Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР улична светлина > Сончева светлина за улична сончева светлина
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Сончева светлина за улична сончева светлина

Категории на производи од Сончева светлина за улична сончева светлина , ние сме специјализирани производители од Кина, Сончева светлина за улична сончева светлина , Осветлување на соларни улични улици добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед улично осветлување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
80W ветерна турбина соларна предводена улична светлина

Единечната цена: USD 582.86 - 597.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 582.86 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 587.71 / Piece/Pieces
51 Piece/Pieces USD 592.57 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 597.43 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 1340 * 500 * 200мм за лесна глава 580 * 350 * 220мм за турбина на ветер

Способност за снабдување: 50000pcs/year

80W ветерна турбина соларна предводена улична светлина Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH `s осветлуваат патот и паркинг-просторот во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло, улично светло,...
30W соларен ветер хибрид предводена улична светлина

Единечната цена: USD 377.14 - 386.57 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 377.14 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 380.29 / Piece/Pieces
51 Piece/Pieces USD 383.43 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 386.57 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување:  1140 * 385 * 245мм за лесна глава 580 * 350 * 220мм за турбина на ветер

Способност за снабдување: 50000pcs/year

30W соларен ветер хибрид предводена улична светлина Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH `s осветлуваат патот и паркинг-просторот во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло, улично светло,...
80W сите во една улична светлина соларна и ветерна светлина

Единечната цена: USD 582.86 - 597.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 582.86 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 587.71 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 597.43 / Piece/Pieces

Бренд: Достапна е RYGH Tech, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

80W сите во една улична светлина соларна и ветерна светлина Некои од придобивките поврзани со соларните светла улични светла вклучуваат намалена зависност од конвенционалната енергија, зачувување на енергија и помалку потпирање на националната...
70w батерии соларен систем хибриден ветер соларна улична светлина

Единечната цена: USD 548.57 - 562.29 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 548.57 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 553.14 / Piece/Pieces
51 Piece/Pieces USD 557.71 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 562.29 / Piece/Pieces

Бренд: Достапна е RYGH Tech, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

70w батерии соларен систем хибриден ветер соларна улична светлина Овој хибриден соларен ветер доведе улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето на празнење на оваа соларна улична светлина може да биде од 7 до 10 дена...
Паметни телефони АПП контрола контрола интегрирана соларна улична светлина

Единечната цена: USD 480 - 492 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 480 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 484 / Piece/Pieces
51 Piece/Pieces USD 488 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 492 / Piece/Pieces

Бренд: Достапна е RYGH Tech, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Паметни телефони АПП контрола контрола интегрирана соларна улична светлина Оваа соларна светло улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето на празнење на оваа соларна улична светлина може да биде од 7 до 10 дена резервна...
MPPT контролер 50W LED улично светло

Единечната цена: USD 445.71 - 456.86 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 445.71 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 449.43 / Piece/Pieces
51 Piece/Pieces USD 453.14 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 456.86 / Piece/Pieces

Бренд: Достапна е RYGH Tech, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

MPPT контролер 50W LED улично светло Оваа соларна светло улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето на празнење на оваа соларна улична светлина може да биде од 7 до 10 дена резервна копија. Но, времето за полнење на...
40W сите во едно водено улично осветлување

Единечната цена: USD 402.86 - 412.93 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 402.86 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 406.21 / Piece/Pieces
51 Piece/Pieces USD 409.57 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 412.93 / Piece/Pieces

Бренд: Достапна е RYGH Tech, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

40W сите во едно водено улично осветлување Оваа соларна светло улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето на празнење на оваа соларна улична светлина може да биде од 7 до 10 дена резервна копија. Но, времето за полнење на...
Сончева светлина IP65 и ветерна турбина 30w водена улична светлина

Единечната цена: USD 377.14 - 386.57 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 377.14 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 380.29 / Piece/Pieces
51 Piece/Pieces USD 383.43 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 386.57 / Piece/Pieces

Бренд: Достапна е RYGH Tech, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Сончева светлина IP65 и ветерна турбина 30w водена улична светлина Оваа соларна светло улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето на празнење на оваа соларна улична светлина може да биде од 7 до 10 дена резервна копија. Но,...
120W сончево светло улично светло, сите во едно

Единечната цена: USD 461.14 - 469.71 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 461.14 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 469.71 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 2020 * 120 * 460MM, Q'ty / ctn: 1Set, GW: 25.5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/year

120W сончево светло улично светло, сите во едно Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH `s осветлуваат патот и паркинг-просторот во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло, улично светло, соларно...
170lm / w 30W улично светло предводено од соларна енергија

Единечната цена: USD 176.57 - 180 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 176.57 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 180 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 910 * 455 * 210MM, Q'ty / ctn: 1Set, GW: 12.5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/year

170lm / w 30W улично светло предводено од соларна енергија Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH `s осветлуваат патот и паркинг-просторот во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло, улично...
30W LifePO4 батерија 12,8V сите во еден соларен LED систем на улично осветлување

Единечната цена: USD 247.06 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 247.06 / Piece/Pieces

Бренд: Достапна е RYGH Tech, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

30W LifePO4 батерија 12,8V сите во еден соларен LED систем на улично осветлување Оваа соларна светло улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето за работа на улично светло предводено од сонцето може да биде 12 облачно /...
170LM / W сите во една интегрирана 30W соларна LED улична светлина

Единечната цена: USD 180 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 180 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

170LM / W сите во една интегрирана 30W соларна LED улична светлина Опис: 1..Висок час Интегрирано куќиште од легура на алуминиум. 2.Во режим на осветлување користете сензор за радар за разузнавање, сензор за долги растојанија. Агол на гледање од...
Лесно леење алуминиум 50W сончево улично светло

Единечната цена: USD 317.65 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 317.65 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 1330 * 435 * 400MM, 1 парчиња / ctn

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Лесно леење алуминиум 50W сончево улично светло Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH 's осветлуваат улично осветлување на патот и паркирање во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло,...
40W сончево улично светло сите во едно

Единечната цена: USD 282.35 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 282.35 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 1180 * 435 * 400MM, 1 парчиња / ctn

Способност за снабдување: 50000pcs/year

40W сончево улично светло сите во едно Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH 's осветлуваат улично осветлување на патот и паркирање во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло, улично...
Алуминиум 30W соларна улична светлина со пол

Единечната цена: USD 247.06 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 247.06 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 1005 * 435 * 400MM, 1 парчиња / ctn

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Алуминиум 30W соларна улична светлина со пол Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH 's осветлуваат улично осветлување на патот и паркирање во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло, улично...
5W IP66 LED соларна градина светлина во ид

Единечната цена: USD 22.61 - 27.48 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 22.61 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 27.48 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

5W IP66 LED соларна градина светлина во ид Оваа серија на 5W IP66 соларна градина Wallидно светло е ново истражување и развој во оваа година. Изгледот е едноставен и уметнички, меката светлосна ламба и нема загадување на светлината. Имајте контрола...
Најновиот патент 2W соларна LED светло на Wallидот

Единечната цена: USD 13.04 - 15.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 13.04 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 15.3 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Најновиот патент 2W соларна LED светло на Wallидот Оваа серија на најновите патенти соларна LED wидна светлина 2w е ново истражување и развој во оваа година. Изгледот е едноставен и уметнички, меката светлосна ламба и нема загадување на светлината....
140lm / w 80W Сите во една соларна предводена улична светлина

Единечната цена: USD 423.53 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 423.53 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

140lm / w 80W Сите во една соларна предводена улична светлина Оваа соларна светло улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето на работа со соларна предводена улична светлина може да биде 12 часот на ден, 5-7 дождливи денови...
IP65 Сите во една соларна предводена улична светлина 70w

Единечната цена: USD 388.24 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 388.24 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

IP65 Сите во една соларна предводена улична светлина 70w Оваа соларна светло улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето на работа со соларна светлина на улицата може да биде 12 часа на ден, 5-7 дождливи денови резервна...
60W сите во една соларна улична светлина

Единечната цена: USD 352.94 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 352.94 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

60W сите во една соларна улична светлина Оваа соларна светло улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето на работа со соларна светлина на улицата може да биде 12 часа на ден, 5-7 дождливи денови резервна копија. Но, времето...
Соларни предводени од уличните светла 50 Watt со контрола на АПП за мобилен телефон

Единечната цена: USD 317.65 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 317.65 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Соларни предводени од уличните светла 50 Watt со контрола на АПП за мобилен телефон Оваа соларна светло улична светлина со алуминиум + челични стаклени материјали. Времето на работа со соларна светлина на улицата може да биде 12 часа на ден, 5-7...

Кина Сончева светлина за улична сончева светлина Добавувачи

Кажи збогум на темнина во вечерните часови и скапи сметки за електрична енергија . Нашите решенија за осветлување на соларно напојување ја прицврстуваат енергијата на сонцето за да обезбедат висококвалитетно осветлување за внатрешни и надворешни апликации. Оваа пробив технологија обезбедува удобен, одржлив начин за осветлување на вашиот простор со минимални инвестиции и одржување. Презентирање на лесен и економичен начин за да ги осветлите улиците во текот на ноќта. Соларниот пат и системите за улично осветлување обезбедуваат јасна видливост за пешаците и возачите, без потреба од пристап до AC мрежа. Овие сигурни улични светилки брзо ја враќаат ниската почетна инвестиција со значителни заштеди на енергија.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање