Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина
300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина
300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина
300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина
 • 300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина
 • 300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина
 • 300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина
 • 300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина

300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина

  Единечната цена: USD 28.46 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR
  Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
  Време на испорака: 5 Денови

Основни информации

Модел бр.: 300W LED Grow Light

Application: Fruit and Vegetable, Flowers, Special Crops, Leafy, Fruit, Seedling

IP Rating: IP44

Emitting Color: Red and Blue

Input Voltage: 85V-265V

Power: 300W

Shape: Square

Warranty: 3 Years, 3 Years

Life: 30000h

Certification: CE, RoHS, EMC, LVD

LED Wavelength: R:620-630nm B: 455-465nm UV:385-395nm IR:730-735nm

MOQ: 10pcs

Life Span: 30000 Hours

Covering Area: 4M2 (2M Height)

Material: Aluminum Alloy+ PC Cover

Net Weight: 1.5kg

Size: 462x132x42x16mm

LED QTY: 100

Items: 300W LED Flood Light

Additional Info

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Продуктивност: 10000pcs/Quarter

Бренд: АД Комерцијален, OEM или ODM достапен

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Кина

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

HS код: 9405409000

Порт: Shenzhen Port,Shekou Port,Yantian Port

Опис на производот

300W LED светло за раст за целосен спектар на стаклена градина


Дали сте збунети околу изборот на правилна и задоволувачка светилка за да го промовирате растот на растенијата? Ве молиме погледнете ја нашата светло за растечка светлина за распродажба на LED. Willе биде добар избор. Усвоен висококвалитетен SMD3030, издржлив. LED-бранова должина опфаќа 380 ~ 735nm, погоден за различни растенија, како овошје зелена, растителна, зеленчук, итн. Може да го промовира растот на растенијата, да го зголеми производството, повеќе шарени.

Параметар на производи

Model NO. ADAPL-100RBWUI-B300W
Nominal Power                                                      
          300W
Actual Power           65W
Voltage           AC 85-265V
LED wavelength
          R:620-630nm B:455-465nm UV:385-395nm  IR:730-735nm
Life Time           30000 Hours
Size           462x132x42x16mm
LED Qty            SMD3030 100pcs
Unit Weight            1.5kg
Material            Aluminum Alloy+   PC cover
Operating Temperature            (- 40 ~ + 50 ) Degrees Celsius
Warranty            3 Years

Welcome to contact us to know more details of LED Lights.LED Tube Light,LED Street Light,LED Flood Light,etc.
Изложба на производи

Оваа реална моќност на LED диоди е 65W, заменете ја традиционалната светлина од 300W.

LED grow light 300W
use of LED Grow Light
Предности на производот:

LED светло за раст

+ Помалку потрошувачка на енергија, што го прави зелено решение.

+ Т тој најмногу целосна и ефикасна спектрален излез на располагање
+ Пониска топлина и полесно се контролира температурата.

+ Моќен LED со висока ефикасност
+ Долг животен век до 30.000 часа

+ Лесна инсталација
+ Прецизен спектар за фотосинтеза


TTE Внимание Пред инсталацијата:

· P Ве молиме, внимателно прочитајте ги упатствата за работа пред да ги користите производите.

· P Ве молиме проверете дали напојувањето ги исполнува барањата. Влезен напон на производите е AC 85-265V.

· Ве молиме, прекинете го напојувањето пред инсталацијата.
Препорачана апликација

LED светло G ред

Садење овошје и зеленчук, градинарска инсталација, сечење стаклена градина, растенија за домаќинства, цвеќиња од затворен саксија, хидропонични растенија, билки и лековити растенија, итн.

grow light

LED Plant Grow Light

Категории на производи : ЛЕР растенијата растат светлината > Во внатрешноста на водата расте светлината помалку од 100W

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Hugh Hu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање