Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED светло > Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина
Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина
Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина
Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина
Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина
 • Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина
 • Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина
 • Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина
 • Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина

Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина

  Единечната цена: USD 127.83 - 134.04 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 10 Денови

Основни информации

Модел бр.: AD-GKD-PS250W

Warranty: 2/3/5years

Beam Angle: 90/120/75*145/55*155

Driver: Meanwell /UL, CUL,TUV, SAA Listed/No Certificates

Model: AD-GKD-PS250W

Name: High Quality 250W Philips Meawell LED Canopy Light

Wattage: 250W

Luminouce: 25000-2750lm

Size: 562*400*82MM

Cutout: 502*340MM

Led: Philips 3030 240pcs

Additional Info

Пакување: 620 * 460 * 150MM 1 парчиња / ЦТН

Продуктивност: 5000pcs

Бренд: АД комерцијален

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Сертификат: CE

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина


Спецификации:

Model NO.AD-GKD-PS250W

Wattage

250W

Voltage

AC 85-305V, 50/60Hz

Certificate

CE, RoHS

Luminance Flux

120lm/w

Power Factor

>0.95

Size

  562*400*82MM

Chip

Philips 3030

CRI:

>80

Color Temperature

2700-7000K

Beam Angle

120 Degrees

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Life Time

50000 hours

Warranty

2/3/5 years warranty

CTN Weight

 12.9KG

CTN Size

  620*460*150MM 1pcs/ctn


Карактеристики:

· Нема треперење

· Без радиофреквенции

· Без УВ зрачење

· Нема жива

· 60% помалку потрошувачка на енергија од традиционалните извори на светлина

· Ниска емисија на топлина

· Добра дисипација на топлина

· Супер светло осветлување

· Доверливост

· Без одржување

· Животен век> = 50,000H

· CE и RoHS согласностОпис:

(250W LED Canopy светло)

Во денешно време, светлото на крошна светлина се користи во големо количество. Ние исто така имаме три вида на крошна светлина.

(1) LED осветлување на површинска монтажа (2) Виси светлосни LED осветлување (3) Вградена светодиодна крошна светлина. Можете да ги инсталирате на поинаков начин. Нашата LED светилка за осветлување Бензинска пумпа има висок лумен кој може да фрли во голема површина за да привлече повеќе луѓе за да ви помогне да заработите повеќе пазар.

LED Canopy Light


Податоци:

1-50w led canopy light100w led canopy light3-750

Детали за производот:

LED Canopy Light Price

Категории на производи : LED светло

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање