Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР улична светлина > Нова ЛЕР улична светлина > Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
 • Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
 • Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
 • Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
 • Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина
 • Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина

Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина

  Единечната цена: USD 101.33 - 99.37 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: RYGH-LD2019M-120W

Power Supply: AC

Color Temperature: Cool White

Lamp Body Material: Aluminum

Power: 60-100w

Application: Square, Highway, Garden

IP Rating: IP65

Certification: CE, EMC, LVD, RoHS

Input Voltage: 220v

With Light Source: With Light Source

LED Chips Brand: CREE

Beam Angle: X: 140° Y: 80°

PF: 0.95

Surge Protection: 10KV

Driver: Meanwell

Warranty: 5 Years Warranty

CRI: 75

Size: 651*255*193mm

Model: RYGH-LD2019M-120W

Name: New CREE Chip IP65 120W LED Street Light

Lumen: 130LM/W

Additional Info

Пакување: 72,5 * 30 * 15,5 см / 1 шт

Продуктивност: 50000

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Сертификат: CE,RoHS,EMC,PVD

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Нов CREE чип IP65 120W LED улична светлина

2

Model NO

 RYGH-LD2019M-120W

Wattage

 120W

Voltage

 AC 85-305V

Certificate

 CE, RoHs,EMC,LVD

Light Efficiency

 130lm/w

Power Factor

 >0.95

Life Time

 50000hours

Chip Brand

 CREE

CRI

 75

Color Temperature

 2700-7000K

Beam Angle

 X:140  Y:80 

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Warranty

 5 years 

Driver

 Meanwell ELG/Meanwell HLG

Remark:We have more high lumen street light, welcome to consult me.


Карактер на производ:

1.Meanwell возачот

2.30% намалување на потрошувачката на енергија

3.000.000 часа животен век, 5 години гаранција

4.Вибрација и отпорност на удар

5.Не жива што овозможува неопасните суровини

6. Постојано осветлување, без фликери, без зуи

7.Не емитува УВ


Податоци


Ld2019

Категории на производи : ЛЕР улична светлина > Нова ЛЕР улична светлина

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање