Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED светло > Вдлабнати 100W LED светилки
Вдлабнати 100W LED светилки
Вдлабнати 100W LED светилки
Вдлабнати 100W LED светилки
Вдлабнати 100W LED светилки
Вдлабнати 100W LED светилки
 • Вдлабнати 100W LED светилки
 • Вдлабнати 100W LED светилки
 • Вдлабнати 100W LED светилки
 • Вдлабнати 100W LED светилки
 • Вдлабнати 100W LED светилки

Вдлабнати 100W LED светилки

  Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA,CPT,CIP,EXW
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: 100w LED Canopy Light Fixtures

Type: Portable Lamp

IP Rating: IP65

Light Source: LED

Material: Alloy

Certification: CE, RoHS, UL

Power Factor: >0.95

CRI: >80 Ra

Warranty: 5 Years Warranty

Driver: MEANWELL Or CE, TUV Driver

Lumens: 120lm/w

LED Type: Philips 3030

Beam Angle: 90/120/75*145/55*155 Degrees

Size: 400*320*82MM

Item: Recessed 100w LED Canopy Light Fixtures

MOQ: 1 PCS (Recessed 100w LED Canopy Light Fixtures)

Additional Info

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Продуктивност: 100,000PCS/month

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Сертификат: CE, RoHS

HS код: 9405409000

Порт: SHEKOU,YANTIAN,SHENZHEN

Опис на производот

Вдлабнати 100W LED светилки

Опис:

LED Canopy Light е ефикасен и еколошки LED извор на светлина кој е дизајниран да ги замени традиционалните извори на светлина. LED Canopy Light има оптимален дизајн на рефлектор кој обезбедува рамномерна распределба на светлината надолу. Ова го прави производот совршено прилагоден за апликации како што се осветлување на бензинската пумпа, осветлување на аеродром или железничка станица, осветлување на улицата, осветлување на високо ниво или складиште, фабричко или лоби осветлување и осветлување на изложбените сали.

led canopy lights wholesale

led canopy light retrofit kit

Податоци:

Model NO.AD-GKD-PS100W

Wattage

100W

Voltage

AC 85-305V, 50/60Hz

Certificate

CE, RoHS

Luminance Flux

120lm/w

Power Factor

>0.95

Size

400*320*82MM

Chip

Philips 3030

CRI:

>80

Color Temperature

2700-7000K

Beam Angle

120 Degrees

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Life Time

50000 hours

Warranty

5 years warranty

CTN Weight

5KG

CTN Size

47*38*15cm  1pcs/ctn

LED Canopy Light

LED Canopy Lighting

LED Flood Light

LED Canopy Light Price

Карактеристики:

· Нема треперење

· Без радиофреквенции

· Без УВ зрачење

· Нема жива

· 60% помалку потрошувачка на енергија од традиционалните извори на светлина

· Ниска емисија на топлина

· Добра дисипација на топлина

· Супер светло осветлување

· Доверливост

· Без одржување

· Животен век> = 50,000H

· CE и RoHS согласностВнимание Пред инсталацијата:


· Внимателно прочитајте ги инструкциите за работа пред да ги користите производите.

· Ве молиме проверете дали напојувањето ги исполнува барањата. Влезниот напон на производите е AC85-300V

· Ве молиме исклучете го напојувањето пред инсталацијата.


Тест за производство и стареење:


LED Canopy Lights

50w 100w 150w LED Canopy Light

LED Canopy lampПакување и испорака:

(Вдлабнати 100W LED светилки)

50w LED Canopy Light160w Modular Driverless LED Floodlight (2)


Информации за компанијата:

LED Floodlight

Шенжен RIYUEGUANGHUA технологија копродукции, Ltd е работат на осветлување предводени од 2010 година. Нашата Фабрика зграда зафаќа површина од 1500 квадратни метри. Опремен со напредни производствени капацитети и производствени линии на LED цевка, LED светло за наводнување , LED улична светлина , LED осветлување, LED кепија , LED светло, LED тунел, LED светло, LED таванско светло, LED светло , и други отворено и комерцијално осветлување.

Се потпираат на квалитетот за да преживеат, да се развијат иновации. Цел на "прв клиент, квалитет прво, репутација прво, услуга прво". Ненадејно се стремиме да бидеме најпрофесионални ЛЕР претпријатие со проактивни и иновации, засновани на совршеност и префинетост на принципот на работа.


Нашите сертификати:

LED Flood Lights


Нашата услуга:

LED Light 2

160w LED FloodlightКатегории на производи : LED светло

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање