Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија
Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија
Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија
Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија
 • Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија
 • Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија
 • Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија
 • Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија

Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија

  Единечната цена: USD 55.85 - 57.69 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA,CPT
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: 1000W led grow lights

Application: Fruit and Vegetable, Flowers, Special Crops, Leafy, Fruit, Seedling

IP Rating: IP44

Emitting Color: Red and Blue

Input Voltage: 85V-265V

Power: 10W

Shape: Square

Warranty: 2 Years, 2 Years Warranty

Housing Material: PVC

Life: 30000h

LED Chips: Epistar

Certification: CE, RoHS, UL, CCC, GS, CSA, Energy Star, FCC, SAA, C-tick, NOM, PSE, GOST, EMC, LVD, KEMA, IMQ

Nominal Power: 1000W Led Grow Lights For Indoor Plants, 1000W

Actual Power: 140W

Installation Height: 0.8-1.2m

Size: 310*212*60mm

Light Color: (COB) R+B+UV+IR Full Spectrum 400-840nm

MOQ: 1 PCS (1000W Led Grow Lights )

LED Type: 100pcs,10W Dual Chip

Delivery Time: Sample Order 3-5 Days, Order 5-15 Days

Additional Info

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Продуктивност: 100,000PCS/month

Бренд: РИГО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Сертификат: CE, RoHS

HS код: 9405409000

Порт: SHEKOU,YANTIAN,SHENZHEN

Опис на производот

Предводени од 1000W растат светла за затворен растенија

Опис:

Ние користиме LED светло со целосен спектар за да направиме светлосни светла за предјаденост од 1000W за растенија во затворен простор, односот на осветленост е 400-840nm, номиналната моќност е 1000w, вистинската моќност е 140W, 2 години гаранција, погодна за садење во затворен простор. Како што се месести, холандски растенија, итн .1000W предводени растат светла за затворен растенија. добредојде на вашето прашање.

9M8A0203_conew1Податоци:

Model NO. DXG-ZWD1000W

Nominal Wattage

1000W

Actual  140W

Voltage

AC 85-265V, 50/60Hz

Certificate

CE, RoHS

Light Color

Red+Blue+UV+IR

LED wavelength

Red  620-630nm Blue 455-465nm
UV  385-395nm  IR   730-735nm

Size

310*212*60mm

LED Source 

100pcs,10W Dual Chip

CRI:

>75

Beam Angle

120 degrees

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Life Time

30000 hours

Warranty

2 years warranty

CTN Weight

13KG

CTN Size

47*42*28cm  4pcs/ctn

9M8A0067_conew1

800

9M8A0170_conew1

Карактеристики:

· Нема треперење

· Нема мешање на РФ

· Без УВ зрачење

· Нема жива

· 60% помалку потрошувачка на енергија од традиционалните извори на светлина

· Ниска емисија на топлина

· Добра дисипација на топлина

· Супер светло осветлување

· Доверливост

· Одржување бесплатно

· Lивотен век> = 50,000H

· Компатибилен со CE и RoHS

Апликации:

grow light led

1.Погодно е за одгледување растенија, градина, фарма, градинарски парк и др, на кои им е потребна доволно светлина

2.Светла / стаклена фабрика Осветлување

3.Сеење / садење / растење на матични / цветаат / овошје / осветлување на одгледување

4.Фарм шоу / Градинарска емисија / Осветлување на цвеќиња


Внимание пред инсталацијата:


· Ве молиме, внимателно прочитајте ги упатствата за работа пред да ги користите производите.

· Ве молиме проверете дали напојувањето ги исполнува барањата. Влезен напон на производите е AC85-265V

· Ве молиме, прекинете го напојувањето пред инсталацијата.
Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање