Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W > Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
 • Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
 • Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
 • Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
 • Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината
 • Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината

Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината

  Единечната цена: USD 12.83 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 10 Денови

Основни информации

Модел бр.: ADGL-225RB-45W

Application: Fruit and Vegetable, Flowers, Special Crops, Leafy, Fruit, Seedling

IP Rating: IP44

Emitting Color: Red and Blue

Input Voltage: 220V, AC85-265V

Power: 30W

Shape: Square

Warranty: 3 Years

Housing Material: PC Sheet

Life: 30000h

LED Chips: Epistar

Certification: CE, RoHS, EMC, LVD

Model: ADGL-225RB-45W

Name: Aluminum Alloy Housing Magic Lighting LED Grow Lig

Norminal Power: 45W

Actual Power: 30W

Chip: SMD2835

Light Color: R+B / 165+60

LED Wavelength: Red 620-630nm Blue 460-470nm

Covering Area: 2M2

Material: Aluminum Alloy+PC Cover

Additional Info

Пакување: Внатрешна големина на пакување: 37 * 34 * 4.0CM, MEAS: 43.5 * 38.5 * 37 CM 10PCS / Carton Бруто тежина: 12.2Kg

Продуктивност: 50000pcs

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Сертификат: CE RoHS

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Алуминиумски легури за домување Магијата за осветлување LED расте светлината


Description:

Guaranteed Best Price On LED Grow Lights. Nurture your plants with light from the best angle. This versatile grow light can be hung from above or tilted on its stand - it rotates 360 degrees! Both a stand and a hanging kit are included.

Specifications:

Model NO.                              ADGL-225RB-45W

Nominal Power 45W
actual Power 30W
Voltage 85-265V AC
Frequency Range 50Hz-60Hz
Light Color R+B / 165+60
LED wavelength Red  620-630nm  Blue 460-470nm
Covering Area  2m2
Size 310*310*33mm               
Chip  SMD2835
Material  Aluminum Alloy+PC cover
Life Time >30000 hours
Warranty 3 years
Driver Constant Current Isolated Driver AC 85-305V
MOQ 1PCS


Апликации:
* Растенија на овошје и зеленчук
* Растенија на цвеќиња
* Специјални култури растат
* Лист и Седење расте

Lens LED Grow Light

Производ слики:

high power grow light

high quality grow light

greenhouse grow


Пакување:
МЕ: 43.5 * 38.5 * 37 CM 10PCS / картон
Бруто тежина: 12.2Kg

package


Зошто да го користите ЛЕР Расте Светлината?

application sapplications


Зошто да не избереме?


Кооперативна политика:
* Обезбедување фотографии на продукција распоред за да се обезбеди да знаете секој процес.
* Професионален следен тим, еден-на-еден сервис во времето.
* Примерок за испорака за проверка пред пратката.
* Приоритет за добивање на нашите најнови информации за производот по соработката
* Добар пост-продажба на услуги, ве молиме пратете ни повратни информации ако имате било какви прашања


Низок ризик Ветување:
* Пример 3pcs: Водач време 3 работни дена.
* 500pcs цел: доведе време 5 ~ 8working дена
* 10000pcs цел: Водач 20 ~ 28working дена


Нашата услуга:

Service

За нас:

а). Фабричка зграда зафаќа површина од 1500 квадратни метри .
б) .Опремени со напредни производствени капацитети и производни линии на LED цевка, предводени од високо задни светла, рефлектор и надворешно осветлување. Се потпираат на квалитет за да преживеат, иновации

в) да се развива. Цел на "прв клиент, квалитет прво, репутација прво, услуга прво" . Ненадејно се стремиме да бидеме

г) Повеќето професионални ЛЕР претпријатие со проактивни и иновации, врз основа на совршеност и префинетост на

работа принцип.

г) Во моментов, производите главно се извезуваат во САД, Шпанија, Германија, Холандија, Грција, Данска, Италија, Бразил, Мексико, Бразил итн.

riyueguanghua01riyueguanghua02riyueguanghua03

ЧПП:

Q1: Која е гаранцијата за вашите светла?

A1: За светлата, имаме гаранција од 3 години , некои производи се 5 години гаранција .

В2: Како го осигурувате квалитетот?
А2: Добиваме три QC процеси : 1.За сурови материјали, 2.Во текот на половина од производството; 3.Final

КК тест еден по еден по стареење 12 часа .

П3: Како да направите ако имате проблеми со квалитетот на ваша страна во гарантното време?
А3: Прво, земете слики или видеа како доказ и испратете ни до нас. Ќе ги замениме нови бесплатно.

П4: ОЕМ или ODM прифатени?
А4: Да, можеме да направиме OEM & ODM, лого на светло или пакет и двете се достапни.

П5: Колку денови ќе бидат завршени примероците? А што е со масовното производство?
А7: Обично 5-7 дена за правење на примероци. Водечкото време на масовно производство ќе зависи од тоа
количината.

П6: Која е вашата трговска гаранција?
A8: 100% заштита на квалитетот на производот
100% производ на време пратка заштита
100% заштита од плаќање за покриениот износ

Контактирајте не за повеќе детали за цена, пакување, испорака и попуст.

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање