Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED светло > 50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
 • 50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
 • 50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
 • 50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
 • 50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина
 • 50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина

50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина

  Единечната цена: USD 41.39 - 43.4 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 10 Денови

Основни информации

Модел бр.: AD-GKD-PS50W

Model: AD-GKD-PS50W

Name: 50W 5-Year-Warranty Gas Station LED Canopy Light

Wattage: 50W

Luminouce: 5000-5500lm

Size: 400*240*82MM

Warranty: 2/3/5years

Beam Angle: 90/120/75*145/55*155

Cutout: 340*260MM

Led: Philips 303048pcs

Driver: Meanwell /UL, CUL,TUV, SAA Listed/No Certificates

Additional Info

Пакување: 470 * 300 * 150MM 1 парчиња / ЦТН

Продуктивност: 5000pcs

Бренд: АД комерцијален

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Сертификат: CE

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина


Спецификации:


Model NO.AD-GKD-PS50W

Wattage

50W

Voltage

AC 85-305V, 50/60Hz

Certificate

CE, RoHS

Luminance Flux

120lm/w

Power Factor

>0.95

Size

 400*240*82MM

Chip

Philips 3030

CRI:

>80

Color Temperature

2700-7000K

Beam Angle

120 Degrees

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Life Time

50000 hours

Warranty

5 years warranty

CTN Weight

5KG

CTN Size

 470*300*150MM  1pcs/ctn


Карактеристики:

· Нема треперење

· Без радиофреквенции

· Без УВ зрачење

· Нема жива

· 60% помалку потрошувачка на енергија од традиционалните извори на светлина

· Ниска емисија на топлина

· Добра дисипација на топлина

· Супер светло осветлување

· Доверливост

· Без одржување

· Животен век> = 50,000H

· CE и RoHS согласностОпис:

(50W 100W 150W 200W LED Canopy светло)

Причината зошто луѓето доаѓаат во бензинска пумпа е дека нивниот автомобил има потреба од гас. Потоа ќе има краток престој. Истакнато осветлување на бензинските пумпи ќе го привлече вниманието на возачот, удобното осветлување ќе ги направи подготвени да направат кратка пауза. Доколку бензинските станици ги исполнат нивните очекувања, тие ќе патронизираат следниот пат. Значи, добар крошна наведна вода е навистина важна за бензинска пумпа.

LED Canopy LightПодатоци:

1-50w led canopy light100w led canopy light3-750

Детали за производот:

LED Canopy Light Price


Категории на производи : LED светло

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање