Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED Tube Light
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

LED Tube Light

Категории на производи од LED Tube Light , ние сме специјализирани производители од Кина, LED Tube Light , T8 LED цевка светлина добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од T5 LED цевка светлина R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

LED цевка светлина позната како директно цевка светилка, е традиционална флуоресцентна светилка замена, отелотворени во заштеда на енергија и заштита на животната средина во две области. Големина на инсталација и традиционалните флуоресцентни светилки исто, но принципот на светлина е употребата на LED полупроводнички чип за светлина. Според школка материјал е поделена во две категории, еден е стакло, еден е алуминиум и PC.The прозрачна ефикасност околу 90lm / W ~ 200lm / W. Апликации во   големи фабрики, производство работилници, работни станици, канцеларија,   трговски центри, подземен паркинг, болница, училиште, семејство.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање