Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР растенијата растат светлината > Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината

Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината
Светло за растечка светлина од 120W 600W LED спектар

Единечната цена: USD 30.86 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 30.86 / Piece/Pieces

Бренд: Достапна е RYGH Tech, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Светло за растечка светлина од 120W 600W LED спектар Опис: F или децении, одгледувачите на затворено се потпираа на вештачки извори на светлина како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцентни за да имитираат сончевите зраци во затворено...
Осветлување на патенти од 1500W со димензии со целосен спектар COB LED осветлување

Единечната цена: USD 530 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 530 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 720 * 480 * 115MM, 1 ПЦС / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Трговија на големо осветлување со патент од 1500W, затемнувачки со патент од светлината COB LED осветлување за раст на растенијата за фабриката Опис: Со децении, одгледувачите на затворено се потпираат на вештачки извори на светлина како што се HID,...
1000W 1500W 2500W стаклена градина Паметна LED светло за раст

Единечната цена: USD 359.85 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 359.85 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 520 * 480 * 115MM, 1 ПЦС / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

1000W 1500W 2500W стаклена градина Паметна LED светло за раст Опис: Со децении, одгледувачите на затворено се потпираат на вештачки извори на светлина како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцентни за да ги имитираат сончевите зраци во...
1200W Dimmable со целосен спектар COB LED растителна светлина

Единечната цена: USD 485.89 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 485.89 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Хартија со хартија + Пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

1200W Dimmable со целосен спектар COB LED растителна светлина 600w, 900w, 1200w LED светло за раст. Користење на куќиште за лак за печење и кабли за стакло за куќиште. ЛЕР: LED светилка со висока моќност COB + 5W. Таа е погодна за садење во...
Светло за светло за растење 900W LED за фабрика / фарма за растенија

Единечната цена: USD 348.21 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 348.21 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Хартија со хартија + Пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Светло за светло за растење 900W LED за фабрика / фарма за растенија 600w, 900w, 1200w LED светло за раст. Користење на куќиште за лак за печење и кабли за стакло за куќиште. ЛЕР: LED светилка со висока моќност COB + 5W. Таа е погодна за садење во...
600W димензионална LED светло за раст за Vge / Bloom

Единечната цена: USD 237.05 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 237.05 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Хартија со хартија + Пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

600W димензионална LED светло за раст за Vge / Bloom 600w, 900w, 1200w LED светло за раст. ЛЕР: LED светилка со висока моќност COB + 5W. Таа е погодна за садење во затворено. Како што се месести, холандски растенија, итн. Додатоци со кука од челична...
WiFi Gateway 2500W Dimmable COB LED светло за раст

Единечната цена: USD 928.03 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 928.03 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

WiFi Gateway 2500W Dimmable COB LED светло за раст • 3-канален Wifi ја контролира бојата, осветленоста, вклучувањето / исклучувањето. Може да контролира група на LED диоди. • 5w голема епистар чип и COB чип LED-извор, секоја диода има Zenger во неа...
Затемни хидропоник за светло за раст од 1000W LED

Единечната цена: USD 359.85 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 359.85 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Патент 1000W LED растечки светло, расте целосен спектар за растенија Вег и цвет • 3-канален Wifi ја контролира бојата, осветленоста, вклучувањето / исклучувањето. Може да контролира група на LED диоди. • 5w голема епистар чип и COB чип LED-извор,...
Фабрика за ламби за растење на сијалички со LED диоди со целосен спектар 1500W

Единечната цена: USD 88.46 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 88.46 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Пакување: 560 * 470 * 290мм, 4 ПЦС / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сијалица за светло за растење со моќност од целосен спектар 1500W за фабрика за растенија Опис: Со децении, одгледувачите на затворено се потпираат на вештачки извори на светлина како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцентни за да ги...
Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење

Единечната цена: USD 73.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 73.08 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 560 * 470 * 290mm, 4 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Висока моќност од 1200W LED расте за осветлување за садење Опис: Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат сончевите зраци во...
300W полн спектар предводена расте светлина

Единечната цена: USD 43.24 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 43.24 / Piece/Pieces

Бренд: SMD3030

Пакување: Внатрешна големина на пакување: 425X95X215mm 1PCS / картон

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

300W полн спектар предводена расте светлина Description: This high power LED grow light is designed to speed up the growth rate of plants at all growth stages including seedling, vegetative, and flowering vegetative stages by providing the...
Висока моќност 800w предводена од хидропони расте светлина

Единечната цена: USD 115.85 - 119.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 115.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 119.23 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Висока моќност 800w предводена од хидропони расте светлина Опис: Ние користиме Full Spectrum ЛЕР да направите 200W COB LED Расте Светлина, осветленоста сооднос е 400-840nm, номиналната моќност е 200w, вистинската моќност е 90w, 2 години гаранција,...
Како продажба на 200W Full Spectrum COB LED растат светлината

Единечната цена: USD 29.45 - 29.53 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 29.45 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 29.53 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Како продажба на 200W Full Spectrum COB LED растат светлината Опис: Ние користиме Full Spectrum ЛЕР да направите 200W COB LED Расте Светлина, осветленоста сооднос е 400-840nm, номиналната моќност е 200w, вистинската моќност е 90w, 2 години...
Топли продаваат 400W COB LED Расте Лампи

Единечната цена: USD 73.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 73.08 / Piece/Pieces

Бренд: AD комерцијални, ODM или OEM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Опис на производот: COB Расте светлината растат расте светлина за затворени растенија Model NO.DXG-ZWD100*3W Nominal Power4 400W Actual Power 180W Voltage AC 85-265V Certificate CE, RoHs Frequency Range 50Hz-60Hz Light Qty 2pcs,50*3W Chip Life Time...
Висока моќност COB леќа 50W LED Расте Светлината

Единечната цена: USD 10.9 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 10.9 / Piece/Pieces

Бренд: SMD3030

Пакување: Внатрешна големина на пакување: 225 * 200 * 45мм МЕРА: 570 * 415 * 250мм 20КСП / картон Бруто тежина: 14.5Kg

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Висока моќност COB леќа 50W LED Расте Светлината Description: Accelerate indoor plant growth with energy-efficient Feit Electric LED Grow Light Bulb and fixtures. Our LED Grow Lights are ideal for greenhouse, horticulture, hydroponic or aquaponic...
Висока моќност 150W LED растение растечки светло тела

Единечната цена: USD 100.66 - 96.79 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 100.66 / Piece/Pieces
200 Piece/Pieces USD 96.79 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Висока моќност 150W LED растение растечки светло тела Опис: Висока моќност 150W LED растение растечки светло тела, користете висококвалитетни SMD 3030, Црвена, Сина, УВ и IR боја, и MEANWELL Возач, животниот век може да добие 50000 часа, а ние...
IP65 SMD 3030 100w Линеарни LED диоди растат

Единечната цена: USD 65.07 - 70.49 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 65.07 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 70.49 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

IP65 SMD 3030 100w Линеарни LED диоди растат Опис: 100W Модул LED High Bay 100w Линеарна LED Расте Светлината се конвертира од Linear LED High Bay Light, ние ги користиме Црвениот, Синиот, УВ, ИР професионалниот Боја LED Извор да се направи, Според...
150Watt Комерцијална стаклена градина предводена расте светлина

Единечната цена: USD 115.11 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 115.11 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; OEM / ODM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

150Watt Комерцијална стаклена градина предводена расте светлина Ние можеме да ви обезбедиме комплетна програма за сите светилки во оваа серија. Оваа серија светлина има многу висока моќност и многу висок ppfd. Таа е погодна за голема фабрика за...
75W предводена светилка растат светлината со полн спектар

Единечната цена: USD 58.96 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 58.96 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; OEM / ODM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

75W предводена светилка растат светлината со полн спектар Ние можеме да ви обезбедиме комплетна програма за сите светилки во оваа серија. Оваа серија светлина има многу висока моќност и многу висок ppfd. Таа е погодна за голема фабрика за растенија...
3000W Лед расте светлината прилагодлива бранова должина

Единечната цена: USD 555.97 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 555.97 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; OEM / ODM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

3000W Лед расте светлината прилагодлива бранова должина Ние можеме да ви обезбедиме комплетна програма за сите светилки во оваа серија. Оваа серија светлина има многу висока моќност и многу висок ppfd. Таа е погодна за голема фабрика за растенија /...
600W врвот модул доведе расте светлина

Единечната цена: USD 444.03 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 444.03 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Tech; OEM / ODM достапни

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

600W врвот модул доведе расте светлина Ние можеме да ви обезбедиме комплетна програма за сите светилки во оваа серија. Оваа серија светлина има многу висока моќност и многу висок ppfd. Таа е погодна за голема фабрика за растенија / стаклена градина...

Кина Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината Добавувачи

Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината
Овде можете да ги најдете поврзани производи во Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината, ние сме професионални производител на Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината,Целосна спектар Индустриски Led расте светлината,Лед растат светли тела,Хидропонискиот предводена расте светлина,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината,Целосна спектар Индустриски Led расте светлината,Лед растат светли тела,Хидропонискиот предводена расте светлина,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Фабрика за растенија ЛЕР растат светлината!
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање