Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED светло > 11000lm IP65 100W LED светилка
11000lm IP65 100W LED светилка
11000lm IP65 100W LED светилка
11000lm IP65 100W LED светилка
11000lm IP65 100W LED светилка
11000lm IP65 100W LED светилка
 • 11000lm IP65 100W LED светилка
 • 11000lm IP65 100W LED светилка
 • 11000lm IP65 100W LED светилка
 • 11000lm IP65 100W LED светилка
 • 11000lm IP65 100W LED светилка

11000lm IP65 100W LED светилка

  Единечната цена: USD 60 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: AD-GKD-PS100W

Wattage: 100W

Size: 400*320*82 Mm

Luminous Flux: 10000-11000 Lm

Beam Angle: 90/120/75*145/55*155

Cutout: 340*260 Mm

Chip: Philips 3030 96 PCS

Weight: 6.5kg

Packing Size: 470*380*150 Mm

Driver: MEANWELL, CE,TUV

Warranty: 2/3/5 Years

Type: Portable Lamp

IP Rating: IP65

Light Source: LED

Material: Alloy

Certification: CE, RoHS

Additional Info

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Продуктивност: 50000 Pieces/ per Year

Бренд: АД комерцијален

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Сертификат: CE

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

11000lm IP65 100W LED светилка


Спецификации

Model AD-GKD-PS100W

Wattage

100W

Voltage

AC 85-300V

Certificate

CE, RoHs

Luminance Flux

110lm/w

Power Factor

>0.95

Life Time

50000 Hours

Size

400*320*82mm

Chip

Philips 3030 96 PCS 

CRI

>80

Color Temperature

2700-6500K

Beam Angle

90/120/75*145/55*155 

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Marks

10KV Surge protection

Warranty

5 years


производ шоу

11000lm IP65 100W LED Canopy Light

11000lm IP65 100W LED Canopy Light

11000lm IP65 100W LED Canopy Light11000lm IP65 100W LED Canopy Light

11000lm IP65 100W LED Canopy Light


11000lm IP65 100W LED Canopy Light

Тест за стареење

11000lm IP65 100W LED Canopy Light11000lm IP65 100W LED Canopy Light

Внимание Пред инсталацијата

 • Внимателно прочитајте ги инструкциите за работа пред да ги користите производите.
 • Ве молиме проверете дали напојувањето ги исполнува барањата.
 • Ве молиме исклучете го напојувањето пред инсталацијата .

Опис

LED Canopy светлото е диоди што емитуваат светлина како луминисцентни материјали, главно се користат за бензински пумпи, фабрики, стадиони, стоковни куќи и други места, за кои е потребна висока класа на заштита од експлозија, висок фактор на безбедност.

Нашата LED светилка со LED од 100W:

1) Philips 3030 LED, MEANWELL Driver, CE, RoHS сертификација.

2) Намалување на отсјај, избегнување на атентат око, нагласи целокупната осветлување на просторот, подобрување на вкупната осветленост на бензинската пумпа.

3) Ниска потрошувачка на енергија, дизајн, максимална заштеда на енергија.

4) Долг работен век, ниско ниво на одржување и поправка.

5) Прекрасен изглед, концепт на хуманизиран дизајн.
Категории на производи : LED светло

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање