Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР улична светлина > 2017 ЛЕР улична светлина
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

2017 ЛЕР улична светлина

Категории на производи од 2017 ЛЕР улична светлина , ние сме специјализирани производители од Кина, Друга ЛЕР улична светлина , ЛЕР улична светлина добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Улични светилки R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Високо квалитетни LED предводени од улични светла за продажба

Единечната цена: USD 55.84 - 57.16 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 55.84 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 57.16 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот: Високо квалитетни LED предводени од улични светла за продажба Model NO.AD-LD-DM60W Nominal Power46 60W Voltage AC 85-265V Certificate CE, RoHs Frequency Range 50Hz-60Hz Light Qty 3030 54 PCS Life Time 50000 Hours Storage...
Led Roadway Улица осветлување со SMD 3030

Единечната цена: USD 55.84 - 57.16 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 55.84 / Piece/Pieces
200 Piece/Pieces USD 57.16 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот: Led Roadway Улица осветлување со SMD 3030 Model NO.AD-LD-DM50W Nominal Power4 50W Voltage AC 85-265V Certificate CE, RoHs Frequency Range 50Hz-60Hz Light Qty 3030 54 PCS Life Time 50000 Hours Storage Temperature (- 20 ~ + 65 )...
Надворешни улични светилки со 5-годишна гаранција

Единечната цена: USD 49.87 - 51.04 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 49.87 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 51.04 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот: Надворешни улични светилки со 5-годишна гаранција Опис на производот: Model NO.AD-LD-DM40W Nominal Power4 40W Voltage AC 85-265V Certificate CE, RoHs Frequency Range 50Hz-60Hz Light Qty 3030 36 PCS Life Time 50000 Hours Storage...
30w 100-110lm / w предводена улица светло

Единечната цена: USD 47.63 - 48.75 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 47.63 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 48.75 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот: 30w 100-110lm / w предводена улица светло Опис на производот: Model NO.AD-LD-DM30W Nominal Power4 30W Voltage AC 85-265V Certificate CE, RoHs Frequency Range 50Hz-60Hz Light Qty 3030 24 PCS Life Time 50000 Hours Storage...
60W Philips 3030 LED Улична светлина

Единечната цена: USD 25.26 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 25.26 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

60W Philips 3030 LED Улична светлина Опис: 60W Philips 3030 LED Улична светлина. директно може да го замени ламбата со блескаво светло, енергијата за заштеда на светилки, електрични светла, жива светилка, натриумска лампа без потреба да се замени...
10KV Surge Protetion 30W LED улично осветлување

Единечната цена: USD 21.44 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 21.44 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

10KV Surge Protetion 30W LED улично осветлување Опис: 10KV Surge Protetion 30W LED улично осветлување. директно може да го замени ламбата со блескаво светло, штедливи светилки, светилки без електроди, жива светилка, натриумска лампа без потреба да...
70W ракетни облик ЛЕР улична светлина

Единечната цена: USD 53.56 - 54.83 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 53.56 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 54.83 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

70W ракетни облик ЛЕР улична светлина Висока моќност COB Тениски рекет LED улично осветлување користејќи висококвалитетно куќиште од алуминиум, добро за дисипација на топлина и обезбедување животен век на изворот на светлина. Донесе нерѓосувачки...
Roadway 150W LED Улична светилка за проекти

Единечната цена: USD 75.52 - 77.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 75.52 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 77.3 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 65 * 25 * 13cm, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Roadway Outdoor Good Lumens 150W LED Улична светилка за проекти Опис: 2018 најновиот модел 30W 40W 60W 90W 120W 150W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види...
AC 110V 220V Модул 120W LED улично осветлување

Единечната цена: USD 66.64 - 68.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 66.64 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 68.22 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 65 * 25 * 13cm, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

IP65 AC 110V 220V Модул 120W LED улично осветлување Опис: 2018 најновиот модел 30W 40W 60W 90W 120W 150W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види од луѓето....
IP65 90W LED Улична светлина со Ce & RoHS

Единечната цена: USD 58.6 - 59.99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 58.6 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 59.99 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 46 * 19 * 16cm, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

IP65 AC 220V 90W LED светло со Ce и RoHS Опис: 2018 најновиот модел 30W 40W 60W 90W 120W 150W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види од луѓето. Сепак,...
Топло Бела 40W LED улично осветлување со Ce & RoHS

Единечната цена: USD 25.43 - 26.03 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 25.43 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 26.03 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 46 * 19 * 16cm, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Топло Бела 40W LED улично осветлување со Ce & RoHS Опис: 2018 најновиот модел 30W 40W 60W 90W 120W 150W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види од...
2018 Нова лампа со 300W LED со Ce и RoHS

Единечната цена: USD 133.04 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 133.04 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 720 * 300 * 145MM, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

2018 Нова лампа со 300W LED со Ce и RoHS Опис: 2018 најновиот модел 50W 100W 150W 200W 250W 300W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види од луѓето. Сепак,...
Висок светол патот 2700K-6500K 250W LED улично осветлување

Единечната цена: USD 90.99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 90.99 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 630 * 300 * 145MM, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Висок светол патот 2700K-6500K 250W LED улично осветлување Опис: 2018 најновиот модел 50W 100W 150W 200W 250W 300W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види...
Надворешно 200W улично осветлување на проектите

Единечната цена: USD 80.72 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 80.72 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 540 * 300 * 145MM, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Надворешно 200W улично осветлување на проектите Опис: 2018 најновиот модел 50W 100W 150W 200W 250W 300W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види од луѓето....
AC 220V 150W LED Улична светилка Висока Пат

Единечната цена: USD 65.9 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 65.9 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 450 * 300 * 145MM, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

AC 220V 150W LED Улична светилка Висока Пат Опис: 2018 најновиот модел 50W 100W 150W 200W 250W 300W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види од луѓето....
Чиста Бела 100W LED улично осветлување со Ce и RoHS

Единечната цена: USD 55.42 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 55.42 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 450 * 300 * 145MM, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Чиста Бела 100W LED улично осветлување со Ce и RoHS Опис: 2018 најновиот модел 50W 100W 150W 200W 250W 300W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види од...

Кина 2017 ЛЕР улична светлина Добавувачи

Ние сме меѓу реномирани производители и добавувачи на широк спектар на Сончев Стрит Светлини кои се достапни со различни степени на моќност и се состојат од испарувања на натриум, LED и CFL. Нашите светла лесно можат да работат во магла и магла услови. Овие производи се отпорни на неповолни временски услови и бараат минимално одржување. нашиот целосен асортиман на производи може да се прилагоди според клиентите според барањата и желбите на клиентите. Квалитет тестирани, Во согласност со меѓународните стандарди за квалитет, Изводливо стапки.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање