Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED терапија светлина
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

LED терапија светлина

Категории на производи од LED терапија светлина , ние сме специјализирани производители од Кина, терапија светилка , светло терапија светилка добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од фототерапија светлина R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
660nm 850nm 180W предводена од црвената светлина

Единечната цена: USD 66.18 - 69.86 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
50 Piece/Pieces USD 66.18 / Piece/Pieces
30 Piece/Pieces USD 68.09 / Piece/Pieces
5 Piece/Pieces USD 69.86 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Транспорт пакет: хартија картон + пена Внатрешна големина / тежина: 545 * 275 * 140mm / 5.5kg

Способност за снабдување: 50000pcs/month

660nm 850nm 180W предводена од црвената светлина Description: The low power 180W led light therapy device, covering the popular and effective 380nm . 670nm . 830nm absorption peaks with 60pcs 3W chips of precise wavelength ranges. Can improve the...
LED терапија со црвена светлина за чувствителна нега на кожата

Единечната цена: USD 67.16 - 70.9 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
50 Piece/Pieces USD 67.16 / Piece/Pieces
30 Piece/Pieces USD 69.1 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 70.9 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; OEM / ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Професионален домашен уред за убавина Фабрика Мини 630/660/730/850 nm LED терапија со црвена светлина за чувствителна нега на кожата Терапијата со црвена светлина е третман за нега на кожата кој се нуди како алтернатива на терапијата со ласерска...
2019 нови пристигнување Црвени 660nm и блиски инфрацрвени 850nm 24W предводени од терапија светилки за олеснување на кожата и болката

Единечната цена: USD 14.2 - 16.1 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 14.2 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 15.15 / Piece/Pieces
50 Piece/Pieces USD 16.1 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Транспорт пакет: хартија картон + пена Внатрешна големина / тежина: 18 * 15 * 12.5cm /0.77kg (со држач за светилки)

Способност за снабдување: 50000pcs/month

2019 нови пристигнување Црвени 660nm и блиски инфрацрвени 850nm 24W предводени од терапија светилки за олеснување на кожата и болката Description: The low power 24W led light therapy device, covering the popular and effective 380nm . 670nm . 830nm...
2019 Амазон Топ продавачот 580nm 630nm Црвениот 660nm и блиски инфрацрвени 850nm 45W панел светлината Лед Терапија светлина

Единечната цена: USD 28.41 - 32.2 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 28.41 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 30.3 / Piece/Pieces
50 Piece/Pieces USD 32.2 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Транспорт пакет: хартија картон + пена внатрешен пакет: 36 * 32,5 * 4,5 см / 1,2 кг

Способност за снабдување: 50000pcs/month

2019 Амазон Топ продавачот 580nm 630nm Црвениот 660nm и блиски инфрацрвени 850nm 45W панел светлината Лед Терапија светлина Description: The low power 45W led light therapy device, covering the popular and effective 380nm . 670nm . 830nm absorption...
Нов производ Инфрацрвен 630nm 660nm 730nm 850nm 236W предводена терапија светлина целосна телесна подмладување на кожата

Единечната цена: USD 104.17 - 98.48 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5 Piece/Pieces USD 104.17 / Piece/Pieces
50 Piece/Pieces USD 90.91 / Piece/Pieces
30 Piece/Pieces USD 98.48 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Транспорт пакет: Хартија картон + пена Внатрешна големина / тежина: 240 * 240 * 150mm / 2kg

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Нов производ Инфрацрвен 630nm 660nm 730nm 850nm 236W предводена терапија светлина целосна телесна подмладување на кожата Description: The low power 236W led light therapy device, covering the popular and effective 380nm . 670nm . 830nm absorption...
Нов анти-стареењето болка за бебиња Инфра црвен 660nm 850nm 1200W лежи терапија лесен медицински уред за здравство за нега на убавина

Единечната цена: USD 501.89 - 526.52 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
20 Piece/Pieces USD 501.89 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 511.36 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 526.52 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Транспорт пакет: хартија картон + пена Внатрешна големина / тежина: 1090 * 660 * 250mm / 26kg

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Нов анти-стареењето болка за бебиња Инфра црвен 660nm 850nm 1200W лежи терапија лесен медицински уред за здравство за нега на убавина Description: The low power 1200W led light therapy device, covering the popular and effective 380nm . 670nm . 830nm...
2019 Физичка опрема за убавина 660-850nm Инфра црвено 600W лежи терапија светлина за анти-стареењето третман на акни

Единечната цена: USD 255.68 - 274.62 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
20 Piece/Pieces USD 255.68 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 265.15 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 274.62 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Транспорт пакет: хартија картон + пена Внатрешна големина / тежина: 545 * 275 * 140mm / 5.5kg

Способност за снабдување: 50000pcs/month

2019 Физичка опрема за убавина 660-850nm Инфра црвено 600W лежи терапија светлина за анти-стареењето третман на акни Description: The low power 600W led light therapy device, covering the popular and effective 380nm . 670nm . 830nm absorption peaks...
2019 Најновиот Анти-стареењето Болка 660nm 850nm 300W 600W 1200W лежи терапија светлина за здравствена убавина за нега

Единечната цена: USD 119.32 - 128.9 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
20 Piece/Pieces USD 119.32 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 123.11 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 128.9 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Транспорт пакет: хартија картон + пена Внатрешна големина / тежина: 545 * 275 * 140mm / 5.5kg

Способност за снабдување: 50000pcs/month

2019 Најновиот Анти-стареењето Болка 660nm 850nm 300W 600W 1200W лежи терапија светлина за здравствена убавина за нега Description: The low power 300W led light therapy device, covering the popular and effective 380nm . 670nm . 830nm absorption...
Колаген целото тело 660nm 850nm панел за здравство Убавина грижа 600W предводена терапија светлина за Анти-стареењето Болка за олеснување

Единечната цена: USD 9.34 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 9.34 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Транспорт пакет: хартија картон + пена Внатрешна големина / тежина: 545 * 275 * 140mm / 5.5kg

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Колаген целото тело 660nm 850nm панел за здравство Убавина грижа 600W предводена терапија светлина за Анти-стареењето Болка за олеснување Description: The low power 600W led light therapy device, covering the popular and effective 380nm . 670nm ....
Анти-стареење 410nm 660nm 850nm 120W предводена терапија светлина

Единечната цена: USD 9.34 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 9.34 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Транспорт пакет: Хартија картон + пена Внатрешна големина / тежина: 370 * 335 * 45mm / 4.5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Анти-стареење 410nm 660nm 850nm 120W предводена терапија светлина Description: The low power 80W led light therapy device, covering the popular and effective380nm . 670nm . 830nm absorption peaks with 196pcs 0. 6W LEDs of precise wavelength ranges....

Кина LED терапија светлина Добавувачи

Светлината терапија со светлосна емисија (ЛЕР) расте во популарност и во канцелариите на естетичарите и дома. Користејќи различни LED бранови должини, оваа техника за нега на кожата, наводно, им помага на лекување на акни, намалување на воспалението и промовирање на ефектите против стареење.

Може да бидете кандидат за LED светлосна терапија ако имате вакви проблеми за нега на кожата и не ги добиете резултатите што ги посакувате од кожните производи преку шалтер (преку шалтер). ЛЕР терапијата е исто така безбедна за сите бои на кожата и не предизвикува никакво горење.

Но, постојат неколку фаќања. За една, ЛЕР терапијата може да биде скапа, а резултатите не се гарантира. Исто така, не е безбедно ако земате одредени лекови или имате активно нарушување на кожата.

Разговарајте со вашиот дерматолог за вашите грижи за нега на кожата и дали ЛЕР светлината терапија е одржлива опција за вас.

Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање