Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Прикажи производи
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега
Сите производи
LED стадион 1440W светлина 120lm / w за стадионски проект

Единечната цена: USD 905.14 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 905.14 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: хартиен картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Pure White

LED стадион 1440W светлина 120lm / w за стадионски проект Опис: Riyueguanghua копродукции, ограничена специјализирана за осветлување предводена од висока моќност за стадион. Ние нудиме 200-2000w LED моќен фудбал со висока моќност Стадион светлина, стадион рефлектори, Фудбалско игралиште Светлината. Со еден од...
Светилка за поплавување на 200W LED стадион за поднесена од сокор

Единечната цена: USD 102.69 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 102.69 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: хартиен картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Pure White

Светилка за поплавување на 200W LED стадион за поднесена од сокор Опис: Riyueguanghua копродукции, ограничена специјализирана за осветлување предводена од висока моќност за стадион. Ние нудиме 200-2000w LED моќен фудбал со висока моќност Стадион светлина, стадион рефлектори, Фудбалско игралиште Светлината. Со еден од...
150W E40 / E39 / E27 LED силно светло за заден светлина

Единечната цена: USD 37.2 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 37.2 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Color Temperature: Pure White

150W E40 / E39 / E27 LED силно светло за заден светлина Една од придобивките на Ufo Led High Bay Light е тоа што обезбедува јасно, униформно осветлување на она што е под него со малку сјај. Различни видови на рефлектори можат да остварат различни видови на задачи за осветлување за светлата со висок залив. Рефлектори...
80W ветерна турбина соларна предводена улична светлина

Единечната цена: USD 582.86 - 597.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 582.86 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 587.71 / Piece/Pieces
51 Piece/Pieces USD 592.57 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 597.43 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 1340 * 500 * 200мм за лесна глава 580 * 350 * 220мм за турбина на ветер

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Power Supply: AC

80W ветерна турбина соларна предводена улична светлина Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH `s осветлуваат патот и паркинг-просторот во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло, улично светло, соларно LED улично светло и друго светло предводена улична светлина се...
800W / 960W LED модули Flood Lights

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Pure White

800W / 960W LED модули Flood Lights ЛЕР е долготрајна, повеќе од традиционалното осветлување на натриум со висок притисок или метален халид. Светлината е посветла и опфаќа повеќе простор, кој му дава на навивачите и гледачите подобар поглед на дејството. Висок квалитет на светлина од LED светилки за спортско...
30W соларен ветер хибрид предводена улична светлина

Единечната цена: USD 377.14 - 386.57 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 377.14 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 380.29 / Piece/Pieces
51 Piece/Pieces USD 383.43 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 386.57 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување:  1140 * 385 * 245мм за лесна глава 580 * 350 * 220мм за турбина на ветер

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Power Supply: AC

30W соларен ветер хибрид предводена улична светлина Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH `s осветлуваат патот и паркинг-просторот во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло, улично светло, соларно LED улично светло и друго светло предводена улична светлина се...
Осветлување на стадионот предводена од 800W

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

Осветлување на стадионот предводена од 800W Осветлување на стадиони и изградба на осветлување, употреба на современ меѓународен напреден нов извор на светлина, осветлување со висок ефект на светлина метална халидна ламба нови затворени алуминиумски ламби, со мала светлина, висока ефикасност, долг живот, потрошувачка...
200W E27 UFO LED силно светло за залив

Единечната цена: USD 44.4 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 44.4 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 455 * 360 * 125мм / 1 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

200W E27 UFO LED силно светло за залив Опис: Одличен начин да се обезбеди видливост на широко подрачје со голема сигурност, LED светлосните заливи светла се популарен избор во многу апликации. Од светлината ќе работи од повисок опсег, осветлувањето треба да се зголеми за оптимално осветлување. Со паметниот дизајн на...
IP65 1200W 1440W предводена светлосна светлина

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

IP65 1200W 1440W предводена светлосна светлина Висок квалитет на светлина од LED светилки за спортско осветлување ( Модул предводена од поплава светлина) овозможува подобра безбедност и подобрено искуство за навивачите. Исто така, LED диоди нудат огромна заштеда на енергија, подолг животен век и други придобивки . LED...
100W E40 UFO LED силно светло за залив

Единечната цена: USD 27.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 27.6 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 355 * 260 * 125мм / 1 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

100W E40 UFO LED силно светло за залив Опис: Бидејќи светлината ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да се зголеми за оптимално осветлување. Висок дизајн е LED UFO залив светла, дизајнот е дел од ефикасноста. Создадено со стил на перка за да помогне во еднакво трансфер на термичките својства, LED UFO-тела...
Водоотпорен E40 100W 150W 200W висок залив светло

Единечната цена: USD 27.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 27.6 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Color Temperature: Pure White

Водоотпорен E40 100W 150W 200W висок залив светло Како што имплицира нивното име, UFO LED светилките High Bay се користат за осветлување на простори со високи тавани. Тоа обично значи тавани се движат од 20 стапки до приближно 45 стапки. ... Бидејќи на висока таванска локација има повеќе простор за пополнување,...
UFO E27 E39 E40 база Led Warehouse Lights

Единечната цена: USD 22.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 22.8 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Color Temperature: Pure White

UFO E27 E39 E40 база Led Warehouse Lights Нашите LED сијалички со висок залив се специјално дизајнирани за повисоки тавани и поголеми области. Тие директно се фокусираат на светлината создадете моќно осветлување на долг дострел. Ова ги прави совршени за комерцијални и индустриски апликации како што се како магацини и...
300W предводена линеарна светлина на заливот

Единечната цена: USD 45.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 45.22 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 1050 * 210 * 160мм / 1 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

300W предводена линеарна светлина на заливот Опис: LED светилките со висок залив се специјално дизајнирани за повисоки тавани и поголеми области.15000 лумени или која било од нашите енергетски ефикасни LED високо заливи светла и добиете 5 години гаранција. Бидејќи светлината ќе работи од поголем опсег, осветлувањето...
100W со LED модул, линеарно светло за светло

Единечната цена: USD 45.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 45.22 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 560 * 145 * 130мм / 1 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

100W со LED модул, линеарно светло за светло Опис: Бидејќи светлината ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да се зголеми за оптимално осветлување. Висок дизајн е LED UFO залив светла, дизајнот е дел од ефикасноста. Создадено со стил на перка за да помогне во еднакво трансфер на термичките својства, LED...
230W Дејси синџир предводена од светлата за одгледување

Единечната цена: USD 66.86 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 66.86 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Application: Fruit and Vegetable

230W Дејси синџир предводена од светлата за одгледување Опис: Како што е предложено од нивното име, LED Plant Grow Light се лампи кои користат LED чипови на модерен и ефикасен начин за производство светлина за одгледување растенија. Фабрика за растенија ЛЕР Растечката светлина доаѓа во многу форми и големини, но како...
Евтина стаклена градина 115W со целосен спектар предводена од растечката светлина

Единечната цена: USD 38.57 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 38.57 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Application: Fruit and Vegetable

Евтина стаклена градина 115W со целосен спектар предводена од растечката светлина Опис: Кои се ЛЕР расте светлината? Како што е предложено од нивното име, „Затворено светло“ растечката светлина е светилки кои користат LED чипови на модерен и ефикасен начин за производство на светлина за одгледување растенија....
150W 200W UFO LED светло заливско светло

Единечната цена: USD 28.29 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 28.29 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 370 * 370 * 190мм / 2 ЕЕЗ / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

150W 200W UFO LED светло заливско светло Опис: Бидејќи светлината ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да се зголеми за оптимално осветлување. Висок дизајн е LED UFO залив светла, дизајнот е дел од ефикасноста. Создадено со стил на перка за да помогне во еднакво трансфер на термичките својства, LED UFO-тела...
50W 100W DOB UFO LED силно светло за залив

Единечната цена: USD 15.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 15.6 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијална

Пакување: 260 * 260 * 155мм / 2 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

50W 100W DOB UFO LED силно светло за залив Опис: При изборот на осветлување за високи тавани на заливот, ефикасноста е важна. Бидејќи светлината ќе работи од поголем опсег, осветлувањето треба да биде максимизиран за оптимално осветлување. Со паметниот дизајн на LED UFO високите заливи светла, дизајнот е дел од...
20 ° 40 ° 60 ° 90 ° 120 ° агол на зрак LED светло за поплавување

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

20 ° 40 ° 60 ° 90 ° 120 ° агол на зрак LED светло за поплавување Повеќето спортски стадиони и затворени арени користат ламби за празнење со висок интензитет за скоро сите нивни потреби за осветлување. Во просек, светлата во стадион имаат многу поголема моќност од другите апликации за осветлување на отворено, како што...
200W или 240W LED светилки за поплавување

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Color Temperature: Cool White

200W или 240W LED светилки за поплавување Повеќето спортски стадиони и затворени арени користат ламби за празнење со висок интензитет за скоро сите нивни потреби за осветлување. Во просек, светлата во стадион имаат многу поголема моќност од другите апликации за осветлување на отворено, како што се билборди, патишта и...
80W сите во една улична светлина соларна и ветерна светлина

Единечната цена: USD 582.86 - 597.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
501 Piece/Pieces USD 582.86 / Piece/Pieces
201 Piece/Pieces USD 587.71 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 597.43 / Piece/Pieces

Бренд: Достапна е RYGH Tech, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Power Supply: Solar

80W сите во една улична светлина соларна и ветерна светлина Некои од придобивките поврзани со соларните светла улични светла вклучуваат намалена зависност од конвенционалната енергија, зачувување на енергија и помалку потпирање на националната мрежа. Во земји кои доживуваат изобилство на сончева светлина, сончевите...

Нови Продукти

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање