Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Дома > Производи > Led Tube Light (Total 24 Products for Led Tube Light)
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Led Tube Light

Ние сме специјализирани Led Tube Light производители и снабдувачи / фабрика од Кина. Трговија на големо Led Tube Light со висок квалитет како ниска цена / евтина, една од Led Tube Light водечки брендови од Кина, Shenzhen Ri Yue Guang Hua Technology Co., Ltd..
T6 18W 100-120LM / W 3-годишна гаранција LED Tube Light

Единечната цена: USD 3.35 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 3.35 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Топла Продажба T6 18W 100-120LM / W AC 85-277V 3 години гаранција LED Цевка Светлината Опис на производот: Ние сме професионални ОЕМ / ODM LED цевка светлина производителот. Се фокусира на предводена цевка светлина Повеќе од 6years.Our корпорација...
China Manufacturer of Led Tube Light
T6 T5 Млечна полукрилна покривка LED светилка со цевка

Единечната цена: USD 3.55 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 3.55 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Нов дизајн T6 Заменете го T5 LED цевката со Млечен Корица Полу-Clear Cover Model NO. AD-RGT6-18W168EP
High Quality Led Tube Light China Supplier
SMD2835 2700lm 24W T6 LED Tube Light

Единечната цена: USD 5.14 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5.14 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

SMD2835 2700lm 24W T6 LED Tube Light Опис Дизајнирано како замена за T5 флуоресцентна цевка, нашата 24W T6 LED Tube Light имаат големи предности од 110-120 lm / w висока ефикасност, SMD 2835 Epister, прекрасен изглед и долг работен век и гаранција....
Professional Manufacturer of Led Tube Light
T6 LED Tube светлина Заменете T5 Tube

Единечната цена: USD 5.39 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5.39 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-RGT6-18W196HO

18W светилка со висока луменска алуминиумска T6 LED Tube заменува T5 Флуоресцентна светлина Опис T6 LED Tube Light како нов дизајн LED Tube Light, замена за T5 флуоресцентна цевка светлина. Мала димензија на 22mm може да се инсталира во било кој T5...
Expert Manufacturer of Led Tube Light
Високо лумен 18W T6 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 3.77 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 3.77 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Високо лумен 18W T6 LED цевка светлина Опис Како што нашата компанија издаде нов LED производ, нашата 18W T6 LED Tube Light имаат големи предности од 110-150 lm / w висока ефикасност, SMD 2835 Epister, прекрасен изглед и долг животен век и 5 години...
China Supplier of Led Tube Light
120W Стабилен LED безжичен LED линеарен залив

Единечната цена: USD 60 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 60 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: NO.AD-LB-120WDL

120W Стабилен без возач предводена линеарна висока светлина Опис Возачот без возач Led Linear High Bay Light се супер-светла алтернатива на традиционалните цевки. Совршен за комерцијално осветлување, осветлување во магацин, осветлување на паркинг...
China Factory of Led Tube Light
18W 1.2M 1200MM 1900LM 2000LM LED Tube Light

Единечната цена: USD 3.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 3.67 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE

18W 1.2M 1200MM 1900LM 2000LM LED Tube Light Model NO. AD-RGT6-18W196EP
Led Tube Light Export
24W 2600-2700LM SMD2835 Внатрешна LED Tube Light

Единечната цена: USD 5.25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5.25 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE

24W 2600-2700LM 80Ra SMD2835 Внатрешна LED Tube Light Model NO. AD-RGT6-24W280EP
Competitive Led Tube Light China Supplier
Светлосна светлина со LED светло од 160W без LED

Единечната цена: USD 71.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 71.3 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-LB-160WDL

Светлосна светлина со LED светло од 160W без LED Опис LED Linear Bay светлата може да ги заменат традиционалните светилки за светилки како супер-осветлени алатки за осветлување. RIYUEGUANGHUA 160W LED Линеарно осветлување изработено во...
Leading Manufacturer of Led Tube Light
18W Висока лумен T5 T6 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 5.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 5.23 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 122,5 * 37 * 20 см, 50 парчиња / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

18W Висока лумен T5 T6 LED цевка светлина Model:AD-RGT6-18W168SHO
Professional Factory of Led Tube Light
Нов модел T8T6 18W 24W LED Tube Light

Единечната цена: USD 4.89 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 4.89 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Нов модел T8T6 18W 24W LED Tube Light Спецификации: Model NO. AD-RGT6-18W196HO
24W T8 AC 85-277V 150lm / w LED Tube Light

Единечната цена: USD 7.24 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 7.24 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 25PCS / CTN

Способност за снабдување: 100000pcs/Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE

24W T8 AC 85-277V 150lm / w LED Tube Light Model NO. AD-RGT6-24W280EP
154lm / w 18W T6 LED Tube Light

Единечната цена: USD 4.74 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 4.74 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

154lm / w 18W T6 LED Tube Light Опис Нашата 18W T6 LED Tube светлина имаат големи предности од 140-150 lm / w висока ефикасност, дијаметарот е 22mm, со обичен San'an предводена чип и High lumen Epistar чип . , Прекрасен изглед, долг животен век...
Алуминиумска LED потопна светилка со 12W

Единечната цена: USD 7.31 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 7.31 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-FL12WMH

Алуминиумска LED потопна светилка со 12W RIYUEGUANGHUA MH серијата LED Потопна светлина е прекрасна дизајнирана LED потопна светлина и е популарна во многу земји и области. Ова поплавено светло кое е фаворизирано од потрошувачите зависи од неговите...
Прекрасен изглед 30W LED поплави светлина отворено

Единечната цена: USD 11.06 - 11.62 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 11.06 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 11.62 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

Прекрасен изглед 30W LED поплави светлина отворено Бидејќи неговата шарена и тенка изглед, разумна цена, MH Серија LED Потопна светлина е фаворизирана од потрошувачите. Оваа MH серија LED потопена светлина е направен од Шенжен RIYUEGUANGHUA...
50W Економски Серија LED Потоп Светлина IP66

Единечната цена: USD 14.38 - 15.13 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 14.38 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 15.13 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

50W Економски Серија LED Потоп Светлина IP66 LED Flood Lights се користат во отворено, како што се пејзажот, архитектурата, градината и билбордот итн. Оваа МХ серија LED потопна светлина е нов стил LED потопна светлина и се продава добро, бидејќи...
130LM / W алуминиумски 30W LED три-доказ светлина

Единечната цена: USD 16.94 - 17.95 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 16.94 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 17.23 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 17.66 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 17.95 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: LED Tri-proof Light

130LM / W алуминиумски 30W LED три-доказ светлина Употребата на специјални антиоксидациски антикорозивни материјали и силиконски заптивки, нашата ЛЕР Три-доказ светлина има добра репутација кај нашите клиенти. Клиентите ја сакаат нашата ЛЕР...
IP65 водоотпорна LED три-доказ светлина 3000 часа

Единечната цена: USD 20.5 - 21.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 20.5 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 20.8 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 21.33 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 21.67 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 40W led tri proof light

IP65 водоотпорна LED три-доказ светлина 3000 часа Шенжен RIYUEGUANGHUA LED Три-доказ светлината не само што може да ги задоволи анти-корозивни, отпорни на вода и водоотпорни барања, но исто така може да отпорни на тешки удари и може да издржи...
Издржлив 60W светла LED три доказ светлина

Единечната цена: USD 26.03 - 27.57 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 26.03 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 26.47 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 27.13 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 27.57 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

Издржлив 60W светла LED три доказ светлина Влажните, високо корозивни и прашливи места како што се подземен паркинг гараж, магацин и нататориум обично имаат потреба од антикорозивна, прашина и водоотпорна светилка. RIYUEGUANGHUA TPL Серија LED...
Нова LED светилка од 1500mm 80W со три-доказ

Единечната цена: USD 38.27 - 40.54 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 38.27 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 38.89 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 38.92 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 40.54 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 80W LED Tri-proof Light

Нова LED светилка од 1500mm 80W со три-доказ ЛЕР Три-доказ светлина, Три-доказ се однесува на анти-корозија, отпорен на вода и водоотпорен; Употреба на специјални анти-оксидација анти-корозија материјали и силиконски заптивки за да се постигне...
80W IP65 Модуларна улична светлина без возачи

Единечната цена: USD 52.17 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 52.17 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-LD-90WDL

80W IP65 Модуларна улична светлина без возачи 80W Модуларна улична LED светилка без LED возач изработена со 128 парчиња LED извор на светлина, специјално дизајнирана леќа со висока трансмисија од 90%, лумен од 130LM / W, може да ги задоволи барањата...
20W T6 LED Tube светло T5 замена

Единечната цена: USD 5.71 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
50 Piece/Pieces USD 5.71 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 50 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

Кратки детали: T6 LED Tube светло 1. Моќност: 24 Watt 2. Напон: AC 85-277V, 50 / 60Hz 3. CE ROHS 4. Фабрика цена 5. 120-130lm / w 6. PF> 0,95 7. Гаранција: 3-5 години 8. Време на живеење: 50000 часа 9. CRI: 80 Model NO.AD-RGT6-24W280EP Wattage...
Високо лумен 18W T8 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 4.1 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 4.1 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

Високо лумен 18W T8 LED цевка светлина Опис T8 LED Tube Light како популарна LED Tube Light, широко се користи на многу места. T8 LED цевка светло е достапна во 13W 18W 24 W 30W 36W, што се користи 2835 SMD, има околу 90-150lm / w висок лумен излез....
1800lm 18W T8 LED Tube Light

Единечната цена: USD 2.26 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 2.26 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

1800lm 18W T8 LED Tube Light
Related Industry Information
Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање