Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
 • Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
 • Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
 • Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен
 • Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен

Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен

  Единечната цена: USD 10 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: ADUFO-250RBUI-50W

Color Temperature: Warm White, Pure White

Lamp Body Material: Aluminum

Power: 30-59W

Projection Distance: <12m

ApplicationApplication: Park, Square, Factory, Garden

IP Rating: IP44

Certification: BV, CCC, CE, CQC, C-tick, EMC, Energy Star, ETL, FCC, FDA, GOST, GS, LVD, PSE, REACH, RoHS, SAA, SASO, UL, VDE

Operating Voltage: 85-265V

Input Voltage: 110V

LED Chips Brand: Philips Lumileds, Epistar

Voltage: AC 85-305V

PF: 0.95

Color Tempreture: 2700-6500k

Wattage: 50W

Material: Aluminum Alloy+ PC Cover

Model: ADUFO-250RBUI-50W

Size: 42.5*27*38CM

Name: 50W LED Grow Light

Packing Size: 41*12.5*3.4CM

Net Weight: 650g/PCS

Additional Info

Пакување: 41 * 12,5 * 3,4 см

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен

Опис:

Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат сончевите зраци во внатрешна средина.

Без разлика дали се користат за системи за хидропоника или аквапониски системи, овие извори на светлина имаат различен степен на ефикасност. Сега има нов играч во играта,

LED диоди (диоди кои емитуваат светлина), и тоа е технологија која е присутна со децении, најчесто како светилки на инструмент таблата, но само неодамна се применуваат LED диоди

до зголемен интензитет на светлина, како што е растењето во затворен простор.

APL-75RBUI-15W

Спецификации:

Model NO. ADUFO-250RBUI-50W

Wattage

50W

Color Temperature
2700-6500K

Voltage

AC 85-305V

Certificate

CE, RoHs,EMC,LVD

Life Time

30000 Hours

Size

42.5*27*38CM 

Frequency Range

 50Hz-60Hz

MOQ

1PCS

Warranty

3 years

LED wavelength 

Red  620-630nm  Blue 460-470nm


Функција:

 • Нема треперење
 • Без мешање на RF
 • Без УВ зрачење
 • Нема жива
 • 60% помалку потрошувачка на енергија од традиционалните извори на светлина
 • Ниска топлинска емисија
 • Добра дисипација на топлина
 • Супер светло осветлување
 • Доверливост
 • без одржување
 • Животен век> = 30,000H
 • CE и RoHS согласност


Апликации:
* Растенија на овошје и зеленчук
* Растенија на цвеќиња
* Специјални култури растат
* Лист и Седење расте

LED grow light


Контактирајте не за повеќе детали за цената, испораката и повеќе расфрлање!

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање