Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Висококвалитетен ниски цени 300W LED Расте светлина
Висококвалитетен ниски цени 300W LED Расте светлина
Висококвалитетен ниски цени 300W LED Расте светлина
Висококвалитетен ниски цени 300W LED Расте светлина
 • Висококвалитетен ниски цени 300W LED Расте светлина
 • Висококвалитетен ниски цени 300W LED Расте светлина
 • Висококвалитетен ниски цени 300W LED Расте светлина
 • Висококвалитетен ниски цени 300W LED Расте светлина

Висококвалитетен ниски цени 300W LED Расте светлина

  Единечната цена: USD 28.46 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: ADAPL-100RBWUI-B300W

Color Temperature: Cool White

Lamp Body Material: Aluminum

Power: ≥100W

Projection Distance: <12m

ApplicationApplication: Park, Square, Factory, Garden

IP Rating: IP44

Certification: BV, CCC, CE, CQC, C-tick, EMC, Energy Star, ETL, FCC, FDA, GOST, GS, LVD, PSE, REACH, RoHS, SAA, SASO, UL, VDE

Operating Voltage: 85-265V

Input Voltage: 110V

LED Chips Brand: Epistar

Voltage: AC 85-305V

PF: 0.95

Color Tempreture: 2700-6500k

Wattage: 50W

Material: Aluminum Alloy+ PC Cover

Model: ADUFO-250RBUI-50W

Size: 52.6*37*32.5CM

Name: 50W LED Grow Light

Packing Size: 51.0*17.8*6.0CM

Net Weight: 1.5Kg/PCS

Additional Info

Пакување: 51.0 * 17.8 * 6.0CM

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Шенжен висококвалитетен низок цени 300 LED светилка за раст на светлината

Опис:

Со децении, одгледувачите на затворено се потпираат на вештачки извори на светлина како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцентни за да ги имитираат сончевите зраци во затворено опкружување.

Без разлика дали се користат за системи за хидропоника или системи за аквапоника, овие извори на светлина имаат различен степен на ефикасност. Сега има нов играч во играта,

LED диоди (диоди кои емитуваат светлина), и тоа е технологија што е околу децении, претежно како индикаторски панел на светлата, но само неодамна се применуваат LED диоди

при употреба на светлина со поголем интензитет, како што се одгледување на затворено.

APL-100RBUI-300W
Спецификации:

Model NO. ADUFO-250RBUI-300W

Wattage

300W

Color Temperature
2700-6500K

Voltage

AC 85-305V

Certificate

CE, RoHs,EMC,LVD

Life Time

30000 Hours

Size

52.6*37*32.5CM 

Frequency Range

 50Hz-60Hz

MOQ

1PCS

Warranty

3 years

LED wavelength 

Red  620-630nm  Blue 460-470nm


Функција:

 • Нема треперење
 • Нема мешање на РФ
 • Без УВ зрачење
 • Нема жива
 • 60% помалку потрошувачка на енергија од традиционалните извори на светлина
 • Ниска емисија на топлина
 • Добра дисипација на топлина
 • Супер светло осветлување
 • Доверливост
 • одржување бесплатно
 • Lивотен век> = 30.000H
 • Компатибилен со CE и RoHS


Апликации:
* Расте овошје и зеленчук
* Растечки цвеќиња
* Посебни култури за одгледување
* Растењето на лисјата и семето

adКонтактирајте нè за повеќе детали за цената, испораката и повеќе дисконтирање!

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање