Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > Високо мачта осветлување > Висока јарболиска светлина на автопат
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Висока јарболиска светлина на автопат

Категории на производи од Висока јарболиска светлина на автопат , ние сме специјализирани производители од Кина, Висока јарболиска светлина на автопат , Поцинкувана автопат висока светлина на јарболот добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Поле за осветлување со високи јарболи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
200W Philips LED светло со висок 110-120lm / w

Единечната цена: USD 88.81 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 88.81 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 380 * 430 * 230MM

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

200W Philips LED светло со висок 110-120lm / w Model NO.AD-HM-200W Wattage 200W Voltage AC 85-305V Luminance Flux 110-120lm/w THD <10% Life Time
Висока моќност 600W LED Висока Јарбонска светилка 140lm / W

Единечната цена: USD 305.29 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 305.29 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 600 * 140 * 550MM NW: 14KG GW: 15.5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Висока моќност 600W LED Висока Јарбонска светилка 140lm / W за стадион Опис: Riyueguanghua копродукции, Ограничена специјализирана за високо-власт предводена осветлување за стадион. Ние нудиме 50-600W висока моќност LED фудбалски стадион светлина,...
Професионален 500W LED високо осветлување осветлување Meanwell возач

Единечната цена: USD 227.65 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 227.65 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 600 * 140 * 480MM NW: 12KG GW: 13.5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Професионален 500W LED високо осветлување осветлување Meanwell возач Опис: Riyueguanghua копродукции, Ограничена специјализирана за високо-власт предводена осветлување за стадион. Ние нудиме 50-600W висока моќност LED фудбалски стадион светлина,...
Warm White Epistar3030 400W LED висока јарбола

Единечната цена: USD 194.12 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 194.12 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 600 * 140 * 400MM NW: 11KG GW: 12.5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Warm White Epistar3030 400W LED висока јарбола Опис: Riyueguanghua копродукции, Ограничена специјализирана за високо-власт предводена осветлување за стадион. Ние нудиме 50-600W висока моќност LED фудбалски стадион светлина, рефлектори на стадиони,...
3000K-6500K IP66 300W LED светилка со висока јарбола

Единечната цена: USD 148.24 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 148.24 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 340 * 120 * 560MM NW: 8KG GW: 9KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Кина 3000K-6500K IP66 300W LED Висока Јарбонска Светилка Опис: Riyueguanghua копродукции, Ограничена специјализирана за високо-власт предводена осветлување за стадион. Ние нудиме 50-600W висока моќност LED фудбалски стадион светлина, рефлектори на...
Кул бело 250W LED високопластично осветлување стадион

Единечната цена: USD 111.18 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 111.18 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 340 * 120 * 480MM NW: 6.5KG GW: 7.5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Кул бело 250W LED високо осветлување осветлување за стадион Опис: Riyueguanghua копродукции, Ограничена специјализирана за високо-власт предводена осветлување за стадион. Ние нудиме 50-600W висока моќност LED фудбалски стадион светлина, рефлектори...
Алуминиумски IP66 200W LED Висока Јарболка Ce &amp; RoHS &amp; ETL &amp; TUV &amp; SAA

Единечната цена: USD 91.41 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 91.41 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 340 * 120 * 400MM NW: 5.5KG GW: 6.5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Алуминиум IP66 200W LED Висока Јарболка со CE & RoHS & ETL & TUV & SAA Опис: Riyueguanghua копродукции, Ограничена специјализирана за високо-власт предводена осветлување за стадион. Ние нудиме 50-600W висока моќност LED фудбалски...
2018 Нов 150W LED тунел светлина за плоштад

Единечната цена: USD 76.94 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 76.94 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 340 * 110 * 330MM NW: 4.5KG GW: 5KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

2018 Нов 150W LED тунел светилка за плоштад Опис: Riyueguanghua копродукции, Ограничена специјализирана за високо-власт предводена осветлување за стадион. Ние нудиме 50-600W висока моќност LED фудбалски стадион светлина, рефлектори на стадиони,...
14000lm Lumileds 3030 100W LED високо осветлување осветлување

Единечната цена: USD 59.29 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 59.29 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 340 * 110 * 250MM NW: 3.6KG GW: 4.1KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

14000lm Lumileds 3030 100W LED високо осветлување осветлување Опис: Riyueguanghua копродукции, Ограничена специјализирана за високо-власт предводена осветлување за стадион. Ние нудиме 50-600W висока моќност LED фудбалски стадион светлина, рефлектори...

Кина Висока јарболиска светлина на автопат Добавувачи

Високо-мачт светла се сосема различни во природата од повеќе типични улични или патишта светла. Редовните монтирачки тела редовно се монтираат на 60 ft над 100 ft над нивото на земјата, а повремено и до 250 ft. Нормалните улични светилки обично се монтираат на висина помала од 60 ft, а многу се во опсегот од 30 метри.
Апликациите за високо-јарбонски светла вклучуваат инсталации на транспортни терминали, други големи, отворени простории за одржување или складишта, како и апликации за специјални патишта. Гореспоменатите инсталации за размена на автопат се веројатно најчестата апликација на патот, иако ќе најдете некои високи јарболи во општините во зафатените области

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање