Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст
10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст
10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст
10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст
 • 10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст
 • 10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст
 • 10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст
 • 10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст

10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст

  Единечната цена: USD 68.95 - 73.08 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA,CPT
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD1200W

Application: Fruit and Vegetable, Flowers, Special Crops, Leafy, Fruit, Seedling

IP Rating: IP44

Emitting Color: Red and Blue

Input Voltage: 85V-265V

Power: 10W

Shape: Square

Warranty: 2 Years, 2 Years Warranty

Housing Material: PVC

Life: 30000h

LED Chips: Epistar

Certification: CE, RoHS, UL, CCC, GS, CSA, Energy Star, FCC, SAA, C-tick, NOM, PSE, GOST, EMC, LVD, KEMA, IMQ

Nominal Power: 10W Double Chips 1200W LED Grow Lamp, 1200W

Actual Power: 180W

Installation Height: 1.2-1.5m

Size: 400*212*60mm

Light Color: (COB) R+B+UV+IR Full Spectrum 400-840nm

MOQ: 1 PCS (1200W LED Grow Lamp )

LED Type: 120pcs,10W Dual Chip

Delivery Time: Sample Order 3-5 Days, Order 5-15 Days

Additional Info

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Продуктивност: 100,000PCS/month

Бренд: РИГО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Сертификат: CE, RoHS

HS код: 9405409000

Порт: SHEKOU,YANTIAN,SHENZHEN

Опис на производот

10W двојни чипови 1200W LED светилка за раст

Опис:

Ние користиме LED светилка со целосен спектар за да направиме 10W двојни чипови 1200W LED-светло за раст, односот на осветленост е 400-840nm, номиналната моќност е 1200w, вистинската моќност е 180W, 2 години гаранција, погодна за садење во затворен простор. Како што се месести, холандски растенија, итн .10W Двоен чипови за напојување со моќност од 1200W, сијаличка за растење. добредојде на вашето прашање.

9M8A0204_conew1Податоци:

Model NO. DXG-ZWD1200W

Nominal Wattage

1200W

Actual  180W

Voltage

AC 85-265V, 50/60Hz

Certificate

CE, RoHS

Light Color

Red+Blue+UV+IR

LED wavelength

Red  620-630nm Blue 455-465nm
UV  385-395nm  IR   730-735nm

Size

400*212*60mm

LED Source 

120pcs,10W Dual Chip

CRI:

>75

Beam Angle

120 degrees

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Life Time

30000 hours

Warranty

2 years warranty

CTN Weight

17KG

CTN Size

56*47*29cm  4pcs/ctn

9M8A0057_conew1

9M8A0058_conew1

9M8A0172_conew1

Апликации:

grow light led

1.Погодно е за одгледување растенија, градина, фарма, градинарски парк и др, на кои им е потребна доволно светлина

2.Светла / стаклена фабрика Осветлување

3.Сеење / садење / растење на матични / цветаат / овошје / осветлување на одгледување

4.Фарм шоу / Градинарска емисија / Осветлување на цвеќиња

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање