Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината
НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината
НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината
НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината
НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината
 • НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината
 • НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината
 • НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината
 • НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината
 • НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината

НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината

  Единечната цена: USD 13.28 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 10 Денови

Основни информации

Модел бр.: ADUFO-250RBUI-50W

Application: Fruit and Vegetable, Flowers, Special Crops, Leafy, Fruit, Seedling

IP Rating: IP44

Emitting Color: Red and Blue

Input Voltage: 220V, AC85-265V

Shape: Square

Warranty: 3 Years

Housing Material: PC Sheet

Life: 30000h

LED Chips: Epistar

Certification: CE, RoHS

Model: ADUFO-250RBUI-50W

Name: UFO Red Blue UV IR LED Grow Light

Norminal Power: 50W

Actual Power: 35W

Chip: SMD2835

Light Color: R+B+UV+IR / 174+68+4+4

LED Wavelength: Red 620-630nm Blue 455-465nm UV 385-395nm IR

Covering Area: 2.5M2

Material: Aluminum Alloy+PC Cover

Power: 30W

Additional Info

Пакување: Нето Тежина: 780g / PCS Внатрешна големина на пакување: 37 * 34 * 4.0CM, MEAS: 43.5 * 38.5 * 37 CM 10PCS / Carton, бруто тежина: 12.2Kg

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината


Description:

Cheap, energy efficient, durable LED grow lights are becoming more and more popular as home grow lights for both professional growers and for plant enthusiasts. Although certain plants prefer distinctive wave lengths, it is often the best practice to have grow lights that cover full spectrum of the sun light - after all

Specifications:

Model                         ADUFO-250RBUI-50W

Nominal Power 50W
actual Power 35W
Voltage 85-265V AC
Frequency Range 50Hz-60Hz
Light Color R+B+UV+IR / 174+68+4+4
LED wavelength Red  620-630nm Blue 455-465nm  UV  385-395nm  IR  730-735nm
Covering Area  2.5m2
Size 330*33mm               
Chip  SMD2835
Material  Aluminum Alloy+PC cover
Life Time >30000 hours
Warranty 3 years
Driver Constant Current Isolated Driver AC 85-305V
MOQ 1PCS


Апликации:
* Растенија на овошје и зеленчук
* Растенија на цвеќиња
* Специјални култури растат
* Лист и Седење расте

Lens LED Grow Light

Производ слики:

led grow light

ufo led grow light

UFO grow light


Зошто да го користите ЛЕР Расте Светлината?

application sapplications

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање