 3 години гаранција. Работа Tempreture од -40deg ~ 45deg, Storage Tempreture е од -40deg ~ 85deg.


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање