Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED расте светло > Лед расте светло за големопродажба > Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
 • Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
 • Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
 • Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
 • Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија
 • Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија

Продажба на големо 300W LED растечка светлина за фабрика за растенија

  Единечната цена: USD 40.38 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD100W

Additional Info

Пакување: 470 * 420 * 280мм, 4 ПЦС / ЦТН

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

2018 на големо 300W LED растечка светлина за растенија и фабрики


Опис:

Со децении, одгледувачите на затворено се потпираат на вештачки извори на светлина како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцентни за да ги имитираат сончевите зраци во затворено опкружување.

Без разлика дали се користат за системи за хидропоника или системи за аквапоника, овие извори на светлина имаат различен степен на ефикасност. Сега има нов играч во играта,

LED диоди (диоди кои емитуваат светлина), и тоа е технологија што е околу децении, претежно како индикаторски панел на светлата, но само неодамна се применуваат LED диоди

при употреба на светлина со поголем интензитет, како што се одгледување на затворено.

03

Model NO. DXG-ZWD100W

Nominal  Power

300W

Actual  Power
210w

Voltage

AC 85-305V

Certificate

CE, RoHs,EMC,LVD

Life Time

30000 Hours

Size

310*212*60mm

Color Temperature

2700-6500K

LED Qty

100pcs,1W Chip

Warranty

2 years

Installation height

0.8-1m 

Карактеристики

- Напреден секундарно дизајнирање на оптички леќи за пенетрација
- Паметен систем за заштита од топлина
- Производ дизајниран според ETL стандардите
- Комплетно без бучава со систем за вода за ладење
- Ефективни спектри докажани од професионалци
- Брз систем за лизгање во трака за комбинирање на две или повеќе LED компоненти заедно


700


Апликации:
* Расте овошје и зеленчук
* Растечки цвеќиња
* Посебни култури за одгледување
* Растењето на лисјата и семето

Категории на производи : LED расте светло > Лед расте светло за големопродажба

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање