Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > Производи > LED потопна светлина > Водоотпорна LED поточна светлина
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Водоотпорна LED поточна светлина

Категории на производи од Водоотпорна LED поточна светлина , ние сме специјализирани производители од Кина, Водоотпорна LED поточна светлина , LED потопено светло возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Модул LED Потопна светлина R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Комерцијални 100 Watt LED светилки надвор од потопот 180-300 Volt 5 години гаранција

Единечната цена: USD 19.05 - 19.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
2000 Piece/Pieces USD 19.05 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 19.22 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 19.3 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Комерцијални 100 Watt LED светилки надвор од потопот 180-300 Volt 5 години гаранција * Донесување на постојана струја за контрола на колото. Со над-температура заштита, краток спој заштита, висока сигурност перформанси, подолг живот може да се...
200W LED напојување IP65 со висока моќност 200v

Единечната цена: USD 33.09 - 34.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5001 Piece/Pieces USD 33.09 / Piece/Pieces
2001 Piece/Pieces USD 34.09 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 34.38 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 34.67 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

200W LED напојување IP65 со висока моќност 200v Сите LED светлосни поплави, серија светло и серија светла вклучуваат робустен куќиште од алуминиум со завршна облога во прав во комбинација со нивниот IP65 рејтинг обезбедуваат отпорност на студ и...
IP66 Супер тенок 150W на отворено од 220 волти предводена од светлината на поплавата

Единечната цена: USD 26 - 26.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5001 Piece/Pieces USD 26 / Piece/Pieces
2001 Piece/Pieces USD 26.22 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 26.44 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 26.67 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

IP66 Супер тенок 150W на отворено од 220 волти предводена од светлината на поплавата Сите LED светлосни поплави, серија светло и серија светла вклучуваат робустен куќиште од алуминиум со завршна облога во прав во комбинација со нивниот IP65 рејтинг...
5 години гаранција DOB 100Watt LED осветлување од поплави

Единечната цена: USD 18.89 - 19.38 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5001 Piece/Pieces USD 18.89 / Piece/Pieces
2001 Piece/Pieces USD 19.05 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 19.22 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 19.38 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

5 години гаранција DOB 100Watt LED осветлување од поплави Сите LED светлосни поплави, серија светло и серија светла вклучуваат робустен куќиште од алуминиум со завршна облога во прав во комбинација со нивниот IP65 рејтинг обезбедуваат отпорност на...
IP65 SMD Flood Light 50W LED светилка за проекторска светлина

Единечната цена: USD 12.44 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 12.44 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

IP65 SMD Flood Light 50W LED светилка за проекторска светлина Сите LED светлосни поплави, серија светло и серија светла вклучуваат робустен куќиште од алуминиум со завршна облога во прав во комбинација со нивниот IP65 рејтинг обезбедуваат отпорност...
30w предводеше светло од поплавување, предводена од светлината на поплавата

Единечната цена: USD 10.84 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 10.84 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

30w предводеше светло од поплавување, предводена од светлината на поплавата Сите LED светлосни поплави, серија светло и серија светла вклучуваат робустен куќиште од алуминиум со завршна облога во прав во комбинација со нивниот IP65 рејтинг...
300V Декоративни надворешни 50w предводени од поплави светлини / Белата светилка за поплава

Единечната цена: USD 12.24 - 12.44 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
2000 Piece/Pieces USD 12.24 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 12.34 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 12.44 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

AC 180-300V 50 Watt без возач LED рефлектори со OVP, OCP, заштита од OTP * Донесување на постојана струја за контрола на коло.Со над-температура заштита, краток спој заштита, висока сигурност перформанси, подолг живот може да се постигне. *...
Висок Lumen 200w без возач предводен од рефлекторите Ip65 предводен од поплави светлина отворено за безбедност осветлување

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Високо лумен 200w без возач предводени од прожектор IP65 предводени од поплави светлина отворено за безбедност осветлување * Донесување на постојана струја за контрола на коло.Со над-температура заштита, краток спој заштита, висока сигурност...
Smd Ултра тенок домување Алуминиумски темпериран материјал од стакло Материјал од 30W предводена од поплави

Единечната цена: USD 10.84 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 10.84 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

SMD ultr a-thin 30W LED потопена светлина Shell алуминиум + темпериран стакло за на отворено Бидејќи снабдувањето со електрична енергија на куќиштето на проекторот е составен од многу електронски компоненти и припаѓа на напојувањето со постојан...
100-110lm / w 150W LED потопско осветлување со Meanwell возач

Единечната цена: USD 87.83 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 87.83 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: C48 * 40 * 45cm 5PCS / CTN 34,7KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

100-110lm / w 150W LED потопско осветлување со Meanwell возач Model NO.AD-TG3B7-150W Wattage 150W Voltage
IP5 LED потопна светлина за евтини модели

Единечната цена: USD 9.88 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 9.88 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: CTN Големина: 51 * 29 * 41 CM 20 парчиња / ЦТН 26.4kg

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

IP5 LED потопна светлина за евтини модели Model NO.AD-FL50WBGDL Wattage 50W
80W без возач Слим Осман LED Потопна светлина

Единечната цена: USD 37.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 37.91 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: CTN Големина: 450 * 355 * 548mm 4PCS / CTN 18KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

80W без возач Слим Осман LED Потопна светлина Model NO.AD-FGD-80WDL Wattage 80W
5-годишна гаранција 160W светилка за надворешна LED потоп

Бренд: АД комерцијален

Пакување: CTN Големина: 645 * 295 * 375mm 4PCS / CTN 16KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

5-годишна гаранција 160W светилка за надворешна LED потоп Model NO.AD-FGD-160WDL2 Wattage 160W
80W Модуларна LED-поплава светлина за возачот

Единечната цена: USD 44.78 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 44.78 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

П лку детали Детали за предводена потоп 1. Моќност: 80 Watt 2. Напон: AC 85-300V, 50 / 60Hz 3. CE 4. Фабрика цена 5. 120lm / w 6. PF> 0,9 7. Гаранција: 5 години, 8. Време на живеење: 50000 часа...
140W IP65 IES Безжична LED потопана светлина

Единечната цена: USD 24.9 - 25.33 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 24.9 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 25.33 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

140W IP65 IES Безжична LED потопана светлина BG серијата BG Slim Driverless LED flood flood light е нова LED поточна светлина и се продава добро во многу земји. Таа донесе технологија без возач, нема потреба од возач, нема ограничување на животниот...
Двоен водоотпорен алуминиум 30W LED потопско светло

Единечната цена: USD 6.36 - 6.47 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 6.36 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.47 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Двоен водоотпорен алуминиум 30W LED потопско светло Усвоена технологија без возач, RIYUEGUANGHUA BG серијата Тенка без возач LED Потопна светлина не е потребна за возачот, без ограничување на животниот век на возачите. Позициониран како економичен...
100W IP65 без возач на LED поплави

Единечната цена: USD 17.28 - 17.56 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 17.28 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 17.56 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

100W IP65 без возач на LED поплави RIYUEGUANGHUA BG серија "Тенки без возач" го прифаќа технологијата без возач, нема потреба од возач, нема ограничување на животниот век на возачот. Оваа економична LED потопна светлина возачот користи...
Висока моќност без возач предводена од Поплава светлина 160W

Единечната цена: USD 74.34 - 81.77 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 74.34 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 81.77 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Висока моќност без возач предводена од Поплава светлина 160W Модул Безжична LED потопна светилка е нова LED поточна светлина и се продава добро во многу земји и области. Таа донесе технологија без возач, нема потреба од возач, нема ограничување на...
120W Модуларен LED потопско светло без возач

Единечната цена: USD 62.1 - 68.31 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 62.1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 68.31 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

120W Модуларен LED потопско светло без возач Модул Безжична LED потопна светилка е нова LED поточна светлина и се продава добро во многу земји и области. Таа донесе технологија без возач, нема потреба од возач, нема ограничување на животниот век на...
Професионална фабрика 40W 80W 120W LED светилка за потопување

Единечната цена: USD 62.1 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 62.1 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 645 * 395 * 275 4PCS / CTN 16KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Професионална фабрика 40W 80W 120W LED светилка за потопување 120W LED Driver Flood Light LED Driver is our new model with high quality and low price. Неговата осветленост е до 130lm / w, која може целосно да ги задоволи потребите на вашиот висок...
Висока моќност IP65 Надворешно осветлување 80W LED потоп

Единечната цена: USD 44.78 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 44.78 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 535 * 330 * 325 4PCS / CTN 12KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Висока моќност IP65 Надворешно осветлување 80W LED потоп 80W LED Driver Flood Light LED Driver is our new model with high quality and low price. Неговата осветленост е до 130lm / w, која може целосно да ги задоволи потребите на вашиот висок лумен....

Кина Водоотпорна LED поточна светлина Добавувачи

Нашите Волшебни LED-поплави светлината Користете Сеул IC програма за возење, без возач, ултра-висока ефикасност 125LM / W, PF> 0.9, без ЕМИ електромагнетни пречки, 10KV пренапонска заштита, повеќе од 50000 часа животен век, 5 години гаранција, Главно се користи за големи размери рудници на работното место, градење на контури, стадиони, надвозници, споменици, паркови и цветни леи. Достапно во 40W, 50W, 100W, 150W, 200W, верзии.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање