Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Дома > Производи > Led Street Light (Total 24 Products for Led Street Light)
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Led Street Light

Ние сме специјализирани Led Street Light производители и снабдувачи / фабрика од Кина. Трговија на големо Led Street Light со висок квалитет како ниска цена / евтина, една од Led Street Light водечки брендови од Кина, Shenzhen Ri Yue Guang Hua Technology Co., Ltd..
T6 LED Tube светлина Заменете T5 Tube

Единечната цена: USD 5.39 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5.39 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-RGT6-18W196HO

18W светилка со висока луменска алуминиумска T6 LED Tube заменува T5 Флуоресцентна светлина Опис T6 LED Tube Light како нов дизајн LED Tube Light, замена за T5 флуоресцентна цевка светлина. Мала димензија на 22mm може да се инсталира во било кој T5...
China Manufacturer of Led Street Light
120W Стабилен LED безжичен LED линеарен залив

Единечната цена: USD 60 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 60 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: NO.AD-LB-120WDL

120W Стабилен без возач предводена линеарна висока светлина Опис Возачот без возач Led Linear High Bay Light се супер-светла алтернатива на традиционалните цевки. Совршен за комерцијално осветлување, осветлување во магацин, осветлување на паркинг...
High Quality Led Street Light China Supplier
Светлосна светлина со LED светло од 160W без LED

Единечната цена: USD 71.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 71.3 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-LB-160WDL

Светлосна светлина со LED светло од 160W без LED Опис LED Linear Bay светлата може да ги заменат традиционалните светилки за светилки како супер-осветлени алатки за осветлување. RIYUEGUANGHUA 160W LED Линеарно осветлување изработено во...
Professional Manufacturer of Led Street Light
40w без вокални LED улични светилки

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

40w без вокални LED улични светилки Опис: 40w Волшебни улични светилки без возачи LED-ретровит се користи за да се инсталираат во градината n, станбена површина, пат, автопат, двор, итн. Достапни во 40W, 50W, 100W, 150W, 200W, верзии. Безжични LED...
Expert Manufacturer of Led Street Light
IP65 80w тенок LED улично осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

IP65 80w тенок LED улично осветлување Опис: Нашата Возачка LE D улична светлина користи програма за возење во Сеул IC, без возач, ултра-висока ефикасност 125LM / W, PF> 0.9, без ЕМИ електромагнетни пречки, 10KV пренапонска заштита, повеќе од...
China Supplier of Led Street Light
Алуминиумска LED потопна светилка со 12W

Единечната цена: USD 7.31 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 7.31 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-FL12WMH

Алуминиумска LED потопна светилка со 12W RIYUEGUANGHUA MH серијата LED Потопна светлина е прекрасна дизајнирана LED потопна светлина и е популарна во многу земји и области. Ова поплавено светло кое е фаворизирано од потрошувачите зависи од неговите...
China Factory of Led Street Light
Прекрасен изглед 30W LED поплави светлина отворено

Единечната цена: USD 11.06 - 11.62 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 11.06 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 11.62 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

Прекрасен изглед 30W LED поплави светлина отворено Бидејќи неговата шарена и тенка изглед, разумна цена, MH Серија LED Потопна светлина е фаворизирана од потрошувачите. Оваа MH серија LED потопена светлина е направен од Шенжен RIYUEGUANGHUA...
Led Street Light Export
50W Економски Серија LED Потоп Светлина IP66

Единечната цена: USD 14.38 - 15.13 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 14.38 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 15.13 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

50W Економски Серија LED Потоп Светлина IP66 LED Flood Lights се користат во отворено, како што се пејзажот, архитектурата, градината и билбордот итн. Оваа МХ серија LED потопна светлина е нов стил LED потопна светлина и се продава добро, бидејќи...
Competitive Led Street Light China Supplier
SMD 3030 80W LED Street Light Цена

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

SMD 3030 80W LED Street Light Цена Опис: Ние сме меѓу реномирани производители и добавувачи на широк спектар на ЛЕР Улични светла кои се достапни со различни степени на моќност и се состојат од испарувања на натриум, LED и CFL. Нашата LED улица...
Leading Manufacturer of Led Street Light
Алуминиумски 100W LED уличното осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Алуминиумски 100W LED уличното осветлување Опис: 100W LED Стрит отворено е висококвалитетна LED светлосна опрема. А вградени во урбаните под-багажни патишта и станбени патишта и тротоарско осветлување f или пејзажна светилка, осветлување во дворот...
Professional Factory of Led Street Light
5-годишна гаранција 150W LED улична светлина IP65

Единечната цена: USD 76.19 - 77.99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 76.19 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 77.99 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

5-годишна гаранција 150W LED улична светлина IP65 Опис ЛЕР улични светилки, посочувајќи на патот до обезбедува функција на осветлување на светилката, се однесува на сообраќајното осветлување во опсегот на осветлување во рамките на осветлувањето....
10KV пренапонска заштита 120W LED Street Light

Единечната цена: USD 62.39 - 63.86 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 62.39 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 63.86 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

1 0KV пренапонска заштита 120W LED улична светлина Опис Бидејќи неговата светла и ултра-тенка, ефикасна дисипација на топлина, олово LED нов тренд --- RIYUEGUANGHUA LED Улична светлина фаворизирана од страна на клиентите. Улични светла се користат...
130LM / W алуминиумски 30W LED три-доказ светлина

Единечната цена: USD 16.94 - 17.95 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 16.94 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 17.23 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 17.66 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 17.95 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: LED Tri-proof Light

130LM / W алуминиумски 30W LED три-доказ светлина Употребата на специјални антиоксидациски антикорозивни материјали и силиконски заптивки, нашата ЛЕР Три-доказ светлина има добра репутација кај нашите клиенти. Клиентите ја сакаат нашата ЛЕР...
IP65 водоотпорна LED три-доказ светлина 3000 часа

Единечната цена: USD 20.5 - 21.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 20.5 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 20.8 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 21.33 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 21.67 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 40W led tri proof light

IP65 водоотпорна LED три-доказ светлина 3000 часа Шенжен RIYUEGUANGHUA LED Три-доказ светлината не само што може да ги задоволи анти-корозивни, отпорни на вода и водоотпорни барања, но исто така може да отпорни на тешки удари и може да издржи...
Издржлив 60W светла LED три доказ светлина

Единечната цена: USD 26.03 - 27.57 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 26.03 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 26.47 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 27.13 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 27.57 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

Издржлив 60W светла LED три доказ светлина Влажните, високо корозивни и прашливи места како што се подземен паркинг гараж, магацин и нататориум обично имаат потреба од антикорозивна, прашина и водоотпорна светилка. RIYUEGUANGHUA TPL Серија LED...
Нова LED светилка од 1500mm 80W со три-доказ

Единечната цена: USD 38.27 - 40.54 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1001 Piece/Pieces USD 38.27 / Piece/Pieces
101 Piece/Pieces USD 38.89 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 38.92 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 40.54 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 80W LED Tri-proof Light

Нова LED светилка од 1500mm 80W со три-доказ ЛЕР Три-доказ светлина, Три-доказ се однесува на анти-корозија, отпорен на вода и водоотпорен; Употреба на специјални анти-оксидација анти-корозија материјали и силиконски заптивки за да се постигне...
80W IP65 Модуларна улична светлина без возачи

Единечната цена: USD 52.17 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 52.17 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-LD-90WDL

80W IP65 Модуларна улична светлина без возачи 80W Модуларна улична LED светилка без LED возач изработена со 128 парчиња LED извор на светлина, специјално дизајнирана леќа со висока трансмисија од 90%, лумен од 130LM / W, може да ги задоволи барањата...
20W T6 LED Tube светло T5 замена

Единечната цена: USD 5.71 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
50 Piece/Pieces USD 5.71 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 50 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

Кратки детали: T6 LED Tube светло 1. Моќност: 24 Watt 2. Напон: AC 85-277V, 50 / 60Hz 3. CE ROHS 4. Фабрика цена 5. 120-130lm / w 6. PF> 0,95 7. Гаранција: 3-5 години 8. Време на живеење: 50000 часа 9. CRI: 80 Model NO.AD-RGT6-24W280EP Wattage...
Високо лумен 18W T8 LED цевка светлина

Единечната цена: USD 4.1 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 4.1 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH; ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

Високо лумен 18W T8 LED цевка светлина Опис T8 LED Tube Light како популарна LED Tube Light, широко се користи на многу места. T8 LED цевка светло е достапна во 13W 18W 24 W 30W 36W, што се користи 2835 SMD, има околу 90-150lm / w висок лумен излез....
САД 50w COB LED улична светлина

Единечната цена: USD 20.54 - 21.03 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 20.54 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 21.03 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

САД 50w COB LED улична светлина Опис: Конкурентен дизајн на кобра САД 50W COB LED Street Light со висок стандард на квалитет за сите видови на ситуации, како што се патот, паркот, автопатот, хотелот, плоштадот итн. Вашата цена ја зачувуваме во...
Високи лумен 200w LED улично осветлување

Единечната цена: USD 83.29 - 85.26 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 83.29 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 85.26 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Високи лумен 200w LED улично осветлување Опис: Високо Lumen 200w LED улично осветлување, канал тип термички дизајн, намалување на тежината на светлината и да се обезбеди добра дисипација на топлина, пониски прозрачна распаѓање, а исто така го...
10KV пренапонска заштита 100W LED Street Light

Единечната цена: USD 65.71 - 67.26 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 65.71 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 67.26 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Спецификации Model NO. AD-LD-100W Wattage
20W соларна LED улица улична цена

Единечната цена: USD 11.15 - 11.19 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 11.15 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 11.19 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

20W соларна LED улица улична цена Опис: 20W соларни LED улични светлини 20W соларни LED улични светилки се составени од LED светилка, за оптимално осветлување, соларен панел, за снимање на сончеви зраци, батерија за складирање, контролор за соларни...
150W Сончева ЦВХ LED улична светлина

Единечната цена: USD 95.16 - 97.41 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 95.16 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 97.41 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

150W Сончева ЦВХ LED улична светлина Опис Улични светла се користат во различни места треба да бидат осветлени. Бидејќи неговата светла и ултра-тенка, ефикасна дисипација на топлина, олово LED нов тренд --- RIYUEGUANGHUA LED Улична светлина...
Related Industry Information
Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање