Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED светло > 150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО
150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО
150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО
150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО
 • 150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО
 • 150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО
 • 150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО

150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО

  Единечната цена: USD 87.02 - 89.16 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 5 Денови

Основни информации

Модел бр.: 150W LED Canopy Light

IP Rating: IP65

Emitting Color: White

Certification: CE, EMC, LVD, RoHS

Luminous Flux: 100-110lm/w

Housing Color: White

Beam Angle: 90/120/75*145/55*155 Degree

Life Span: 50000 Hours

Warranty: 5 Years

CRI: >70Ra

Driver: MEANWELL / UL, CUL, TUV / CE / No Certificate

Items: 100W LED Canopy Light

Cutout: 340*340MM

Size: 400*400*82MM

Additional Info

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Продуктивност: 10000pcs/Quarter

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Кина

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen Port,Shekou Port,Yantian Port

Опис на производот

150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО

За да се задоволи осветлувањето за бензинска пумпа или друго отворено место, оваа LED Canopy Light не е отсјај, може да ги штити очите на возачите, особено оние што само се движат од темната патека во бензинската пумпа.Пареметар на производот

Model NO.AD-GKD-PS150W2
Wattage                                                       
          150W
Voltage           AC 100-305V, 50/60Hz
Luminance Flux
          100-110lm/w
THD           <10%
Life Time            50000 Hours
Housing Size            400*400*82MM
Chip Brand             Philips 3030 144 PCS 
Driver            MEANWELL / UL, CUL, TUV / CE / no certificate
CRI            >70Ra
CCT            2700-6000K(Warm White, Pure White, Cool White)
Beam Angle            90/120/75*145/55*155  degree
Warranty             5 years

Welcome to contact us to know more details of LED Lights.LED TUbe Light,LED Street Light,LED Flood Light,etc.


Прикажи производ

LED Canopy Light 150W
150W LED Canopy LightПредности на производот:

LED светло

1. Еколошки, без отсјај .
2. Високо квалитетно алуминиумско куќиште, анти-корозија.
3, висок квалитет на LED чип, многу светла.

4, Алуминиумски ладилник, Добра дисипација

5,> 50.000 часа користење на животниот век

6,5 години гаранција, супер ниски трошоци за одржување.

7, Преку заштита на оптоварување, заштита од прекумерен напон, заштита од температура, заштита од краток спој

LED Потоп Светлина Инсталирајте Внимание

Внимателно прочитајте ги инструкциите за работа пред да ги користите производите.
Ве молиме проверете дали напојувањето ги исполнува барањата. Влезниот напон на производите е AC 100-305 V.
Ве молиме исклучете го напојувањето пред инсталацијата.


Апликација

Парк, градина, билборд, плоштад, фабрика, центар итн.

LED Gas Station Light Application

Meanwell возачот, други цени на брендот за возачот ве молиме контактирајте го службата за корисници.


Категории на производи : LED светло

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање