Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W > Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија
Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија
Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија
Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија
 • Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија
 • Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија
 • Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија

Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија

  Единечната цена: USD 73.08 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD1200W

Light Source: LED Light

Color Temperature(CCT): Cool White

Lamp Body Material: Aluminum

Lamp Power: 180W

Power Supply: AC

Average Life: 3500h

Application: Highway, Square, Garden, Suitable For Indoor Planting. Such As Fleshy, Dutch Plants, Marijuana, Etc

IP Rating: IP54

Certification: CE, RoHS, CCC, UL, ISO, FCC, EMC, GS

Voltage: 220V

Housing Materials: Baking Varnish Iron Housing And Tempered Glass

Accessories: Steel Wire Hook 1pcs , Plug Cord 1pcs

Warranty: 2 Years

LED QTY: 120pcs,10W Dual Chip

Brightness Ratio: 630nm:84pcs 660nm:10pcs 460nm:14pcs 580n

Installation Height: 1.2-1.5m

Actual Power: 180W

Size: 400*212*60mm

MEAS: 560*470*290mm

Additional Info

Пакување: Хартија со хартија + Пена

Продуктивност: 50000pcs/Quarter

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Сертификат: CE/RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen,Shekou,Shatian

Опис на производот

Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија

Светло за светло за растење со широк спектар 1200W за растително ниво. Користење на куќиштето за лак за печење и материјали за куќиште со калено стакло.

Може да се користи во садење во затворено. Како што се месести, холандски растенија, итн. Моќноста е 1200w, вистинската моќност е 180w. Ова доведе

растат додатоци на светлина со челична кука од 1 парчиња и кабел за приклучок од 1 парчиња. Топла продажба на пазарот, добредојде во тест примерок.

Светло за светло за растење со целосен спектар 1200W за растенија

P rmett Paremeter

Model NO.DXG-ZWD1000W
Wattage                                                       
          1200W
Actual power             180W
Voltage            AC 85-265V
Housing Materials
           Baking varnish Iron Housing and Tempered Glass
CTN size            560*470*290mm    4 PCS/CTN
Life Time            30000 Hours
Housing Size            400*212*60mm
Chip Qty            120pcs,10W Dual Chip
Accessories            steel wire hook 1pcs , plug cord  1pcs
Installation height            1.2-1.5m
Brightness ratio            Full Spectrum
Operating Temperature            (- 40 ~ + 45 ) Degrees Celsius
Warranty            2Years

Welcome to contact us to know more details of LED Lights.LED TUbe Light,LED Street Light,LED Flood Light,etc.9M8A0206

led grow lighting


АпликацијаКатегории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање