Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат
Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат
Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат
Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат
 • Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат
 • Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат
 • Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат
 • Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат

Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат

  Единечната цена: USD 13.28 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR
  Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
  Време на испорака: 5 Денови

Основни информации

Модел бр.: 50W LED Grow Light

Additional Info

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Продуктивност: 10000pcs/Quarter

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Кина

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen Port,Shekou Port,Yantian Port

Опис на производотПареметар на производот

Model NO. ADUFO-250RBUI-50W
Nominal Power                                                      
          50W
Actual Power           35W
Voltage           AC 85-265V
LED wavelength
          R:620-630nm B:455-465nm UV:385-395nm  IR:730-735nm
Life Time           30000 Hours
Size           330x33mm
LED Qty            SMD2835 250pcs
Unit Weight            780g/pcs
Material            Aluminum Alloy+   PC cover
Operating Temperature            (- 40 ~ + 50 ) Degrees Celsius
Warranty            3 Years

Welcome to contact us to know more details of LED Lights.LED TUbe Light,LED Street Light,LED Flood Light,etc.


Предности на производот:

ЛЕР растат светлината

+ Помалку потрошувачка на енергија, што го прави зелено решение.

+ T најкомплетниот и ефикасен спектрален излез
+ Пониска топлина и полесна контрола на температурата.

+ Висока ефикасност Моќна LED
+ Долг животен век до 30.000 часа

Лесна инсталација
+ Прецизен спектар за фотосинтеза


TTE Внимание Пред инсталацијата:

· P Ве молиме внимателно прочитајте ги инструкциите за работа пред да ги користите производите.

· P Ве молиме проверете дали напојувањето ги исполнува барањата. Влезниот напон на производите е AC 85-265V.

· Ве молиме исклучете го напојувањето пред инсталацијата.
Препорачана апликација

LED G ред светло

Засадување на овошје и зеленчук, градинарска инсталација, одгледување на стакленички, домаќинства, затворен цветен сад, хидропониски растенија, билки и лековити растенија итн.

grow light 50w


Детали за производство

700


packing

Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат

Оваа ЛЕР Расте светлината вистинската моќност е 35W, замени традиционални 50W расте светлина.


Нашиот нов НЛО LED Расте Светлината е тенок и високо ефикасен погон расте светлина.
Тоа може да се промовира на фотосинтезата, никне, цвет да се промовира формирање на цветни пигменти и синтеза на хлорофил. И да се спречи прекумерен раст на растенијата.


Прикажи производ

Оваа ЛЕР Расте светлината вистинската моќност е 35W, замени традиционални 50W расте светлина.

led grow light

use of LED Grow Light 50W

UFO LED Grow Light

Категории на производи : LED расте светло > Лед расте светло за големопродажба

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање