Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W > Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин
Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин
Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин
Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин
Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин
 • Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин
 • Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин
 • Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин
 • Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин

Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин

  Единечната цена: USD 12.3 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: ADUFO-250RBUI-50W

Color Temperature: Warm White

Lamp Body Material: Aluminum

Projection Distance: <12m

ApplicationApplication: Park, Square, Factory, Garden

IP Rating: IP44

Certification: BV, CCC, CE, CQC, C-tick, EMC, Energy Star, ETL, FCC, FDA, GOST, GS, LVD, PSE, REACH, RoHS, SAA, SASO, UL, VDE

Operating Voltage: 85-265V

Input Voltage: 110V

Voltage: AC 85-305V

PF: 0.95

Color Tempreture: 2700-6500k

Power: 30-59W

LED Chips Brand: Epistar

Wattage: 50W

Material: Aluminum Alloy+ PC Cover

Model: ADUFO-250RBUI-50W

Name: 50W LED Grow Light

Net Weight: 650g/PCS

Size: 43.5*38.5*37 CM

Packing Size: 37*34*4.0CM

Additional Info

Пакување: 37 * 34 * 4,0 см

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин

Опис:

Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат сончевите зраци во внатрешна средина.

Без разлика дали се користат за системи за хидропоника или аквапониски системи, овие извори на светлина имаат различен степен на ефикасност. Сега има нов играч во играта,

LED диоди (диоди кои емитуваат светлина), и тоа е технологија која е присутна со децении, најчесто како светилки на инструмент таблата, но само неодамна се применуваат LED диоди

до зголемен интензитет на светлина, како што е растењето во затворен простор.

UFO LED GROW LAMPСпецификации:

Model NO. ADGL-225RB-50W

Wattage

50W

Color Temperature
2700-6500K

Voltage

AC 85-305V

Certificate

CE, RoHs,EMC,LVD

Life Time

30000 Hours

Size

37*34*4.0CM    

Color Temperature

2700-6500K

Frequency Range

 50Hz-60Hz

Warranty

3 years

LED wavelength 

Red  620-630nm  Blue 460-470nm


Функција:

 • Нема треперење
 • Без мешање на RF
 • Без УВ зрачење
 • Нема жива
 • 60% помалку потрошувачка на енергија од традиционалните извори на светлина
 • Ниска топлинска емисија
 • Добра дисипација на топлина
 • Супер светло осветлување
 • Доверливост
 • без одржување
 • Животен век> = 30,000H
 • CE и RoHS согласностПредности на производот:

ЛЕР растат светлината

+ Помалку потрошувачка на енергија, што го прави зелено решение.

+ T најкомплетниот и ефикасен спектрален излез
+ Пониска топлина и полесна контрола на температурата.

+ Висока ефикасност Моќна LED
+ Долг животен век до 30.000 часа

Лесна инсталација
+ Прецизен спектар за фотосинтеза
Апликации:
* Растенија на овошје и зеленчук
* Растенија на цвеќиња
* Специјални култури растат
* Лист и Седење расте

LED GROW LIGHTДетали за производство

LED GROW LIGHT

Контактирајте не за повеќе детали за цената, испораката и повеќе расфрлање!

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање