Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED расте светло > Лед расте светло за големопродажба > Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
 • Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
 • Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
 • Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
 • Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен

Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен

  Единечната цена: USD 11.69 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: ADGL-225RB-45W

Additional Info

Пакување: 37 * 34 * 4,0 см

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен

Оваа ЛЕД растат со вистинска моќност од 30W, ја заменуваат традиционалната 45W растечка светлина.


Опис:

Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат сончевите зраци во внатрешна средина.

Без разлика дали се користат за системи за хидропоника или аквапониски системи, овие извори на светлина имаат различен степен на ефикасност. Сега има нов играч во играта,

LED диоди (диоди кои емитуваат светлина), и тоа е технологија која е присутна со децении, најчесто како светилки на инструмент таблата, но само неодамна се применуваат LED диоди

до зголемен интензитет на светлина, како што е растењето во затворен простор.


Прикажи производ

Оваа ЛЕД растат со вистинска моќност од 30W, ја заменуваат традиционалната 45W растечка светлина.

50W LED Расте Светлината


Пареметар на производот

Model NO. ADGL-225RB-45W
Nominal Power              
45W
Actual Power 30W
Voltage AC 85-265V
LED wavelength
Red  620-630nm     Blue 460-470nm
Life Time 30000 Hours
Size 310x310x33mm
LED Qty SMD2835 R+B / 165+60
Unit Weight 825g/pcs
Material PC
Operating Temperature  (- 40 ~ + 50 ) Degrees Celsius
Warranty 3 Years

Welcome to contact us to know more details of LED Lights.LED TUbe Light,LED Street Light,LED Flood Light,etc.

Предности на производот:

ЛЕР растат светлината

+ Помалку потрошувачка на енергија, што го прави зелено решение.

+ T најкомплетниот и ефикасен спектрален излез
+ Пониска топлина и полесна контрола на температурата.

+ Висока ефикасност Моќна LED
+ Долг животен век до 30.000 часа

Лесна инсталација
+ Прецизен спектар за фотосинтеза


Контактирајте не за повеќе детали за цената, испораката и повеќе расфрлање!

Категории на производи : LED расте светло > Лед расте светло за големопродажба

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање