Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED таванско осветлување > Паметна LED светилка
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Паметна LED светилка

Категории на производи од Паметна LED светилка , ние сме специјализирани производители од Кина, паметни безжични доведе светла за осветлување дома осветлување , контрола на далечинскиот управувач за контрола на апликацијата за контрола на прозорци добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од комерцијални електрични Bluetooth паметни доведе до центри за дома R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
7W промена на температурата на бојата доведе до паѓачко осветлување

Единечната цена: USD 8.45 - 8.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5000 Piece/Pieces USD 8.45 / Piece/Pieces
3000 Piece/Pieces USD 8.5 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 8.55 / Piece/Pieces
50 Piece/Pieces USD 8.6 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

стан WiFi контролирани паметни LED downlghts е совршен за акцент осветлување и за станбени и комерцијални цели. промена на температурата на бојата на паметната светлина Вградената светлина може да биде едноставна надградба во споредба со...
IP65 контрола на WiFi контролирана од 9W предводена од светло осветлена површина

Единечната цена: USD 7.61 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 7.61 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија; Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

IP65 контрола на WiFi контролирана од 9W предводена од светло осветлена површина Новиот патент интелигентен 9w паметен светло доведе светло. И температурата на бојата на паметната LED светло, исто така, може да се прилагоди: 2700 <> 3000...
5 години гарантирано монтирање / вдлабнатина од 8W површина осветлена предводена светлина

Единечната цена: USD 8.14 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 8.14 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија; Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

5 години гарантирано монтирање / вдлабнатина од 8W површина осветлена предводена светлина Интелигентен патент со интелигенција од 8w предводена од светлината. И температурата на бојата на паметната LED светло, исто така, може да се прилагоди: 2700...
Затемнет светло осветлување од 8W CCT

Единечната цена: USD 7.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 7.43 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Затемнет светло осветлување од 8W CCT Интелигентен патент со интелигенција од 8w предводена од светлината. УГР САМО 17 !!! И температурата на бојата на паметната LED светло, исто така, може да се прилагоди: 2700 <> 3000 <> 4000k...
Паметна домашна контрола на димензионирање со намалена светлосна светлина за светло светло од 7W

Единечната цена: USD 8.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 8.67 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Паметна домашна контрола на димензионирање со намалена светлосна светлина за светло светло од 7W Нов патент интелигентен патент од 7W предводена од светлината, многу е лесно да се смени капакот на лицето. И температурата на бојата на паметната LED...
8W COB Паметна предводена светлина

Единечната цена: USD 8.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 8.6 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Патент Интелигент 7W Таиџи доведе светло Нов патент интелигентен патент од 8w предводена од светлината, има опција за оган. И температурата на бојата на паметната LED светло, исто така, може да се прилагоди: 2700 <> 3000 <> 4000k...
Патент Интелигент 7W Таиџи доведе светло

Единечната цена: USD 7.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 7.43 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Патент Интелигент 7W Таиџи доведе светло Новиот патент интелигентен патент од 7W предводена од светлината, може да се прилагодува 360 °. И температурата на бојата на паметната LED светло, исто така, може да се прилагоди: 2700 <> 3000 <>...
7W CCT Taiji ја осветли светлината

Единечната цена: USD 7.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 7.43 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 695 * 355 * 295мм / 50 парчиња

Способност за снабдување: 50000pcs/month

7W CCT Taiji ја осветли светлината Опис: Особено, проектот за реформа на владата за улични светилки е првиот LED уличен светло, може да се наведат LED светла видени LED светилки наместо ламби за заштеда на енергија, интензитет на блескаво,...
9W CCT Доказ за вода доведе до светлина

Единечната цена: USD 7.61 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 7.61 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 600 * 265 * 525mm / 50pcs

Способност за снабдување: 50000pcs/month

9W CCT Доказ за вода доведе до светлина Опис: Особено, владата реформа улична светилка проект е првиот ЛЕР уличното осветлување, LED светла може да се специфицира да биде видени LED светилки наместо енергијата светилки, импулсот на блескаво,...
8W CCT површински монтирани вдлабнати светилки

Единечната цена: USD 8.14 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 8.14 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 600 * 265 * 525mm / 50pcs

Способност за снабдување: 50000pcs/month

8W CCT површински монтирани вдлабнати светилки Опис: Особено, владата реформа улична светилка проект е првиот ЛЕР уличното осветлување, LED светла може да се специфицира да биде видени LED светилки наместо енергијата светилки, импулсот на блескаво,...
8W против-отсјај може да се прилагоди на вградената светлина

Единечната цена: USD 7.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 7.43 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 600 * 265 * 525mm / 50pcs

Способност за снабдување: 50000pcs/month

8W против-отсјај може да се прилагоди на вградената светлина Опис: Особено, владата реформа улична светилка проект е првиот ЛЕР уличното осветлување, LED светла може да се специфицира да биде видени LED светилки наместо енергијата светилки, импулсот...
7W Лицето покрива промена на отпорни на дожд

Единечната цена: USD 8.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 8.67 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 530 * 255 * 550mm / 50pcs

Способност за снабдување: 50000pcs/month

7W Лицето покрива промена на отпорни на дожд Опис: Особено, владата реформа улична светилка проект е првиот ЛЕР уличното осветлување, LED светла може да се специфицира да биде видени LED светилки наместо енергијата светилки, импулсот на блескаво,...
8W CCT UGR &lt;17 Обвивка за лице кое може да се смени во долниот светло

Единечната цена: USD 7.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 7.43 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 695 * 355 * 295mm / 50pcs

Способност за снабдување: 50000pcs/month

8W CCT UGR <17 Обвивка за лице кое може да се смени во долниот светло Опис: Особено, владата реформа улична светилка проект е првиот ЛЕР уличното осветлување, LED светла може да се специфицира да биде видени LED светилки наместо енергијата...

Кина Паметна LED светилка Добавувачи

паметни безжични безжични LED светилки за осветлување за домашно осветлување, менување на бојата на далечинскиот управувач контрола на допир предводена светилки, комерцијални електрични Bluetooth паметни предни светла за дома, предности: 1, Bridgelux CSP Мешана боја COB, промена на температурата на бојата. 2, лицето покритие може да се менува. 3, противпожарна, водоотпорна опција. 4, ниска UGR, анти-отсјај. 5, затемнето. 6, Bluetooth, WiFi, zigbee опција, со TUYA систем. Паметното Wi-Fi Downlight е совршено за осветлување на осветлување и за станбени и за комерцијални цели. Smart Wi-Fi Downlight може да биде едноставна надградба во споредба со традиционалното вградено светилка со многу повеќе функции. Едноставно заменете го старото светилка со паметни Wi-Fi Downlight, нема потреба да додавате дополнителен хардвер за поврзување со Wi-Fi мрежата на домаќинството.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање