Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела
тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела
тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела
тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела
тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела
 • тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела
 • тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела
 • тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела
 • тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела
 • тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела

тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела

  Единечната цена: USD 44.85 - 46.15 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA,CPT
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: DXG-ZWD600W

Application: Fruit and Vegetable, Flowers, Special Crops, Leafy, Fruit, Seedling

IP Rating: IP44

Emitting Color: Red and Blue

Input Voltage: 85V-265V

Power: 10W

Shape: Square

Warranty: 2 Years, 2 Years Warranty

Housing Material: PVC

Life: 30000h

LED Chips: Epistar

Certification: CE, RoHS, UL, CCC, GS, CSA, Energy Star, FCC, SAA, C-tick, NOM, PSE, GOST, EMC, LVD, KEMA, IMQ

Nominal Power: Slim Design 600w Led Grow Light Fixture, 600W

Actual Power: 95W

Installation Height: 0.8-1.2m

Size: 310*212*60mm

Light Color: (COB) R+B+UV+IR Full Spectrum 400-840nm

MOQ: 1 PCS (600w Led Grow Light Fixture)

LED Type: 60pcs,10W Dual Chip

Delivery Time: Sample Order 3-5 Days, Order 5-15 Days

Additional Info

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Продуктивност: 100,000PCS/month

Бренд: РИГО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Сертификат: CE, RoHS

HS код: 9405409000

Порт: SHEKOU,YANTIAN,SHENZHEN

Опис на производот

тенок дизајн 600w предводена расте лесна тела

Опис:

Ние користиме LED спектар на спектар за да направиме 1200w COB LED Grow Light, односот на осветленост е 400-840nm, номиналната моќност е 1200w, вистинската моќност е 470w, гаранцијата 2 години, погодна за садење во затворен простор. Како што се месести, холандски растенија, итн . Повеќето доверливи предводени од 1200w растат осветлување. добредојде на вашето прашање.

9M8A0206_conew1Податоци:

Model NO. DXG-ZWD600W

Nominal Wattage

600W

Actual  95W

Voltage

AC 85-265V, 50/60Hz

Certificate

CE, RoHS

Light Color

Red+Blue+UV+IR

LED wavelength

Red  620-630nm Blue 455-465nm
UV  385-395nm  IR   730-735nm

Size

310*212*60mm

LED Source 60pcs,10W Dual Chip

CRI:

>75

Beam Angle

120 degrees

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Life Time

30000 hours

Warranty

2 years warranty

CTN Weight

11KG

CTN Size

47*42*28cm  4pcs/ctn

9M8A0170_conew1


Апликации:

grow light led

1.Погодно е за одгледување растенија, градина, фарма, градинарски парк и др, на кои им е потребна доволно светлина

2.Светла / стаклена фабрика Осветлување

3.Сеење / садење / растење на матични / цветаат / овошје / осветлување на одгледување

4.Фарм шоу / Градинарска емисија / Осветлување на цвеќиња

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање