Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Професионална светлина за раст на LED со висок спектар од 65w
Професионална светлина за раст на LED со висок спектар од 65w
Професионална светлина за раст на LED со висок спектар од 65w
 • Професионална светлина за раст на LED со висок спектар од 65w
 • Професионална светлина за раст на LED со висок спектар од 65w
 • Професионална светлина за раст на LED со висок спектар од 65w

Професионална светлина за раст на LED со висок спектар од 65w

  Единечната цена: USD 10 - 9.95 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA,CPT
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

Модел бр.: 65w LED Grow Light

Application: Fruit and Vegetable, Flowers, Special Crops, Leafy, Fruit, Seedling

IP Rating: IP44

Emitting Color: Red and Blue

Input Voltage: 85V-265V

Power: 90W

Shape: Square

Warranty: 3 Years, 3 Years Warranty

Housing Material: PVC

Life: 50000h

LED Chips: CREE

Certification: CE, RoHS, EMC, LVD

LED Wavelength: Full Spectrum(Red,Blue, UV, IR)

Light Color: (SMD2835) R+B+UV+IR / 84+10+2+2+2

Driver: Constant Current Driver

Covering Area: 4M2 (2M Height)

LED Type: SMD 2835

Beam Angle: 120 Degrees

Size: 462*132*42MM

Item: Professional 65W LED Plant Grow Lighting With Full

MOQ: 1 PCS (Professional 65W LED Plant Grow Lighting)

Additional Info

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Продуктивност: 100,000PCS/month

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛНА

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Сертификат: CE, RoHS

HS код: 9405409000

Порт: SHEKOU,YANTIAN,SHENZHEN

Опис на производот

Професионална светлина за раст на LED со висок спектар од 65w

Опис:

Висококвалитетен професионален целосен спектар 65w LED Grow Light е 2018 нов дизајн LED Grow Light Fixture, користете 300pcs SMD 3030, алуминиумски легури + компјутерски поклопец, 4M2 опсег за покривање, LED должина на бранова должина: Red 620-630nm Blue 455-465nm White 6000-6500K UV 385 -395nm IR 730-735nm, се користи за пелин, зеленчук, цвет и др
Податоци:

Model NO. ADAPL-100RBUI-300W

Nominal Wattage

300W

Actual  65W

Voltage

AC 85-265V, 50/60Hz

Certificate

CE, RoHS

Light Color

(SMD2835) R+B+UV+IR / 53+18+2+2

LED wavelength

Red  620-630nm Blue 455-465nm
UV  385-395nm  IR   730-735nm

Size

338*110*15mm

LED Source

SMD 2835

CRI:

>75

Beam Angle

120 degrees

Storage Temperature

(- 20 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Operating Temp

(- 40 ~ + 65 ) Degrees Celsius

Life Time

30000 hours

Warranty

3 years warranty

CTN Weight

16.3kg

CTN Size

42.5*27*38cm  20pcs/ctn

Карактеристики:

· Нема треперење

· Нема мешање на РФ

· Без УВ зрачење

· Нема жива

· 60% помалку потрошувачка на енергија од традиционалните извори на светлина

· Ниска емисија на топлина

· Добра дисипација на топлина

· Супер светло осветлување

· Доверливост

· Одржување бесплатно

· Lивотен век> = 50,000H

· Компатибилен со CE и RoHS

Апликации:

grow light led


· Овошје, зеленчук, цвет и др

· Расте осветлување

Внимание пред инсталацијата:


· Ве молиме, внимателно прочитајте ги упатствата за работа пред да ги користите производите.

· Ве молиме проверете дали напојувањето ги исполнува барањата. Влезен напон на производите е AC85-305V

· Ве молиме, прекинете го напојувањето пред инсталацијата.


Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање