Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W > Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
 • Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
 • Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
 • Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
 • Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор
 • Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор

Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор

  Единечната цена: USD 40.38 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD100W

Light Source: LED Light

Color Temperature(CCT): Cool White

Lamp Body Material: Aluminum

Lamp Power: >200W

Power Supply: AC

Average Life: 3500h

Application: Highway, Square, Garden, Suitable For Indoor Planting. Such As Fleshy, Dutch Plants, Marijuana, Etc

IP Rating: IP54

Certification: CE, RoHS, CCC, UL, ISO, FCC, EMC, GS

Voltage: 220V

Housing Materials: Baking Varnish Iron Housing And Tempered Glass

Accessories: Steel Wire Hook 1pcs , Plug Cord 1pcs

Warranty: 2 Years

LED QTY: 100pcs,1W Dual Chip

Brightness Ratio: 630nm 64pcs. 660nm 10pcs. 460nm 14pcs 14

Size: 310*212*60mm

MEAS: 470*420*280mm 2.2kg/2.6kg

Installation Height: 0.8-1m

Actual Power: 210W

Additional Info

Пакување: Хартија со хартија + Пена

Продуктивност: 50000pcs/Quarter

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Сертификат: CE/RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen,Shekou,Shatian

Опис на производот

Течност за осветлување на LED осветлување од 300W за садење во затворен простор

300W LED осветлување Температура за осветлување за затворање во затворено. Употреба Куќиште за лак за печење и материјали за куќиште со стакло.

Може да се користи во садење во затворено. Како што се месести, холандски растенија, итн. Моќноста е 3000w, вистинската моќност е 210w. Ова доведе

растат додатоци на светлина со челична кука од 1 парчиња и кабел за приклучок од 1 парчиња. Топла продажба на пазарот, добредојде во тест примерок.


P rmett Paremeter

Model NO.DXG-ZWD100W
Wattage                                                       
          300W
Actual power             210W
Voltage            AC 85-265V
Housing Materials
           Baking varnish Iron Housing and Tempered Glass
CTN size            470*420*280mm    4 PCS/CTN
Life Time            30000 Hours
Housing Size            310*212*60mm
Chip Qty            100pcs,1W Chip
Accessories            steel wire hook 1pcs , plug cord  1pcs
Installation height            0.8-1m 
Brightness ratio            630nm 64pcs. 660nm 10pcs. 460nm 14pcs 14000K White 4pcs.                    520nm 2pcs. 580nm 6pcs
Operating Temperature            (- 40 ~ + 45 ) Degrees Celsius
Warranty            2Years

Welcome to contact us to know more details of LED Lights.LED Tube Light,LED Street Light,LED Flood Light,etc.


led grow light

Led Grow Lighting

АпликацијаКатегории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање