Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED Tube Light > T8 LED цевка светлина
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

T8 LED цевка светлина

Категории на производи од T8 LED цевка светлина , ние сме специјализирани производители од Кина, T8 Tube , T8 LED Tube Light интегриран добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 2FT LED Tube T8 R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Топла продажба на високо лумен 18w T8 LED TUBE светлина

Единечната цена: USD 6.83 - 6.99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 6.83 / Piece/Pieces
30000 Piece/Pieces USD 6.88 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 6.94 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.99 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 128 * 24,5 * 24,5 см

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Топла Продажба на ниска цена 18W T8 LED Tube Light Податоци:
Високо лумен 160lumen / w T8 24W LED цевка светлина

Единечната цена: USD 6.03 - 6.17 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 6.03 / Piece/Pieces
30000 Piece/Pieces USD 6.08 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 6.13 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.17 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 128 * 24,5 * 24,5 см

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Високо лумен 160lumen / w T8 24W LED цевка светлина Податоци:
Високо лумен T824W предводена цевка светилка во врати

Единечната цена: USD 6.03 - 6.17 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 6.03 / Piece/Pieces
30000 Piece/Pieces USD 6.08 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 6.13 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.17 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 128 * 24,5 * 24,5 см

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Високо лумен 24W предводена цевка светилка во врати Опис на производот:
Топла Продажба 18W T8 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 6.83 - 6.99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 6.83 / Piece/Pieces
30000 Piece/Pieces USD 6.88 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 6.94 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.99 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 128 * 24,5 * 24,5 см

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Топла Продажба на ниска цена 18W T8 LED Tube Light Опис на производот:
Епистар компјутер покрие 24W T8 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 6.83 - 6.99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 6.83 / Piece/Pieces
30000 Piece/Pieces USD 6.88 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 6.94 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.99 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 128 * 24,5 * 24,5 Cm, ​​25PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Епистар компјутер покрие 24W T8 LED цевка светлина
G13 18W T8 LED цевка осветлување

Единечната цена: USD 5.25 - 5.38 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 5.25 / Piece/Pieces
3000 Piece/Pieces USD 5.29 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 5.34 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 5.38 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 128 * 24,5 * 24,5 Cm, ​​25PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Компјутерски капак 18W T5 T6 LED цевка светилка
T8 предводена цевка тела со SMD 2835 чип

Единечната цена: USD 6.63 - 6.95 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 6.63 / Piece/Pieces
3000 Piece/Pieces USD 6.73 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 6.84 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.95 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Хартија картон + пена; Извозен стандард

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот T8 предводена цевка тела со SMD 2835 чип Спецификации: Модел НЕ. RYGH-T8-24W Wattage 24W Voltage AC 85-265V Certificate CE, RoHs Power Factor >0.95 Life Time >50000 Hours Chip Brand SMD 2835 Efficacy 160lm/w CRI 80 PF...
1200мм Агол на светилка со LED зрак 130 °

Единечната цена: USD 4.95 - 5.19 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 4.95 / Piece/Pieces
3000 Piece/Pieces USD 5.03 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 5.11 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 5.19 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална; ODM или OEM достапни

Пакување: Хартија картон + пена; Извозен стандард

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот 1200мм Агол на светилка со LED зрак 130 ° Датум: Модел НЕ. RYGH-T8-18W Wattage 18W Voltage AC 85-265V Certificate CE, RoHs Power Factor >0.95 Life Time >50000 Hours Chip Brand SMD 2835 Efficacy 160lm/w CRI 80 PF >0.95...
Гаранција за 2/3 години 18W 1.2m LED Tube Light

Единечната цена: USD 2.84 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 2.84 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN 128 * 24,5 * 24,5 cm GW: 6,98KG

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Гаранција за 2/3 години 18W 1.2m LED Tube Light Опис на производот: * висока осветленост SMD2835 предводена чип со помалку распаѓање на светлина за време на долго работење. * висока покриеност на светлината на пропусност, PC покритие, млечен капак и...
Радарски сензор 18W CE LED Tube Light

Единечната цена: USD 4.89 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 4.89 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN 128 * 24,5 * 24,5 cm GW: 6,98KG

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Радарски сензор 18W CE LED Tube Light Опис на производот: За LED Tube Light, можеме да понудиме 10W 13W 18W 24W цевки. Тие можат да бидат T5 T6 T8 за да изберете. Исто така имаме и секаков вид. Како Висок лумен, радарски сензор, PIR сензор,...
Радарски сензор за движење 18w LED цевка осветлување

Единечната цена: USD 4.33 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 4.33 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Радарски сензор за движење 18w LED цевка осветлување Опис: LED висока моќност 150lm / w 24w T8 Led цевка светилка е LED светло тела, користете LED SMD 2835, и постојан струјниот возач, за да ја замени традиционалната флуоресцентна светилка. Заштеда...
3 години гаранција 36w Рамен LED Tube Light

Единечната цена: USD 6.49 - 6.69 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 6.49 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 6.69 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

3 години гаранција 36w Рамен LED Tube Light Опис: 3 години гаранција 36w Рамен LED Tube Light е нов дизајн LED Tube светлина, лесна инсталација, убава и заштеда на трошоците. се користи за канцеларија, супер пазар, итн...
висока моќност 150lm / w 24w T8 цевка светилка

Единечната цена: USD 3.85 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 3.85 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

висока моќност 150lm / w 24w T8 цевка светилка Опис: LED висока моќност 150lm / w 24w T8 Led цевка светилка е LED светло тела, користете LED SMD 2835, и постојан струјниот возач, за да ја замени традиционалната флуоресцентна светилка. Заштеда на...
T8 18 вати предводена цевка 220V предводена светла

Единечната цена: USD 2.89 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 2.89 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

T8 18 вати предводена цевка 220V предводена светла Опис: LED T8 18 вати предводена цевка 220V LED светла е висока прозрачна ефикасност 150lm / w LED цевка светло тела, G13 приклучок, AC 85-277V широк влез, 2, 3, 5 години гаранција опција. Податоци:...
3 години гаранција 18w T8 4ft LED цевка светлина

Единечната цена: USD 3.29 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 3.29 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

3 години гаранција 18w T8 4ft LED цевка светлина Опис: LED Tube Light е затворен светло, се користи за канцеларија, куќа, работилница, супермаркет, итн Ние може да обезбеди differnet вати, со различна должина T8 T6 T5 LED Tube Light, 18W T8 4ft LED...
Високо лумен 24W T8 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 6.01 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 6.01 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Високо лумен 24W T8 LED цевка светлина Model NO.AD-RGT8-24W192 Wattage 24W Voltage AC 85-277V Luminance Flux 150-160lm/w THD <10% Life Time 50000 Hours Size 1200*Φ26 Chip Brand OSRAM LED Qty 2835 192pcs
1800lm 18W T8 LED Tube Light

Единечната цена: USD 2.26 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 2.26 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

1800lm 18W T8 LED Tube Light
Високо лумен 18W T8 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 4.1 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 4.1 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Високо лумен 18W T8 LED цевка светлина Опис T8 LED Tube Light како популарна LED Tube Light, широко се користи на многу места. T8 LED цевка светло е достапна во 13W 18W 24 W 30W 36W, што се користи 2835 SMD, има околу 90-150lm / w висок лумен излез....
18W LED Tube светло со ротирачки крај капа

Единечната цена: USD 5.25 - 5.38 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 5.25 / Piece/Pieces
50 Piece/Pieces USD 5.38 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

18W LED Tube светло со ротирачки крај капа Опис: 18W LED Tube светло со ротирање крај капа е висок лумени нов патент дизајн T5 LED Tube Light, со G5 приклучок и 1150mm должина, со ротирачки краен капа, 3 години гаранција. Е многу популарен стил на...
160lm / w 18W 24W LED Tube Light

Единечната цена: USD 5.25 - 5.38 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 5.25 / Piece/Pieces
50 Piece/Pieces USD 5.38 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

160lm / w 18W 24W LED Tube Light Опис: 160lm / w 18W 24W LED Tube Light е високо лумени нов дизајн на патент T5 LED Tube Light, со G5 приклучок и должина од 1150mm, со ротирачки краен покрив, гаранција од 3 години. Е многу популарен стил на пазарот....

Кина T8 LED цевка светлина Добавувачи

T8 LED цевка светлина е достапна во 13W 18W 24W 30W 36W, што се користи 2835 SMD, во 600mm 900mm 1200 mm 1500mm 1800mm 2400mm должина на располагање. Цевката е CE, RoHS сертифициран. T8 користи крајните капаци на G13. Опсегот на напонот е од 85 до 277 VAC. Т8 цевката има излез од околу 90-150lm / w. Факторот на моќност е поголем од 95%. CRI е одличен од 70. Целната леќа вклучува јасно покритие и матирано капаче. Температурата на боја е 2700-6500K. Живот до 30.000 часа. Видовите се поделени на високо ефикасната цевка, радарска сензорска цевка, сензор за движење, PIR сензор и TRIAC сврзувачка цевка.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање