Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Фабрика цена Висок квалитет 300w LED осветлување расте
Фабрика цена Висок квалитет 300w LED осветлување расте
Фабрика цена Висок квалитет 300w LED осветлување расте
 • Фабрика цена Висок квалитет 300w LED осветлување расте
 • Фабрика цена Висок квалитет 300w LED осветлување расте
 • Фабрика цена Висок квалитет 300w LED осветлување расте

Фабрика цена Висок квалитет 300w LED осветлување расте

  Единечната цена: USD 10 - 9.95 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA,CPT
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: 300w LED Grow Lighting

Application: Fruit and Vegetable, Flowers, Special Crops, Leafy, Fruit, Seedling

IP Rating: IP44

Emitting Color: Red and Blue

Input Voltage: 85V-265V

Power: 90W

Shape: Square

Warranty: 3 Years, 3 Years Warranty

Housing Material: PVC

Life: 50000h

LED Chips: CREE

Certification: CE, RoHS, EMC, LVD

LED Wavelength: Full Spectrum(Red,Blue, UV, IR)

Light Color: (SMD2835) R+B+UV+IR / 84+10+2+2+2

Driver: Constant Current Driver

Covering Area: 4M2 (2M Height)

LED Type: SMD 2835

Beam Angle: 120 Degrees

Size: 462*132*42MM

Item: Professional 65W LED Plant Grow Lighting With Full

MOQ: 1 PCS (Professional 65W LED Plant Grow Lighting)

Additional Info

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Продуктивност: 100,000PCS/month

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛНА

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Сертификат: CE, RoHS

HS код: 9405409000

Порт: SHEKOU,YANTIAN,SHENZHEN

Опис на производот

Фабрика цена Висок квалитет 300w LED осветлување расте

Опис:

Висококвалитетна фабрика Цена Висококвалитетен осветлување на светло за 300w LED осветлување е 2018 нов дизајн LED Grow Light Fixture, LED должината на бранова должина: Red 620-630nm Blue 455-465nm White 6000-6500K UV 385-395nm IR 730-735nm, Се користи за пелин, зеленчук, цвет , итн. Користете 300 парчиња SMD 3030, алуминиумски легури + прекривка за компјутер, површина за покривање 4M2,
Податоци:

Model NO. ADAPL-100RBUI-300W

Nominal Wattage

300W

Actual  65W

Voltage

AC 85-265V, 50/60Hz

Certificate

CE, RoHS

Light Color

(SMD2835) R+B+UV+IR / 53+18+2+2

LED wavelength

Red  620-630nm Blue 455-465nm
UV  385-395nm  IR   730-735nm

Size

338*110*15mm

LED Source

SMD 2835

CRI:

>75

Beam Angle

120 degrees

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Life Time

30000 hours

Warranty

3 years warranty

CTN Weight

16.3kg

CTN Size

42.5*27*38cm  20pcs/ctn

Карактеристики:

· Нема треперење

· Нема мешање на РФ

· Без УВ зрачење

· Нема жива

· 60% помалку потрошувачка на енергија од традиционалните извори на светлина

· Ниска емисија на топлина

· Добра дисипација на топлина

· Супер светло осветлување

· Доверливост

· Одржување бесплатно

· Lивотен век> = 50,000H

· Компатибилен со CE и RoHS

Апликации:

grow light led


· Овошје, зеленчук, цвет и др

· Расте осветлување

Внимание пред инсталацијата:


· Ве молиме, внимателно прочитајте ги упатствата за работа пред да ги користите производите.

· Ве молиме проверете дали напојувањето ги исполнува барањата. Влезен напон на производите е AC85-305V

· Ве молиме, прекинете го напојувањето пред инсталацијата.Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање