Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук
ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук
ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук
ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук
ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук
 • ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук
 • ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук
 • ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук
 • ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук
 • ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук

ЛЕР расте светлина за стаклена градина цвет и зеленчук

  Единечната цена: USD 49.85 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD600W

Color Temperature: Cool White

Lamp Body Material: Aluminum

Power: ≥100W

Projection Distance: <12m

ApplicationApplication: Park, Square, Factory, Garden

IP Rating: IP44

Certification: BV, CCC, CE, CQC, C-tick, EMC, Energy Star, ETL, FCC, FDA, GOST, GS, LVD, PSE, REACH, RoHS, SAA, SASO, UL, VDE

Operating Voltage: 85-265V

Input Voltage: 110V

LED Chips Brand: Epistar

Voltage: AC 85-305V

PF: 0.95

Color Tempreture: 2700-6500k

Material: Baking Varnish Iron Housing

Wattage: 600w

Model: DXG-ZWD600W

Size: 340*170*75mm

Name: 600W LED Grow Light

Installation Height: 1.2-1.5m

Brightness Ratio: Full Spectrum

Additional Info

Пакување: 540 * 250 * 430мм, 4 ПЦС / ЦТН

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

LED светло за раст за стакленички цвет и зеленчук 100W 200W 400W 600W 800W 1200W 1500W 1800W


Опис:

Со децении, одгледувачите на затворено се потпираат на вештачки извори на светлина како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцентни за да ги имитираат сончевите зраци во затворено опкружување.

Без разлика дали се користат за системи за хидропоника или системи за аквапоника, овие извори на светлина имаат различен степен на ефикасност. Сега има нов играч во играта,

LED диоди (диоди кои емитуваат светлина), и тоа е технологија што е околу децении, претежно како индикаторски панел на светлата, но само неодамна се применуваат LED диоди

при употреба на светлина со поголем интензитет, како што се одгледување на затворено.

Model NO. DXG-ZWD600W

Nominal  Power

600W

Actual  Power
100w

Voltage

AC 85-305V

Certificate

CE, RoHs,EMC,LVD

Life Time

30000 Hours

Size

340*170*75mm

Color Temperature

2700-6500K

LED Qty

60pcs,10W Dual Chip

Warranty

2 years

Installation height

1.2-1.5m 
700

Карактеристики

- Напреден секундарно дизајнирање на оптички леќи за пенетрација
- Паметен систем за заштита од топлина
- Производ дизајниран според ETL стандардите
- Комплетно без бучава со систем за вода за ладење
- Ефективни спектри докажани од професионалци
- Брз систем за лизгање во трака за комбинирање на две или повеќе LED компоненти заедно


Апликации:
* Расте овошје и зеленчук
* Растечки цвеќиња
* Посебни култури за одгледување
* Растењето на лисјата и семето

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање