Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED светло за раст > Led Grow Light за Amazon > Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED
Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED
Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED
Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED
 • Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED
 • Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED
 • Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED

Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED

  Единечната цена: USD 46.15 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD600W

Light Source: LED Light

Color Temperature(CCT): Cool White

Lamp Body Material: Aluminum

Lamp Power: >200W, 100W

Power Supply: AC

Average Life: 3500h

Application: Highway, Square, Garden, Suitable For Indoor Planting. Such As Fleshy, Dutch Plants, Marijuana, Etc

IP Rating: IP54

Certification: CE, RoHS, CCC, UL, ISO, FCC, EMC, GS

Voltage: 220V

Housing Materials: Baking Varnish Iron Housing And Tempered Glass

Accessories: Steel Wire Hook 1pcs , Plug Cord 1pcs

Warranty: 2 Years

LED QTY: 60pcs,10W Dual Chip

Brightness Ratio: 630nm 40pcs. 660nm 4pcs. 460nm 8pcs 1200

Installation Height: 0.8-1.2m

Actual Power: 95W

Size: 310*212*60mm

MEAS: 470*420*280mm

Additional Info

Пакување: Хартија со хартија + Пена

Продуктивност: 50000pcs/Quarter

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Сертификат: CE/RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen,Shekou,Shatian

Опис на производот

Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED

1200W LED светилка за погон со целосен спектар со моќност од 1200W. Употреба Куќиште за лак за печење и материјали за куќиште со калено стакло.

Може да се користи во садење во затворено. Како што се месести, холандски растенија, итн. Моќноста е 1200w, вистинската моќност е 470w. Ова доведе

растат додатоци на светлина со челична кука од 1 парчиња и кабел за приклучок од 1 парчиња. Добредојдовте на тест примерок.

Светло за раст на хидропоник со целосен спектар 600W LED

9M8A0206

P rmett Paremeter

Model NO.DXG-ZWD600W
Wattage                                                       
          600W
Actual power             95W
Voltage            AC 85-265V
Housing Materials
           Baking varnish Iron Housing and Tempered Glass
CTN size            470*420*280mm    4 PCS/CTN
Life Time            30000 Hours
Housing Size            310*212*60mm
Chip Qty            60pcs,10W Dual Chip
Accessories            steel wire hook 1pcs , plug cord  1pcs
Installation height            0.8-1.2m 
Brightness ratio            Full Spectrum
Operating Temperature            (- 40 ~ + 45 ) Degrees Celsius
Warranty            2Years

Welcome to contact us to know more details of LED Lights.LED TUbe Light,LED Street Light,LED Flood Light,etc.

АпликацијаКатегории на производи : LED светло за раст > Led Grow Light за Amazon

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање