Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED Tube Light > T5 LED цевка светлина
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

T5 LED цевка светлина

Категории на производи од T5 LED цевка светлина , ние сме специјализирани производители од Кина, T5 LED цевка светлина , T5 приклучок T8 LED Tube светло добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од T5 Tube R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
високо лумен T5 24W предводена цевка светлина

Единечната цена: USD 6.83 - 6.99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 6.83 / Piece/Pieces
30000 Piece/Pieces USD 6.88 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 6.94 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.99 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 124 * 24 * 25 см

Способност за снабдување: 50000pcs/month

висок лумен T5 предводена цевка светлина Податоци Model:AD-RGT5-24W144
CREE 24W T5 T6 LED цевка осветлување

Единечната цена: USD 8.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 8.3 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 122,5 * 37 * 20 см, 50 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

CREE 24W T5 T6 LED цевка осветлување Model:AD-RGT6-18W280SHO
Компјутерски капак 18W T5 T6 LED цевка светилка

Единечната цена: USD 5.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 5.6 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 122,5 * 37 * 20 см, 50 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Компјутерски капак 18W T5 T6 LED цевка светилка Model:AD-RGT6-18W196SHO
18-24W T5 предводена цевка светлина

Единечната цена: USD 4.74 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 4.74 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот T5 LED цевка светилка за продавница Магазин / Фабрика / дома Датум: Детали за
T5 T6 Висока лумен LED затворен светло

Единечната цена: USD 5.03 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 5.03 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот T5 T6 Висока лумен LED затворен светло Датум: Детали за
T5 LED цевка светилка за продавница Магазин / Фабрика / дома

Единечната цена: USD 4.74 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 4.74 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот T5 LED цевка светилка за продавница Магазин / Фабрика / дома Датум: Детали за
LED Tube осветлување Fixture со 3 години гаранција

Единечната цена: USD 6.63 - 6.95 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 6.63 / Piece/Pieces
3000 Piece/Pieces USD 6.73 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 6.84 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.95 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот LED Tube осветлување Fixture со 3 години гаранција Датум на состојба: Wattage 24W Voltage AC 85-265V Certificate CE, RoHs Power Factor >0.95 Life Time >50000 Hours Chip Brand SMD 2835 Efficacy 160lm/w CRI 70 Color...
T5 Висока Lumen 160lm / w LED Tube Light

Единечната цена: USD 4.95 - 5.19 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 4.95 / Piece/Pieces
3000 Piece/Pieces USD 5.03 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 5.11 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 5.19 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот T5 Висока Lumen 160lm / w LED Tube Light Спецификации: Wattage 18W Voltage AC 85-265V Certificate CE, RoHs Power Factor >0.95 Life Time >50000 Hours Chip Brand SMD 2835 Efficacy 160lm/w CRI 70 Color Temperature 5000k Beam...
2018 18w T5 Tube Light Fixture

Единечната цена: USD 5.1 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 5.1 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

18w T5 Tube Light Fixture Опис: LED 18w T5 Tube Light Fixture е нов дизајн на патент T5 LED Tube Light, со G5 приклучок и должина од 1150mm, може да направи 100lm / w или 120lm / w или повеќе од 150lm / w за да се задоволат различните потреби на...
Внатрешен возач 10W T5 T6 LED Tube 0.6m

Единечната цена: USD 2.97 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 2.97 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 122,5 * 37 * 20 см, 50 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Внатрешен возач 10W T5 T6 LED Tube 0.6m Model:AD-RGT6-10W60HO
18W Висока лумен T5 T6 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 5.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 5.23 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 122,5 * 37 * 20 см, 50 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

18W Висока лумен T5 T6 LED цевка светлина Model:AD-RGT6-18W168SHO

Кина T5 LED цевка светлина Добавувачи

T5 LED цевка светлина. Различна моќност од 10W 14W 18W, во 600mm, 900mm, 1200 mm. Се користи SMD2835.AC 85-265V. Може да се развие светлосна ефикасност на T5 цевката со околу 90-100lm / w.

ЕМС, LVD, CE, Rohs наведени. Интегрирана цевка ги вклучува сите монтажни хардвер.PF> 95% Изолиран драјвер.   Достапен е и во топло бело 4800 k и бело 6000 K. 2 години и 3 години гаранција за да изберете.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање