Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED Линеарно светло > LED линеарни тела
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

LED линеарни тела

Категории на производи од LED линеарни тела , ние сме специјализирани производители од Кина, LED линеарни тела , LED Линеарна осветлување тела добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Висока залиена LED диоди R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
1.5m 80W предводени од линеарни висечки светла

Единечната цена: USD 45.13 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 45.13 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 33 кг / 10 парчиња / картон

Способност за снабдување: 50000pcs/month

1.5m 80W предводени од линеарни висечки светла Опис: LED Линеарна светлина Материјали LED Линеарна употреба на светлина Екструдиран алуминиум, прав обложен (бели песоци и песок црна и песок сива) Прецизни, Самостоен светилник: 608mm / 1008mm / 996mm...
AC 100-305V 1.5m 60W предводена линеарно светло за суспензија

Единечната цена: USD 40.48 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 40.48 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 33 кг / 10 парчиња / картон

Способност за снабдување: 50000pcs/month

AC 100-305V 1.5m 60W предводена линеарно светло за суспензија Опис: LED Линеарна светлина Материјали LED Линеарна употреба на светлина Екструдиран алуминиум, прав обложен (бели песоци и песок црна и песок сива) Прецизни, Самостоен светилник: 608mm /...
Алуминиумски 1.2m 60W предводени од линеарно светло

Единечната цена: USD 35.82 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 35.82 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 26Kg / 10pcs / картон

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Алуминиумски 1.2m 60W предводени од линеарно светло Опис: LED Линеарна светлина Материјали LED Линеарна употреба на светлина Екструдиран алуминиум, прав обложен (бели песоци и песок црна и песок сива) Прецизни, Самостоен светилник: 608mm / 1008mm /...
1.2m 40W предводена линеарно висулка светлина

Единечната цена: USD 33.31 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 33.31 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 26Kg / 10pcs / картон

Способност за снабдување: 50000pcs/month

1.2m 40W предводена линеарно висулка светлина Опис: LED Линеарна светлина Материјали LED Линеарна употреба на светлина Екструдиран алуминиум, прав обложен (бели песоци и песок црна и песок сива) Прецизни, Самостоен светилник: 608mm / 1008mm / 996mm...
0.9m 40W предводени од линеарни висулки

Единечната цена: USD 29.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 29.91 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 17Kg / 10pcs / картон

Способност за снабдување: 50000pcs/month

0.9m 40W предводени од линеарни висулки Опис: LED Линеарна светлина тела Материјали LED Линеарно осветлување Користете Алуминиум, премачкано со прав (бели песоци и песок црно и песочно сиво) Прецизно, Самостоен светилник: 608mm / 1008mm / 996mm /...
3-годишна гаранција Лизгачка светлина под напон

Единечната цена: USD 40.48 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 40.48 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

3-годишна гаранција Лизгачка светлина под напон Еден вид на ЛЕР внатрешни осветлување, Овој тип на светилка, исто така, се нарекува доведе линеарна висулка светлина . Користење на висина начин на инсталација. линеарна суспендирана светлина е...
0.6m 30W предводена линеарно осветлување виси површина монтирани

Единечната цена: USD 17.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 17.91 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 17Kg / 10pcs / картон

Способност за снабдување: 50000pcs/month

0.6m 30W предводена линеарно осветлување виси површина монтирани Опис: LED Линеарни материјали за осветлување LED Линеарно осветлување Користете Алуминиум, премачкано со прав (бели песоци и песок црно и песочно сиво) Прецизно, Самостоен светилник:...
Професионални предводени од висок квалитет SMD2835 60W предводена линеарна светлина

Единечната цена: USD 29.01 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 29.01 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Професионални предводени од висок квалитет SMD2835 60W предводена линеарна светлина Еден вид на LED Осветлување во внатрешноста, овој тип на светилка, исто така, се вика линеарно висулка линеарна светлина. Користење на висина начин на инсталација....
80W Линеарно LED светло за заобиколување

Единечната цена: USD 54.81 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 54.81 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: W63 * H45мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

80W Линеарно LED светло за заобиколување P roduct Параметар: Part no.: RYGH-80WB LED Power: 80Watt Input AC100-265V
15W SMD 2835 3030 линеарна светлина од 80lm / w

Единечната цена: USD 17.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 17.91 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 11Kg / 10pcs / картон

Способност за снабдување: 50000pcs/month

15W SMD 2835 3030 линеарна светлина од 80lm / w Опис: LED Линеарна светлина Материјали LED Линеарна употреба на светлина Екструдиран алуминиум, прав обложен (бели песоци и песок црна и песок сива) Прецизни, Самостоен светилник: 608mm / 1008mm /...
LED Линеарна светлина за фабрички трговски трговски центри

Единечната цена: USD 25.07 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 25.07 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

LED Линеарна светлина за фабрички трговски трговски центри Еден вид на LED Осветлување во внатрешноста, Овој тип на светилка е исто така познат како светодиоден привезок. Користење на висина начин на инсталација. LED линеарните фитинзи се достапни...
90w 120w 150w 180w предводени од линеарни светла

Единечната цена: USD 46.21 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 46.21 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: W63 * H45мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

90w 120w 150w 180w предводени од линеарни светла P roduct Параметар: Part no.: RYGH-60WB LED Power: 60Watt Input AC100-265V
Линеарна светлина од 0.9W 1.5m 2.4m 40w 50W

Единечната цена: USD 40.12 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 40.12 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: W63 * H45мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Линеарна светлина од 0.9W 1.5m 2.4m 40w 50W P roduct Параметар: Part no.: RYGH-50WB LED Power: 50Watt Input AC100-265V
24W 30W 50W 60W LED Линеарна светлина

Единечната цена: USD 15.76 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 15.76 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: W63 * H45мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

24W 30W 50W 60W LED Линеарна светлина P roduct Параметар: Part no.: RYGH-20W-1A LED Power: 24Watt Input AC100-265V
Ширина 63mm виси инсталација суспендирани доведе линеарно светло

Единечната цена: USD 17.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 17.91 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Ширина 63mm виси инсталација суспендирани доведе линеарно светло Еден вид на LED Осветлување во внатрешноста, Овој тип на светилка е исто така познат како светодиоден привезок. Користење на висина начин на инсталација. Надворешен линеарно светло на...
0.9M 2700K-6000K CCT 30W предводена линеарен висулка светлина

Единечната цена: USD 14.69 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 14.69 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

0.9M 2700K-6000K CCT 30W предводена линеарен висулка светлина Еден вид на LED Осветлување во внатрешноста, Овој тип на светилка е исто така познат како светодиоден привезок. Користење на висина начин на инсталација. предводена линеарно светло е...
0.6M 24W LED Линеарна светлина за светилки за супермаркет

Единечната цена: USD 11.46 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 11.46 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

0.6M 24W LED Линеарна светлина за светилки за супермаркет Еден вид на LED Осветлување во внатрешноста, Овој тип на светилка е исто така познат како светодиоден привезок. Користење на висина начин на инсталација. предводена линеарно светло е...
Нови идеи 20W 0.3M LED Линеарна светлина тела

Единечната цена: USD 9.85 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 9.85 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Нови идеи 20W 0.3M LED Линеарна светлина тела Еден вид на LED Осветлување во внатрешноста, Овој тип на светилка е исто така познат како светодиоден привезок. Користење на висина начин на инсталација. предводена линеарно светло е дизајнирано...
20w 30w 40w 50w 60w предводена линеарна светлина

Единечната цена: USD 9.85 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 9.85 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: W63 * H65 * милиметри

Способност за снабдување: 50000pcs/month

20w 30w 40w 50w 60w предводена линеарна светлина P roduct Параметар: Part no.: RYGH-20WB LED Power: 20Watt Input AC100-265V

Кина LED линеарни тела Добавувачи

ова LED светло има SMD LED со излезна моќност од 5.500 лумени. Природни бели LED диоди имаат 4700K температура на бои и емитуваат широк агол од 180 ° зрак. Овој моќен енергетски ефикасен LED осветлување користи само 50 вати на енергија, што е значително помало од 128 вати кои ќе бидат потрошени од метал-халид (MH) тела. И со животен век од 50.000 часа-5 пати подолго од флуоресцентни или MH тела - LED светло ги намалува скапите поправки, таксите за отстранување и потребата за замена. Алуминиумското куќиште без отпорност на пареа и замрзнатите поликарбонатни леќи се прашина, како и отпорност на вода и отпор за употреба во груби околини.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање