Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED Tube Light > T6 LED Tube светло
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

T6 LED Tube светло

Категории на производи од T6 LED Tube светло , ние сме специјализирани производители од Кина, T6 LED Tube светло , LED T6 осветлување на цевки добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ултра светла T6 LED цевка светлина R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
3 години гаранција SMD 2835 24W T6 T8 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 5.68 - 5.69 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
2000 Piece/Pieces USD 5.68 / Piece/Pieces
50 Piece/Pieces USD 5.69 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

3 години гаранција SMD 2835 24W T6 T8 LED цевка светлина Опис: 3 години гаранција SMD 2835 24W T6 T8 LED Tube Light, користете Epistar SMD 2835 LED извор и постојан струен возач, моќта добивате 24w, штекерот на T6 LED Tube светлото е G5, 2 пинови. И...
Едно двојно напојување 18W T5 LED Tube светла

Единечната цена: USD 3.61 - 3.64 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
2000 Piece/Pieces USD 3.61 / Piece/Pieces
50 Piece/Pieces USD 3.64 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Едно двојно напојување 18W T5 LED Tube светла Опис: Единствена двонасочна моќност од 18W T5 LED Tube Lights значи дека можеме да направиме единствено напојување или двојно напојување за да ги задоволиме потребите на клиентот. ова светло е 2018 нов...
18w T5 LED Tube Осветлување за внатрешни

Единечната цена: USD 3.86 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 3.86 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

18w T5 LED цевка осветлување Опис: 18w T5 LED цевка осветлување е LED Tube Light Fixture, користете алуминиумски куќиште и PC корица, Млечниот капак или транспарентен капак опционално, можеме да направиме 18w или 24w или други вати. се користи за...
20W T6 LED Tube светло T5 замена

Единечната цена: USD 5.71 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
50 Piece/Pieces USD 5.71 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Кратки детали: T6 LED Tube светло 1. Моќност: 24 Watt 2. Напон: AC 85-277V, 50 / 60Hz 3. CE ROHS 4. Фабрика цена 5. 120-130lm / w 6. PF> 0,95 7. Гаранција: 3-5 години 8. Време на живеење: 50000 часа 9. CRI: 80 Model NO.AD-RGT6-24W280EP Wattage...
18W 1.2M 1200MM 1900LM 2000LM LED Tube Light

Единечната цена: USD 3.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 3.67 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

18W 1.2M 1200MM 1900LM 2000LM LED Tube Light Model NO. AD-RGT6-18W196EP
T6 LED Tube светлина Заменете T5 Tube

Единечната цена: USD 5.39 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5.39 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

18W светилка со висока луменска алуминиумска T6 LED Tube заменува T5 Флуоресцентна светлина Опис T6 LED Tube Light како нов дизајн LED Tube Light, замена за T5 флуоресцентна цевка светлина. Мала димензија на 22mm може да се инсталира во било кој T5...
T6 T5 Млечна полукрилна покривка LED светилка со цевка

Единечната цена: USD 3.55 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 3.55 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Нов дизајн T6 Заменете го T5 LED цевката со Млечен Корица Полу-Clear Cover Model NO. AD-RGT6-18W168EP
T6 18W 100-120LM / W 3-годишна гаранција LED Tube Light

Единечната цена: USD 3.35 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 3.35 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Топла Продажба T6 18W 100-120LM / W AC 85-277V 3 години гаранција LED Цевка Светлината Опис на производот: Ние сме професионални ОЕМ / ODM LED цевка светлина производителот. Се фокусира на предводена цевка светлина Повеќе од 6years.Our корпорација...

Кина T6 LED Tube светло Добавувачи

T6 LED Tube Light како нов дизајн LED цевка светлина, замена за T5 флуоресцентна цевка светлина, Мали димензија на 22mm може да се инсталира

во било која T5 тела, внатрешен дизајн на возачот, крајни капаци G5, лесна инсталација, поголем дијаметар од LED T5 за да се стави повеќе во внатрешноста со висока светлост може да се развие за да има околу 150-160lm / w. Со намалување на 40% дисипација на топлина, во споредба со нормална флуоресцентна светилка.


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање