Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED светло > Филипс 200W LED светилки
Филипс 200W LED светилки
Филипс 200W LED светилки
Филипс 200W LED светилки
Филипс 200W LED светилки
Филипс 200W LED светилки
 • Филипс 200W LED светилки
 • Филипс 200W LED светилки
 • Филипс 200W LED светилки
 • Филипс 200W LED светилки
 • Филипс 200W LED светилки

Филипс 200W LED светилки

  Единечната цена: USD 100 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: AD-GKD-PS200W

Type: Portable Lamp

IP Rating: IP65

Light Source: LED

Material: Alloy

Certification: CE, RoHS

Beam Angle: 90/120/75*145/55*155

Packing Size: 470*380*150 Mm

Driver: MEANWELL, CE,TUV

Warranty: 2/3/5 Years

Wattage: 200w

Size: 482*400*82 Mm

Luminous Flux: 20000-22000 Lm

Cutout: 421*340 Mm

Chip: Philips 3030 192 PCS

Weight: 10.5kg

Additional Info

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Продуктивност: 50000 Pieces/ per Year

Бренд: АД комерцијален

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Сертификат: CE

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Филипс 200W LED светилки


Спецификации

Model AD-GKD-PS200W

Wattage

200W

Voltage

AC 85-300V

Certificate

CE, RoHs

Luminance Flux

110lm/w

Power Factor

>0.95

Life Time

50000 Hours

Size

482*400*82mm

Cutout 421*340 mm

Chip

Philips 3030 192 PCS 

CRI

>80

Color Temperature

2700-6500K

Beam Angle

90/120/75*145/55*155 

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Marks

10KV Surge protection

Warranty

5 years

Производ шоу

Philips 200W LED Canopy Light

Philips 200W LED Canopy Light

Philips 200W LED Canopy LightPhilips 200W LED Canopy Light

Philips 200W LED Canopy Light


Philips 200W LED Canopy Light

Тест за стареење

Philips 200W LED Canopy LightPhilips 200W LED Canopy Light
Опис

LED Canopy светлина (исто така познат како: бензински пумпи), Општо земено, во бензински пумпи, фабрики, супермаркети, итн.
Нашиот нов ослободен LED-продукт - 200W LED Canopy Light , Philips 3030 LED, MEANWELL или TUV возач, гаранција 2/3/5 години. Низок дизајн на потрошувачка на енергија, максимална заштеда на енергија. Прекрасен изглед, концепт на хуманизиран дизајн, го отелотворува модерниот индустриски осветлување мода естетски барања и човечката природа полна со хармонични идеи, интеграција.


Категории на производи : LED светло

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање