Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W > Карактеристики на стакло за домување со стакло 1500W LED светло за раст
Карактеристики на стакло за домување со стакло 1500W LED светло за раст
Карактеристики на стакло за домување со стакло 1500W LED светло за раст
Карактеристики на стакло за домување со стакло 1500W LED светло за раст
 • Карактеристики на стакло за домување со стакло 1500W LED светло за раст
 • Карактеристики на стакло за домување со стакло 1500W LED светло за раст
 • Карактеристики на стакло за домување со стакло 1500W LED светло за раст

Карактеристики на стакло за домување со стакло 1500W LED светло за раст

  Единечната цена: USD 88.46 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD1500W

Light Source: LED Light

Color Temperature(CCT): Cool White

Lamp Body Material: Aluminum

Power Supply: AC

Average Life: 3500h

Application: Highway, Square, Garden, Suitable For Indoor Planting. Such As Fleshy, Dutch Plants, Marijuana, Etc

IP Rating: IP54

Certification: CE, RoHS, CCC, UL, ISO, FCC, EMC, GS

Voltage: 220V

Housing Materials: Baking Varnish Iron Housing And Tempered Glass

Accessories: Steel Wire Hook 1pcs , Plug Cord 1pcs

Warranty: 2 Years

LED QTY: 150pcs,10W Dual Chip

Brightness Ratio: 630nm:114pcs 660nm:10pcs 460nm :14pcs 58

Size: 400*212*60mm

MEAS: 560*470*290mm 3.9kg/4.2kg

Installation Height: 1.2-1.5m

Actual Power: 210W

Lamp Power: >200W

Additional Info

Пакување: Хартија со хартија + Пена

Продуктивност: 50000pcs/Quarter

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Сертификат: CE/RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen,Shekou,Shatian

Опис на производот

Карактеристики на стакло за домување со стакло 1500W LED светло за раст

Темпиран стаклен материјал за домување со светло за светло 1500W. Користење на куќиштето за лак за печење и калибри за стакло.

Може да се користи во садење во затворено. Како што се месести, холандски растенија, итн. Моќноста е 1500w, вистинската моќност е 210w. Ова доведе

растат додатоци на светлина со челична кука од 1 парчиња и кабел за приклучок од 1 парчиња. Топла продажба на пазарот, добредојде во тест примерок.


P rmett Paremeter

Model NO.DXG-ZWD1500W
Wattage                                                       
          1500W
Actual power             210W
Voltage            AC 85-265V
Housing Materials
           Baking varnish Iron Housing and Tempered Glass
CTN size            560*470*290mm    4 PCS/CTN
Life Time            30000 Hours
Housing Size            400*212*60mm
Chip Qty            150pcs,10W Dual Chip
Accessories            steel wire hook 1pcs , plug cord  1pcs
Installation height            1.2-1.5m
Brightness ratio            630nm:114pcs 660nm:10pcs 460nm :14pcs 580nm:6pcs                      520nm :2pcs 6500K:4pcs
Operating Temperature            (- 40 ~ + 45 ) Degrees Celsius
Warranty            2Years

Welcome to contact us to know more details of LED Lights.LED Tube Light,LED Street Light,LED Flood Light,etc.


led grow light

Led Grow Lighting


Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање