Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED светло за раст > ЛЕР Расте светлина за билки > Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
 • Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
 • Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
 • Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
 • Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење
 • Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење

Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење

  Единечната цена: USD 73.08 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD1200W

Color Temperature: Cool White

Lamp Body Material: Aluminum

Power: ≥100W

Projection Distance: <12m

ApplicationApplication: Park, Square, Factory, Garden

IP Rating: IP44

Certification: BV, CCC, CE, CQC, C-tick, EMC, Energy Star, ETL, FCC, FDA, GOST, GS, LVD, PSE, REACH, RoHS, SAA, SASO, UL, VDE

Operating Voltage: 85-265V

Input Voltage: 220V

LED Chips Brand: Epistar

Voltage: AC 85-305V

PF: 0.95

Color Tempreture: 2700-6500k

Material: Baking Varnish Iron Housing

Wattage: 1200w

Model: DXG-ZWD1200W

Size: 400*212*60mm

Name: 1200W LED Grow Light

Installation Height: 1.2-1.5m

Brightness Ratio: 630nm:84PCS 660nm:10PCS 460nm:14PCS

Additional Info

Пакување: 560 * 470 * 290mm, 4 PCS / CTN

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење


Опис:

Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат сончевите зраци во внатрешна средина.

Без разлика дали се користат за системи за хидропоника или аквапониски системи, овие извори на светлина имаат различен степен на ефикасност. Сега има нов играч во играта,

LED диоди (диоди кои емитуваат светлина), и тоа е технологија која е присутна со децении, најчесто како светилки на инструмент таблата, но само неодамна се применуваат LED диоди

до зголемен интензитет на светлина, како што е растењето во затворен простор.

9M8A0057

Model NO. DXG-ZWD1200W

Nominal  Power

1200W

Actual  Power
180w

Voltage

AC 85-305V

Certificate

CE, RoHs,EMC,LVD

Life Time

30000 Hours

Size

400*212*60mm

Color Temperature

2700-6500K

LED Qty

120pcs,10W Dual Chip

Warranty

2 years

Installation height

1.2-1.5m

Карактеристики

- Напреден секундарен оптички објектив за пенетрација
- Паметно над-топлина систем за заштита
- Производ дизајниран за ETL стандарди
- Целосно без бучава со систем за ладење со вода
- Ефективни спектрали докажани од професионалци
- Брз систем на слајд-во-песна за да се комбинираат две или повеќе LED тела заедно

700

Апликации:
* Растенија на овошје и зеленчук
* Растенија на цвеќиња
* Специјални култури растат
* Лист и Седење расте

Категории на производи : LED светло за раст > ЛЕР Расте светлина за билки

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање