Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР улична светлина > Нова ЛЕР улична светлина > IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина
IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина
IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина
IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина
IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина
 • IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина
 • IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина
 • IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина
 • IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина

IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина

  Единечната цена: USD 71.73 - 79.87 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: RYGH-LDCP-80W

Power Supply: AC

Color Temperature: Cool White

Lamp Body Material: Aluminum

Power: 60-100w, 80W

Application: Square, Highway, Garden

IP Rating: IP65

Certification: CE, EMC, LVD, RoHS

Input Voltage: 220v

With Light Source: With Light Source

LED Chips Brand: CREE

Size(mm): 422*310*132mm,

Pipe: 48-60mm

Led: Lumileds 3030

LED QTY: 144 Pcs

Voltage: AC 85-305V

Luminous Flux: 9600-10400lm

Surge Protection: 10KVA

Warranty: 5 Years

IP Grade: IP65

Additional Info

Пакување: Хартија картон + пена

Продуктивност: 50000pcs/Quarter

Бренд: RYGH, ODM или OEM Достапно

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Сертификат: CE/RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen,Shekou,Yantian

Опис на производот

Опис на производот
IP65 Алуминиумско куќиште SMD LED Улична светлина

Пареметар на производот

Model NO.RYGH-LDCP-80W
Wattage                                                       
          80W
Voltage           AC 85-305V 50/60HZ
Luminance Flux
          100-110lm/w
Power Factor           >0.95
Life Time            >50000 Hours
Housing Size            422*310*132mm
Chip Brand            Lumileds 3030 LED
Driver            MEANWELL / Philips / TUV Driver
CRI            >80Ra
CCT            2700-6000K(Warm White, Pure White, Cool White)
Beam Angle            X: 135°       Y: 42°
Warranty            5 years

Welcome to contact us to know more details of LED Lights.LED TUbe Light,LED Street Light,LED Flood Light,etc.Датум на состојба:

led street light

OEM достапни, Други марки на LED и цени на возачот, ве молиме контактирајте го службата за корисници.


Категории на производи : ЛЕР улична светлина > Нова ЛЕР улична светлина

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање