Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED светло
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

LED светло

Категории на производи од LED светло , ние сме специјализирани производители од Кина, LED светло , LED Canopy светлината за бензинска пумпа добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од LED Canopy Light Fixture R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
5 години 50W IP65 LED крошна светлина

Единечната цена: USD 58.78 - 60.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 58.78 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 60.23 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

5 години 50W IP65 LED крошна светлина Возачите во бензинската пумпа од темното место, супер силна светлина ќе иритира на очите. Оваа LED светилка за наводнување е дизајнирана како 100-110lm / w, униформа светлина, ја зголемува температурата на...
150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО

Единечната цена: USD 87.02 - 89.16 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 87.02 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 89.16 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

150W Светло ПЕТРОЛОГ LED ЛАЖЕН ЛЕВО За да се задоволи осветлувањето за бензинска пумпа или друго отворено место, оваа LED Canopy Light не е отсјај, може да ги штити очите на возачите, особено оние што само се движат од темната патека во бензинската...
Бензинска станица 100W LED крошна светлина

Единечната цена: USD 71.03 - 72.78 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 71.03 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 72.78 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Бензинска станица 100W LED крошна светлина LED Canopy Light е професионално светло за бензинска пумпа. Усвоено високо квалитетно куќиште од алуминиум и познат возач Meanwell, IP65 одделение водоотпорен и прашина доказ. Не сјај, удобен за очите на...
Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина

Единечната цена: USD 127.83 - 134.04 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 127.83 / Piece/Pieces
200 Piece/Pieces USD 129.89 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 131.95 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 134.04 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 620 * 460 * 150MM 1 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Висок квалитет на 250W Philips Meawell LED крошна светлина Спецификации: Model NO.AD-GKD-PS250W Wattage 250W Voltage AC 85-305V,
50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина

Единечната цена: USD 41.39 - 43.4 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 41.39 / Piece/Pieces
200 Piece/Pieces USD 42.06 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 42.73 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 43.4 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 470 * 300 * 150MM 1 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

50W 5-годишна гаранција бензинска пумпа LED крошна светлина Спецификации: Model NO.AD-GKD-PS50W Wattage 50W Voltage AC 85-305V,
Филипс 200W LED светилки

Единечната цена: USD 100 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 100 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Филипс 200W LED светилки Спецификации Model AD-GKD-PS200W
11000lm IP65 100W LED светилка

Единечната цена: USD 60 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 60 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

11000lm IP65 100W LED светилка Спецификации Model AD-GKD-PS100W
Висока моќност 200W LED Caopy осветлување со IP65

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Висока моќност 200W LED Caopy осветлување со IP65 Опис: 200W LED бензинска пумпа светла извор на ладно светло, Philips 3030, MEANWELL возач. без топлина зрачење, без штетни метални жива, зелена. 200W LED Canopy Светлосна енергетска ефикасност во...
Philips 3030 150w LED осветлување

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Philips 3030 150w LED осветлување Опис: LED Canopy Светлина енергетска ефикасност во земјата на водечките ниво, енергијата ефект е многу очигледно, LED Canopy светлина ултра-висока моќност не-интегриран чип, технологија во меѓународно напредно ниво,...
Вдлабнати 100W LED светилки

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Вдлабнати 100W LED светилки Опис: LED Canopy Light е ефикасен и еколошки LED извор на светлина кој е дизајниран да ги замени традиционалните извори на светлина. LED Canopy Light има оптимален дизајн на рефлектор кој обезбедува рамномерна распределба...
50W LED крошна светлина за бензинска пумпа

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

50W LED крошна светлина за бензинска пумпа Опис: 50W LED Canopy Light е осветлување тела погодна за инсталација во таванот. Серијата Canopy овозможува непречено, бело светло, додека го задржува познатиот дизајн. Леќи со акрилни отсјај насочуваат...

Кина LED светло Добавувачи

LED Canopy светлото е диоди што емитуваат светлина како луминисцентни материјали, главно се користат за бензински пумпи, фабрики, стадиони, стоковни куќи и други места, за кои е потребна висока класа на заштита од експлозија, висок фактор на безбедност.
Нашите функции на производот:
1) Philips 3030 LED, MEANWELL Driver, CE, RoHS сертификација.
2) Намалување на отсјај, избегнување на атентат око, нагласи целокупната осветлување на просторот, подобрување на вкупната осветленост на бензинската пумпа.
3) Ниска потрошувачка на енергија, дизајн, максимална заштеда на енергија.
4) над заштита на оптоварување, преку напонска заштита, над заштита на температурата, заштита од краток спој
5) Долг работен век, ниско ниво на одржување и поправка.
6) Прекрасен изглед, концепт на хуманизираниот дизајн, ги отелотворува модерните индустриски осветлени модни естетски барања и човечка природа исполнета со хармонични идеи, интеграција.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање