Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W > LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
 • LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
 • LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
 • LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
 • LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина
 • LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина

LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина

  Единечната цена: USD 53.85 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD800W

Color Temperature: Pure White

Lamp Body Material: Aluminum

Power: ≥100W

Projection Distance: <12m

ApplicationApplication: Park, Square, Factory, Garden

IP Rating: IP44

Certification: BV, CCC, CE, CQC, C-tick, EMC, Energy Star, ETL, FCC, FDA, GOST, GS, LVD, PSE, REACH, RoHS, SAA, SASO, UL, VDE

Operating Voltage: 85-265V

Input Voltage: 220V

LED Chips Brand: Samsung

Voltage: AC 85-305V

PF: 0.95

Color Tempreture: 2700-6500k

Material: Baking Varnish Iron Housing

Wattage: 800w

Model: DXG-ZWD800W

Size: 310*212*60mm

Name: 800W LED Grow Light

Installation Height: 0.8-1.2m

Brightness Ratio: 630nm 56pcs. 660nm 4pcs. 460nm 10pcs

Additional Info

Пакување: 470 * 420 * 280мм, 4 ПЦС / ЦТН

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM се достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

LED светилка за растење со целосен спектар 800W за стаклена градина


Опис:

Со децении, одгледувачите на затворено се потпираат на вештачки извори на светлина како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцентни за да ги имитираат сончевите зраци во затворено опкружување.

Без разлика дали се користат за системи за хидропоника или системи за аквапоника, овие извори на светлина имаат различен степен на ефикасност. Сега има нов играч во играта,

LED диоди (диоди кои емитуваат светлина), и тоа е технологија што е околу децении, претежно како индикаторски панел на светлата, но само неодамна се применуваат LED диоди

при употреба на светлина со поголем интензитет, како што се одгледување на затворено.

9M8A0061

Model NO. DXG-ZWD800W

Nominal  Power

800W

Actual  Power
115w

Voltage

AC 85-305V

Certificate

CE, RoHs,EMC,LVD

Life Time

30000 Hours

Size

310*212*60mm

Color Temperature

2700-6500K

LED Qty

80pcs,10W Dual Chip

Warranty

2 years

Installation height

0.8-1.2m

Карактеристики

- Напреден секундарно дизајнирање на оптички леќи за пенетрација
- Паметен систем за заштита од топлина
- Производ дизајниран според ETL стандардите
- Комплетно без бучава со систем за вода за ладење
- Ефективни спектри докажани од професионалци
- Брз систем за лизгање во трака за комбинирање на две или повеќе LED компоненти заедно


700

Апликации:
* Расте овошје и зеленчук
* Растечки цвеќиња
* Посебни култури за одгледување
* Растењето на лисјата и семето

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање