Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED High Bay Light
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

LED High Bay Light

Категории на производи од LED High Bay Light , ние сме специјализирани производители од Кина, НЛО ЛЕР Висока заливска светлина , LED High Bay Light Fixture добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од LED Линеарна Висока Залив светло R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

LED High Bay Light:

Светилката се користи во производствената област на фабриката и рудникот. Се применуваат за бродоградилишта, рудници, работилници, фабрики, магацини, автопатишта, бензински пумпи, големи супермаркети, изложбени сали, гимназија и други места. Рударство светилка е употребата на ултра-светли извор на три фосфорни светлосни извори, школка е изработена од алуминиумска легура, покритие со високо ефикасен компјутер или темперирано стакло, топлина со бакар топлина спроводливост алуминиумска легура дисипација на топлина природна циркулација на воздухот ја прави топлината повеќе совршена, во комбинација со различен клиент Формата на побарувачката ќе продолжи да се менува, светилката е само 20% од традиционалната светилка, еквивалент на 100W LED ламба за ладење може да ја замени традиционалната 250W светилка, особено во согласност со "зелената нискојаглеродна земја" .


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање