Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
200W COB LED Расте Светлината за засади во затворен простор
200W COB LED Расте Светлината за засади во затворен простор
200W COB LED Расте Светлината за засади во затворен простор
 • 200W COB LED Расте Светлината за засади во затворен простор
 • 200W COB LED Расте Светлината за засади во затворен простор
 • 200W COB LED Расте Светлината за засади во затворен простор

200W COB LED Расте Светлината за засади во затворен простор

  Единечната цена: USD 46.15 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD50*3W

Color Temperature: Warm White, Pure White

Lamp Body Material: Aluminum

Power: ≥100W

Projection Distance: >35m, <12m

ApplicationApplication: Park, Square, Factory, Garden

Certification: CE, RoHS, BV, CCC, CQC, C-tick, EMC, Energy Star, ETL, FCC, FDA, GOST, GS, LVD, PSE, REACH, SAA, SASO, UL, VDE

Operating Voltage: 85-265V

Input Voltage: 220V, 110V

LED Chips Brand: Philips Lumileds, Epistar

Voltage: AC 85-305V

PF: 0.95

Color Tempreture: 2700-6500k

Wattage: 200w

IP Rating: IP44

Material: Baking Varnish Iron Housing

Model: DXG-ZWD50*3W

Size: 180*180*90MM

Name: 200W LED Grow Light

Brightness Ratio: 400-840nm 

Installation Height: 0.6-0.8m

Additional Info

Пакување: 450 * 450 * 170mm, 4 PCS / CTN

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

200W COB LED Расте Светлината за засади во затворен простор


Опис:

Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат сончевите зраци во внатрешна средина.

Без разлика дали се користат за системи за хидропоника или аквапониски системи, овие извори на светлина имаат различен степен на ефикасност. Сега има нов играч во играта,

LED диоди (диоди кои емитуваат светлина), и тоа е технологија која е присутна со децении, најчесто како светилки на инструмент таблата, но само неодамна се применуваат LED диоди

до зголемен интензитет на светлина, како што е растењето во затворен простор.

IMG_0254

Model NO. DXG-ZWD50*3W

Nominal  Power

200W

Actual  Power
90w

Voltage

AC 85-305V

Certificate

CE, RoHs,EMC,LVD

Life Time

30000 Hours

Size

180*180*90MM

Color Temperature

2700-6500K

LED Qty

1pcs,50*3W Chip

Warranty

2 years

Installation height

0.6-0.8m

Карактеристики

- Напреден секундарен оптички објектив за пенетрација
- Паметно над-топлина систем за заштита
- Производ дизајниран за ETL стандарди
- Целосно без бучава со систем за ладење со вода
- Ефективни спектрали докажани од професионалци
- Брз систем на слајд-во-песна за да се комбинираат две или повеќе LED тела заедно


700

Апликации:
* Растенија на овошје и зеленчук
* Растенија на цвеќиња
* Специјални култури растат
* Лист и Седење расте

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање