Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED High Bay Light > LED High Bay Light
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

LED High Bay Light

Категории на производи од LED High Bay Light , ние сме специјализирани производители од Кина, LED High Bay Light , LED High Bay Light добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
150W E40 / E39 / E27 LED силно светло за заден светлина

Единечната цена: USD 37.2 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 37.2 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

150W E40 / E39 / E27 LED силно светло за заден светлина Една од придобивките на Ufo Led High Bay Light е тоа што обезбедува јасно, униформно осветлување на она што е под него со малку сјај. Различни видови на рефлектори можат да остварат различни...
Водоотпорен E40 100W 150W 200W висок залив светло

Единечната цена: USD 27.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 27.6 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Водоотпорен E40 100W 150W 200W висок залив светло Како што имплицира нивното име, UFO LED светилките High Bay се користат за осветлување на простори со високи тавани. Тоа обично значи тавани се движат од 20 стапки до приближно 45 стапки. ... Бидејќи...
UFO E27 E39 E40 база Led Warehouse Lights

Единечната цена: USD 22.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 22.8 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

UFO E27 E39 E40 база Led Warehouse Lights Нашите LED сијалички со висок залив се специјално дизајнирани за повисоки тавани и поголеми области. Тие директно се фокусираат на светлината создадете моќно осветлување на долг дострел. Ова ги прави...
Висок лумен DOB предводена од сијалицата E40 / E39 / E27 сијалица со голема залив, Индустриска сијаличка светлина

Единечната цена: USD 21.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 21.6 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Висок лумен DOB предводена од сијалицата E40 / E39 / E27 сијалица со голема залив, Индустриска сијаличка светлина 60W LED High Bay светлина обично се користи во фабрика, магацин, надвозник, кула кран, итн. Неговата заграда може да го прилагоди...
60 ° / 90 ° / 120 ° зрак агол 100W UFO LED светло со голема светлина

Единечната цена: USD 20.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 20.91 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

60 ° / 90 ° / 120 ° зрак агол 100W UFO LED светло со голема светлина 100W LED High Bay светлина обично се користи во фабрика, магацин, надвозник, кула кран, итн. Неговата заграда може да го прилагоди аголот на ламбата. Материјал од не'рѓосувачки...
SMD 2835 50w DOB UFO LED високо-лесна тела

Единечната цена: USD 15.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 15.6 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

SMD 2835 50w DOB UFO LED високо-лесна тела 60W LED High Bay светлина обично се користи во фабрика, магацин, надвозник, кула кран, итн. Неговата заграда може да го прилагоди аголот на ламбата. Материјал од не'рѓосувачки челик, издржлив. Оваа...
400W IP65 водоустойчива LED висока светлина на заливот

Единечната цена: USD 244.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 244.3 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

400W IP65 водоустойчива LED висока светлина на заливот Опис: (400W LED High Bay Light) LED светло H серијата се револуционерни производи. Првите LED светла - до 500W со добра дисипација на топлина - исто така и првите производи кои можат да ги...
Надворешни високи беј лед осветлување тела со 3030 чип

Единечната цена: USD 117.58 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 117.58 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Надворешни високи беј лед осветлување тела со 3030 чип Опис: (150W LED High Bay Light) LED светло H серијата се револуционерни производи. Првите LED светла - до 500W со добра дисипација на топлина - исто така и првите производи кои можат да ги...
120w високо заштитено LED осветлување тела

Единечната цена: USD 99.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 99.91 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

120w високо заштитено LED осветлување тела Опис: (120W LED High Bay светло) LED светло H серијата се револуционерни производи. Првите LED светла - до 500W со добра дисипација на топлина - исто така и првите производи кои можат да ги заменат...
100W IP65 125lm / w LED High Bay светлина

Единечната цена: USD 51.47 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 51.47 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 270 * 270 * 250mm / CTN 1 парчиња / CTN 3.9KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

100W IP65 125lm / w LED High Bay светлина Опис: Одличен начин да се обезбеди видливост на широк простор со голема сигурност, LED светлосни светла се популарен избор во многу апликации. LED светла за завеси се специјално дизајнирани за повисоки...
500W LED Висока заливска светлина за Потопена осветлување

Единечната цена: USD 232.39 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 232.39 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 61cm / CTN 1 парчиња / CTN 18KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

500W LED Висока заливска светлина за Потопена осветлување Опис: (500W LED High Bay светлина) LED светло H серијата се револуционерни производи. Првите LED светла - до 500W со добра дисипација на топлина - исто така и првите производи кои можат да ги...
150W AC 85-305V 3/5 години гаранција LED High Bay осветлување

Единечната цена: USD 65.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 65.08 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 200 * 200 * 450mm / CTN 1 парчиња / CTN 4.6KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

150W AC 85-305V 3/5 години гаранција LED High Bay осветлување Опис: Овие ЛЕД светла се произведени со највисоки можни стандарди што ги прават идеален елемент за намалување на сметките за осветлување на работни места, магацини или други големи...
CE RoHs LED High Bay Light за складиште

Единечната цена: USD 38.35 - 41.55 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 38.35 / Piece/Pieces
5 Piece/Pieces USD 39.95 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 41.55 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 270 * 270 * 220mm / CTN 1 парчиња / ЦТН 2.8KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

CE RoHs LED High Bay Light за складиште Опис: Оваа 60W LED High Bay Light е наменета за помало производство и складиште осветлување за да се замени 70W - 100W метал халид, 70W висок притисок натриум, и флуоресцентни системи за осветлување. Ние...
Надворешни и затворени индустриски 100W LED Highbay Light

Единечната цена: USD 49.95 - 54.11 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 49.95 / Piece/Pieces
5 Piece/Pieces USD 52.03 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 54.11 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 270 * 270 * 250mm / CTN 1 парчиња / CTN 3.9KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Надворешни и затворени индустриски 100W LED Highbay Light Опис: Одличен начин да се обезбеди видливост на широк простор со голема сигурност, LED светлосни светла се популарен избор во многу апликации. LED светлосни високи светла се специјално...
Индустриски Meanwell ефективни 100W LED Highbay светлина

Единечната цена: USD 54.11 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 54.11 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 270 * 270 * 250mm / CTN 1 парчиња / CTN 3.9KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Индустриски Meanwell ефективни 100W LED Highbay светлина Model NO. AD-GKD-100WF2A
Шенжен 100W-500W на отворено LED Висока залив светлина

Единечната цена: USD 90.42 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 90.42 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 470 * 470 * 570mm / CTN 1 парчиња / CTN 12.95KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Шенжен 100W-500W на отворено LED Висока залив светлина Model NO. AD-H300-300W
Висока моќност Високо-лумен индустриски LED Висок залив светло

Единечната цена: USD 90.42 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 90.42 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 470 * 470 * 570mm / CTN 1pcs / CTN 9,5KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Висока моќност Високо-лумен индустриски LED Висок залив светло Model NO. AD-H100-100W
Водоотпорен ЛЕР Висока заливска светлина 240 вати

Единечната цена: USD 78.61 - 85.16 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 78.61 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 85.16 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Водоотпорен ЛЕР Висока заливска светлина 240 вати 240W LED High Bay Light обично се користи во фабрика, магацин, надвозник, кула кран, итн. Нејзината заграда може да се прилагоди светилка агол.Спетентен челик материјал, трајни. Оваа LED High Bay...
Светла 100W LED Висока заливска светлина индустриска

Единечната цена: USD 46.3 - 50.15 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 46.3 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 50.15 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Светла 100W LED Висока заливска светлина индустриска 100Watt GKD LED High Bay Light користи висококвалитетен Bridgeux 3030 LED, дофат на лумени достигнува 150lm / w, супер светла и заштеда на енергија. Тоа се користи IP65 Meanwell возачот има...
Индустриски се користи 200W LED High Bay светлина

Единечната цена: USD 83.15 - 90.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 83.15 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 90.08 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Индустриски се користи 200W LED High Bay светлина 200W LED High Bay Light е добар избор за задоволување на индустриското осветлување. Оваа LED светло е заштеда на енергија и енергија. Намалете ги трошоците за електрична енергија. Употребениот LED...
Добра топлина со дисипација 150W LED High Bay Light

Единечната цена: USD 62.49 - 67.69 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 62.49 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 67.69 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Добра топлина со дисипација 150W LED High Bay Light 150W LED High Bay Light е донесен Bridgelux LED, висока ефикасност топлинска цевка топлина спроводливост , перформанси подобро. 45 °, 120 °, два вида на аголот на зракот за да изберете, се...

Кина LED High Bay Light Добавувачи

Комплет за ладење на ладилникот ЛЦД:


Ефикасното ладење на лампите за ладење на ладилникот, LED High Bay Light`life времето е до 50.000 часа. Заштеда на повеќе од 80%. Целиот пакет го прифаќа технологијата за заварување на топлина, комбинирана со оверклокување на три патентираните технологија на HDT и процесот на притискање, за да се постигне брза топлинска спроводливост. Иновативна тенка и лесна модуларна дисипација на топлина, дизајн на воздушна конвекција, оптимизација на канали, сите-димензионални тридимензионални дисипација на топлина. Погоден е за алуминиумски рефлектор од 25 °, 45 °, 60 °, 90 °, 100 ° со повеќе агол, за да се задоволат професионалните потреби за дистрибуција на светлина.Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање